Toulavá kamera ochutnává Česko

Severní Morava a Šumava

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tradiční krajové pokrmy z míst, která v naší gastronomii hrají prim, tentokrát ze Severní Moravy a Šumavy, servírují Iveta Toušlová a Josef Maršál. Režie A. Majstorovičová

Obsah pořadu
  • Šumava
    V pátém díle toulek za tradičními českými dobrotami vás zavedeme na Šumavu. Upečeme si tam chleba v nejspíš nejstarší funkční obecní peci u nás, která stojí už víc než jeden a půl století v Lenoře. Pak se zastavíme na biofarmě Slunečná. Seznámíme se s výrobou sýru z kozího a ovčího mléka a taky s příběhem majitele farmy, který před několika lety vyměnil práci fotografa za péči o kozy, ovce a krávy. Pod hradem Kašperk, v Rychtě na Račánku pak společně ochutnáme jednu ze šumavských specialit.
  • Severní Morava a Slezsko
    Na severní Moravě nám upečou pravé válené štramberské uši. A přidají k nim pověst o zlém tatarském řádění, které tohle tradiční pečivo chráněné dokonce Evropskou unií připomíná. Pak se podíváme, jak se pěkně po staru v kádích šlape nošovické kysané zelí a pokusíme se odhalit tajemství nejslavnější české tmavé limonády - Kofoly. Prozradíme na ni například, že jejím základem je sirup, který před padesáti lety vznikl ve spolupráci odborníků na léčivé rostliny a jedné farmaceutické firmy. Nemineme ani havířskou tradici regionu, prohlédneme si největší hornické muzeum u nás v ostravském Landeku a v tamní harendě, čili hospůdce, si uvaříme jídlo, kterému se říkalo energie na cesty - slezský bigos.

přehrát video jiný díl
« Novější díly | Starší díly »
Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje