Události v regionech (Praha)

30. listopad 2022

Část: Archeologický nález na stavbě D6

Obsah dílu

Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

Části dílu

03:01
Archeologický nález na stavbě D6
  Další dva úseky dálnice D6, kterými jsou obchvaty u Hořesedel a Hořoviček, začne stát oproti původním plánům budovat až příští rok. Ředitelství silnic a dálnic totiž nemělo firmu, která je postaví. Na místě budoucích obchvatů už ale pracují archeologové. Odkryli podle nich velmi vzácnou pec.
  05:29
  Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič
   Zřítila se na něj část stropu. Klegové a záchranáři mu už nedokázali pomoci.
   05:46
   Požár v panelovém domě v Českém Těšíně
    Přes 30 evakuovaných a 6 lidí v péči zdravotníků. Taková je bilance dalšího dnešního požáru, a to v panelovém domě v Českém Těšíně.
    06:55
    Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi
     Policie dnes také upřesnila výši škody lednového požáru, který patří k jednomu z nejničivějších v Česku za posledních 30 let. Plameny v průmyslovém prostoru u nádraží v Mladé Boleslavi tehdy zničily budovy s autodíly za 3 miliardy korun.
     08:34
     Jednání o stavbě továrny na baterii
      Vůbec poprvé dnes zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu jednali přímo v obcích, které leží v okolí letiště v Líních. Debatovali o konkrétních podmínkách stavby takzvané gigafactory, která má vyrábět baterie do elektroaut.
      10:43
      Zájem o vouchery do Českého Švýcarska
       Během jednoho měsíce už lidé nakoupili pobyty v Českém Švýcarsku za více než 6 milionů korun. Využívají speciálních voucherů, kdy jim Ústecký kraj dotuje každou noc třemi sty korunami.
       12:17
       Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech
        Energetická společnost ČEZ dostala 3 nabídky na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nový blok má být hotový do 14 let.
        12:41
        Horkovod z Dukovan do Brna
         Připomínkovým řízením jednotlivých resortů prošel návrh na výstavbu horkovodu, který má vést z atomové elektrárny Dukovany až do Brna.
         13:03
         Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby
          Daniel Szórád, generální ředitel Lesů v letech 2014-18, se podvodu při porušení konkurenční doložky nedopustil,uzavřel jeho případ odvolací krajský soud.
          14:56
          Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná
           Manželé Kučerovi neuspěli s žalobou proti vyvlastnění pozemků na obchvatu Jaroměře, vyvlastnění platí, uzavřel krajský soud.
           15:31
           Zdražování potravin pro celiaky
            Problémy lidí s alergií na lepek kvůli zdražování. Jak uvádí jejich svaz, třeba půlkilový chléb určený celiakům je teď skoro o třetinu dražší než vloni a stojí víc než stokorunu.
            17:14
            Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích
             Holding Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích na Vysočině v závodě, který patří společnosti Krahulík. Důvodem jsou podle vedení ztráty kvůli vysokým cenám energií. Produkce skončí v polovině prosince.
             19:28
             Nový most na Výtoni
              Vítězný návrh nové podoby železničního mostu na pražské Výtoni vyvolal mezi odborníky a veřejností velkou diskusi. A to i na sociálních sítích. Přestavba mostu za dvě miliardy korun má začít za 4 roky
              21:56
              Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu
               Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang, který podle nich ve velkém vyráběl a prodával pervitin. Drogu by na černém trhu podle policejních odhadů prodala zhruba na 6 milionů korun. Dva muži a jedna žena skončili ve vazbě.
               22:25
               Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb
                Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb. Rozhodl tak Krajský soud v Praze, který tím vyhověl žalobě iniciativy "Kladno bez hazardu". Ta viní město, že přípravy plebiscitu zdržuje. Radnice uvedla, že rozhodnutí je podle ní nezákonné a podá proti němu kasační stížnost.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                1. prosinec 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                31. březen

                Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                31. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. březen

                Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                30. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. březen

                Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                29. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. březen

                Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                28. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám