Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Roste počet půjček na vánoční dárky — Požár roubenky v Arnultovicích u Nového Boru má druhou oběť — Příčina požáru panelového domu v Českém Těšíně — Pražské městské části dostanou od magistrátu více peněz — Chybějí peníze na stavbu arény v Jihlavě — Spor o výstavbu větrné elektrárny na Sokolovsku — Stavba metra D pokračuje — V 18 hodin začal platit zákaz vstupu do lesů v okolí Jablonce nad Nisou. — Na Jihlavsku pokračuje hledání bolidu — Prodej Jindřišské věže v Praze — Sloučení správy lesů a parků v Karlových Varech — Karlovarský kraj chce uzavřít bazén Domova mládeže — Školení o kyberšikaně pro učitele — Stravenky za úklid města pro bezdomovce v Teplicích

Části dílu

00:43
Headlines
  Přehled zpráv
  01:22
  Roste počet půjček na vánoční dárky
   Češi dluží bankám a dalším společnostem přes 2 biliony korun. A před Vánoci podle ekonomů pravidelně až o 20 procent vzroste počet těch, kteří se zadluží. Přitom právě kumulování krátkodobých úvěrů patří k nejčastějším chybám, kterou dlužníci dělají.
   03:49
   Požár roubenky v Arnultovicích u Nového Boru má druhou oběť
    Kriminalisté nalezli muže, který v domě bydlel. Identifikaci má potvrdit soudní pitva.
    04:52
    Příčina požáru panelového domu v Českém Těšíně
     Podle expertů za požár v Českém Těšíně zřejmě může technická závada při nabíjení baterie. Policie ho řeší jako obecné ohrožení z nedbalosti.
     05:15
     Pražské městské části dostanou od magistrátu více peněz
      Drahé energie a rostoucí mzdy. To jsou dvě zásadní položky v rozpočtu pro příští rok, které teď řeší všechny pražské městské části. Z kasy hlavního města by na ně měly dostat víc peněz. Radní už to schválili. Potvrdit to ale ještě musejí zastupitelé.
      07:46
      Chybějí peníze na stavbu arény v Jihlavě
       Zastupitelé Jihlavy dnes projednávali další postup v přípravách na stavbu nové multifunkční arény, která má nahradit bývalý zimní stadion. Rozpočet na její vybudování činí bezmála dvě miliardy korun. Celou částku ale radnice zatím nemá.
       09:20
       Spor o výstavbu větrné elektrárny na Sokolovsku
        Spor kvůli výstavbě větrných elektráren v Josefově na Sokolovsku. Místní proti projektu už sepsali petici a sbírají podpisy.
        11:48
        Stavba metra D pokračuje
         Začala stavba další části pražského metra D, konkrétně stanice Olbrachtova. Ta je druhou zastávkou této podzemní linky.
         12:48
         V 18 hodin začal platit zákaz vstupu do lesů v okolí Jablonce nad Nisou.
          Umožnit má myslivcům lepší likvidaci přemnožené černé zvěře. Ta na okrajových sídlištích ničí trávníky, prasata chodí přímo před panelové domy.
          14:19
          Na Jihlavsku pokračuje hledání bolidu
           Na Jihlavsku pokračuje pátrání po úlomcích bolidu. Nad jihem Čech proletělo tohle kosmické těleso 10.listopadu a podle astronomů dopadlo právě na západní okraj Moravy.
           16:02
           Prodej Jindřišské věže v Praze
            Koupit od církve pražskou Jindřišskou věž by chtělo 20 zájemců. Mezi nimi je také hlavní město.
            17:52
            Sloučení správy lesů a parků v Karlových Varech
             Úspory Karlových Varů. Aby městu v rozpočtu zůstalo víc peněz, chystá se od nového roku sloučit dvě své organizace, a to Lázeňské lesy a Správu parků.
             19:19
             Karlovarský kraj chce uzavřít bazén Domova mládeže
              Stížnosti škol a sportovních klubů kvůli uzavření plaveckého bazénu v karlovarském Domově mládeže. Kraj chce ukončit jeho provoz od nového roku. Hejtmanství tvrdí, že už 10 let je ztrátový a navíc ve špatném stavu.
              21:27
              Školení o kyberšikaně pro učitele
               Experti začali školit učitele z olomoucké univerzity, aby děti na základních školách uměly pracovat s informacemi.
               24:03
               Stravenky za úklid města pro bezdomovce v Teplicích
                Za směnu pro město stravenka na jídlo. Novinka, kterou zavedla teplická radnice, aby pomohla bezdomovcům k pracovním návykům. Třeba dnes odpoledne uklízeli park.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám