Úvod

Neděle 3. 11. 2019 po půlnoci

Paní Markéta má v poslední době s vařením velké starosti, a proto požádala o pomoc Kuchařskou pohotovost. A také jí hned svěřila, v čem je problém: "…protože máme v rodině čerstvě zjištěnou celiakii u mé patnáctileté dcery, potřebovala bych pomoci s přípravou menu. Veškeré potřebné suroviny mám, učím se je používat, ale zatím jsem v začátcích. Mouka má odlišnou konzistenci a ne vždy vše dopadne podle mých představ. Chtěla bych překvapit dceru, pro kterou se ze dne na den změnily stravovací návyky a stále je pro ni velmi těžké se přeorientovat na bezlepkovou stravu. Lidí s touto dietou rychle přibývá a naše obchody jsou na toto zcela nepřipravené."
Jak je vidět, pro náš tým je to opravdu vážný úkol, o kterém už dopředu vědí, že ho nebude možné splnit v jediném zásahu a že mnohé otázky a přání ještě zůstanou k zodpovězení a splnění do zásahů dalších. Už dopředu přemýšlejí o tom, že se k tématu bezlepkové diety ještě vrátí.
Ale pro tentokrát paní Markétu naučí domácí nudle do polévky a široké nudle, zvané fettuccine, obojí z bezlepkové mouky, a hned je také využijí při přípravě hovězího vývaru s nudlemi a zeleninou a hlavního chodu, kterým budou právě fettuccine s kuřecími stehýnky, rajčatovou omáčkou a bazalkou. Velké nadšení určitě vzbudí čokoládovo-ořechový dort bez mouky.

Recepty

Štítky

bylinky, čokoláda, děti, dezert, dietní pokrmy, dort, italská kuchyně, kakao, kuřecí maso, omáčka, ořechy, polévka, pomeranče, příloha, rajčata, těstoviny, vejce, zelenina

Příští zásah

Fotografie

Staročeská bašta

13. 6. 2011 17:30 ČT1

Do "zlatého fondu" klasických českých jídel patří vedle svíčkové také pečená husa nebo kachna. A samozřejmě kynuté buchty, třeba s povidly. Paní Oxana vaří ráda a dobře, střídá ruskou…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení