Úvod

Sobota 10. 10. 2020 po půlnoci

Petřin manžel je vášnivý fotbalista a navíc slaví kulaté narozeniny, a tak náš kuchařský tým dostal naléhavou zprávu: "Prosím o pomoc!!! Manžel má třicetiny. Jelikož hraje fotbal, líbilo by se mi udělat mu oslavu ve fotbalovém stylu. Bohužel nejsem takový kutil v kuchyni, abych to zvládla. Myslela jsem si udělat něco originálního, aby to vypadalo třeba jako fotbalový míč. Určitě by se mi líbilo stoprocentně překvapit a nadchnout manžela. A samozřejmě i ostatní hosty."
Tak tohle je zadání, které udělá radost nejednomu fotbalovému fanouškovi, a pokud je to navíc kuchař či cukrář, tak radost je hned dvojnásobná. A v tu chvíli fantazie nezná mezí.
A čím tedy překvapíme? Jako předkrm to bude plněná kulička uzeného halibuta, nápaditě servírovaná na malém fotbalovém hřišti, jako hlavní chod holandský řízek "Míč" na zeleném trávníku z listového špenátu s bramborovou kaší s hruškami a opravdu originální dort s pařížskou šlehačkou, který ani sám oslavenec nerozeznal od fotbalového míče.

Recepty

Štítky

brambory, bylinky, čokoláda, dezert, dort, hrušky, kakao, mleté maso, mořské ryby, oslava, předkrm, příloha, rajčata, ryby, sladká modelovací hmota, studená kuchyně, sýr, špenát, vepřové maso

Příští zásah

Fotografie

Chuť Orientu

23. 5. 2011 17:30 ČT1

Blanka připravila pro své rodiče překvapení, které mělo být dárkem k jejich výročí svatby. Zájezd do Egypta. Rodičům se ale na tak dalekou cestu moc nechtělo, a tak se Blanka rozhodla, přiblížit jim…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení