Toulavá kamera ochutnává Česko

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2215  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tradiční krajové pokrmy z míst, která v naší gastronomii hrají prim, servírují Iveta Toušlová a Josef Maršál. Režie A. Majstorovičová

Na severozápadě Čech si připomeneme největší tamní poklad – zelené zlato. Žatecký poloranný červeňák patří k nejoblíbenějším odrůdám chmele. Pivo se z něj vaří nejen u nás, ale takřka po celém světě. O jeho historii si budeme povídat v chmelařském muzeu a zavítáme také do Chrámu chmele a piva. Ochutnáme i mok vyráběný z jiné oblíbené plodiny – vinné révy. Starý litoměřický hrad se totiž proměnil ve svatostánek českého vinařství. A v jeho prostorách najdeme i restauraci, kde nám uvaří krajovou specialitu – šoulet doplněný konfitovanou krkovicí.

V Olomouckém kraji se tentokrát zaměříme na Jesenicko, kde pro návštěvníky přichystali na celé léto gastronomický festival Chuť Jeseníků. V řadě restaurací se tu vaří jídla typická právě pro tuhle oblast, ovšem v dávno minulých časech našich předků. Jídelníček zdejších lidí býval vcelku prostý, my si ho zpestříme ochutnáním Staroměstských máslových trubiček. Zapátráme, v čem jsou natolik výjimečné, že sbírají i četná ocenění. A navštívíme také potravinářské učiliště v Jeseníku. Na něm své žáky učí nejen teorii, ale také praxi. Mají totiž přímo v areálu řadu výroben. A zdejší produkty jsou velmi oblíbené. Játrový sýr podle tradiční regionální receptury dokonce získal ocenění regionální potravina Olomouckého kraje.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Strýc Martin 16. 7. 2016 23:16

  U Fleků

  Shodou okolností jsme nedávno se ženou po dlouhém hledání zavítali "Ke Flekům". Bohužel, jak…

 • Miloš Řehák 18. 7. 2014 20:31

  Toulavá kamera vychutnává Česko

  Toulavá kamera (budiž jí ke cti) kromě ČVeska vychutnává i Moravsko (větší část kraje Vysočina…

 • Miloš Řehák 18. 7. 2014 20:25

  Toulavá kamera vychutnává nejen Česko

  Toulavá kamera vychutnává Česko

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 30 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje