26 minut

30. listopadu 2022

Část: Jednání o stavbě továrny na baterii

Obsah dílu

Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

Části dílu

03:01
Archeologický nález na stavbě D6
  Další dva úseky dálnice D6, kterými jsou obchvaty u Hořesedel a Hořoviček, začne stát oproti původním plánům budovat až příští rok. Ředitelství silnic a dálnic totiž nemělo firmu, která je postaví. Na místě budoucích obchvatů už ale pracují archeologové. Odkryli podle nich velmi vzácnou pec.
  05:29
  Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič
   Zřítila se na něj část stropu. Klegové a záchranáři mu už nedokázali pomoci.
   05:46
   Požár v panelovém domě v Českém Těšíně
    Přes 30 evakuovaných a 6 lidí v péči zdravotníků. Taková je bilance dalšího dnešního požáru, a to v panelovém domě v Českém Těšíně.
    06:55
    Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi
     Policie dnes také upřesnila výši škody lednového požáru, který patří k jednomu z nejničivějších v Česku za posledních 30 let. Plameny v průmyslovém prostoru u nádraží v Mladé Boleslavi tehdy zničily budovy s autodíly za 3 miliardy korun.
     08:34
     Jednání o stavbě továrny na baterii
      Vůbec poprvé dnes zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu jednali přímo v obcích, které leží v okolí letiště v Líních. Debatovali o konkrétních podmínkách stavby takzvané gigafactory, která má vyrábět baterie do elektroaut.
      10:43
      Zájem o vouchery do Českého Švýcarska
       Během jednoho měsíce už lidé nakoupili pobyty v Českém Švýcarsku za více než 6 milionů korun. Využívají speciálních voucherů, kdy jim Ústecký kraj dotuje každou noc třemi sty korunami.
       12:17
       Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech
        Energetická společnost ČEZ dostala 3 nabídky na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nový blok má být hotový do 14 let.
        12:41
        Horkovod z Dukovan do Brna
         Připomínkovým řízením jednotlivých resortů prošel návrh na výstavbu horkovodu, který má vést z atomové elektrárny Dukovany až do Brna.
         13:03
         Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby
          Daniel Szórád, generální ředitel Lesů v letech 2014-18, se podvodu při porušení konkurenční doložky nedopustil,uzavřel jeho případ odvolací krajský soud.
          14:56
          Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná
           Manželé Kučerovi neuspěli s žalobou proti vyvlastnění pozemků na obchvatu Jaroměře, vyvlastnění platí, uzavřel krajský soud.
           15:31
           Zdražování potravin pro celiaky
            Problémy lidí s alergií na lepek kvůli zdražování. Jak uvádí jejich svaz, třeba půlkilový chléb určený celiakům je teď skoro o třetinu dražší než vloni a stojí víc než stokorunu.
            17:14
            Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích
             Holding Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích na Vysočině v závodě, který patří společnosti Krahulík. Důvodem jsou podle vedení ztráty kvůli vysokým cenám energií. Produkce skončí v polovině prosince.
             19:28
             Nový most na Výtoni
              Vítězný návrh nové podoby železničního mostu na pražské Výtoni vyvolal mezi odborníky a veřejností velkou diskusi. A to i na sociálních sítích. Přestavba mostu za dvě miliardy korun má začít za 4 roky
              21:56
              Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu
               Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang, který podle nich ve velkém vyráběl a prodával pervitin. Drogu by na černém trhu podle policejních odhadů prodala zhruba na 6 milionů korun. Dva muži a jedna žena skončili ve vazbě.
               22:25
               Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb
                Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb. Rozhodl tak Krajský soud v Praze, který tím vyhověl žalobě iniciativy "Kladno bez hazardu". Ta viní město, že přípravy plebiscitu zdržuje. Radnice uvedla, že rozhodnutí je podle ní nezákonné a podá proti němu kasační stížnost.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                1. prosince 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. června

                Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                4. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                3. června

                Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                3. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám