Události v regionech (Praha)

30. listopad 2022

Část: Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná

Obsah dílu

Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

Části dílu

03:01
Archeologický nález na stavbě D6
  Další dva úseky dálnice D6, kterými jsou obchvaty u Hořesedel a Hořoviček, začne stát oproti původním plánům budovat až příští rok. Ředitelství silnic a dálnic totiž nemělo firmu, která je postaví. Na místě budoucích obchvatů už ale pracují archeologové. Odkryli podle nich velmi vzácnou pec.
  05:29
  Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič
   Zřítila se na něj část stropu. Klegové a záchranáři mu už nedokázali pomoci.
   05:46
   Požár v panelovém domě v Českém Těšíně
    Přes 30 evakuovaných a 6 lidí v péči zdravotníků. Taková je bilance dalšího dnešního požáru, a to v panelovém domě v Českém Těšíně.
    06:55
    Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi
     Policie dnes také upřesnila výši škody lednového požáru, který patří k jednomu z nejničivějších v Česku za posledních 30 let. Plameny v průmyslovém prostoru u nádraží v Mladé Boleslavi tehdy zničily budovy s autodíly za 3 miliardy korun.
     08:34
     Jednání o stavbě továrny na baterii
      Vůbec poprvé dnes zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu jednali přímo v obcích, které leží v okolí letiště v Líních. Debatovali o konkrétních podmínkách stavby takzvané gigafactory, která má vyrábět baterie do elektroaut.
      10:43
      Zájem o vouchery do Českého Švýcarska
       Během jednoho měsíce už lidé nakoupili pobyty v Českém Švýcarsku za více než 6 milionů korun. Využívají speciálních voucherů, kdy jim Ústecký kraj dotuje každou noc třemi sty korunami.
       12:17
       Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech
        Energetická společnost ČEZ dostala 3 nabídky na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nový blok má být hotový do 14 let.
        12:41
        Horkovod z Dukovan do Brna
         Připomínkovým řízením jednotlivých resortů prošel návrh na výstavbu horkovodu, který má vést z atomové elektrárny Dukovany až do Brna.
         13:03
         Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby
          Daniel Szórád, generální ředitel Lesů v letech 2014-18, se podvodu při porušení konkurenční doložky nedopustil,uzavřel jeho případ odvolací krajský soud.
          14:56
          Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná
           Manželé Kučerovi neuspěli s žalobou proti vyvlastnění pozemků na obchvatu Jaroměře, vyvlastnění platí, uzavřel krajský soud.
           15:31
           Zdražování potravin pro celiaky
            Problémy lidí s alergií na lepek kvůli zdražování. Jak uvádí jejich svaz, třeba půlkilový chléb určený celiakům je teď skoro o třetinu dražší než vloni a stojí víc než stokorunu.
            17:14
            Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích
             Holding Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích na Vysočině v závodě, který patří společnosti Krahulík. Důvodem jsou podle vedení ztráty kvůli vysokým cenám energií. Produkce skončí v polovině prosince.
             19:28
             Nový most na Výtoni
              Vítězný návrh nové podoby železničního mostu na pražské Výtoni vyvolal mezi odborníky a veřejností velkou diskusi. A to i na sociálních sítích. Přestavba mostu za dvě miliardy korun má začít za 4 roky
              21:56
              Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu
               Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang, který podle nich ve velkém vyráběl a prodával pervitin. Drogu by na černém trhu podle policejních odhadů prodala zhruba na 6 milionů korun. Dva muži a jedna žena skončili ve vazbě.
               22:25
               Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb
                Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb. Rozhodl tak Krajský soud v Praze, který tím vyhověl žalobě iniciativy "Kladno bez hazardu". Ta viní město, že přípravy plebiscitu zdržuje. Radnice uvedla, že rozhodnutí je podle ní nezákonné a podá proti němu kasační stížnost.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                1. prosinec 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám