Události v regionech (Praha)

30. listopad 2022

Část: Požár v panelovém domě v Českém Těšíně

Obsah dílu

Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

Části dílu

03:01
Archeologický nález na stavbě D6
  Další dva úseky dálnice D6, kterými jsou obchvaty u Hořesedel a Hořoviček, začne stát oproti původním plánům budovat až příští rok. Ředitelství silnic a dálnic totiž nemělo firmu, která je postaví. Na místě budoucích obchvatů už ale pracují archeologové. Odkryli podle nich velmi vzácnou pec.
  05:29
  Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič
   Zřítila se na něj část stropu. Klegové a záchranáři mu už nedokázali pomoci.
   05:46
   Požár v panelovém domě v Českém Těšíně
    Přes 30 evakuovaných a 6 lidí v péči zdravotníků. Taková je bilance dalšího dnešního požáru, a to v panelovém domě v Českém Těšíně.
    06:55
    Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi
     Policie dnes také upřesnila výši škody lednového požáru, který patří k jednomu z nejničivějších v Česku za posledních 30 let. Plameny v průmyslovém prostoru u nádraží v Mladé Boleslavi tehdy zničily budovy s autodíly za 3 miliardy korun.
     08:34
     Jednání o stavbě továrny na baterii
      Vůbec poprvé dnes zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu jednali přímo v obcích, které leží v okolí letiště v Líních. Debatovali o konkrétních podmínkách stavby takzvané gigafactory, která má vyrábět baterie do elektroaut.
      10:43
      Zájem o vouchery do Českého Švýcarska
       Během jednoho měsíce už lidé nakoupili pobyty v Českém Švýcarsku za více než 6 milionů korun. Využívají speciálních voucherů, kdy jim Ústecký kraj dotuje každou noc třemi sty korunami.
       12:17
       Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech
        Energetická společnost ČEZ dostala 3 nabídky na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nový blok má být hotový do 14 let.
        12:41
        Horkovod z Dukovan do Brna
         Připomínkovým řízením jednotlivých resortů prošel návrh na výstavbu horkovodu, který má vést z atomové elektrárny Dukovany až do Brna.
         13:03
         Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby
          Daniel Szórád, generální ředitel Lesů v letech 2014-18, se podvodu při porušení konkurenční doložky nedopustil,uzavřel jeho případ odvolací krajský soud.
          14:56
          Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná
           Manželé Kučerovi neuspěli s žalobou proti vyvlastnění pozemků na obchvatu Jaroměře, vyvlastnění platí, uzavřel krajský soud.
           15:31
           Zdražování potravin pro celiaky
            Problémy lidí s alergií na lepek kvůli zdražování. Jak uvádí jejich svaz, třeba půlkilový chléb určený celiakům je teď skoro o třetinu dražší než vloni a stojí víc než stokorunu.
            17:14
            Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích
             Holding Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích na Vysočině v závodě, který patří společnosti Krahulík. Důvodem jsou podle vedení ztráty kvůli vysokým cenám energií. Produkce skončí v polovině prosince.
             19:28
             Nový most na Výtoni
              Vítězný návrh nové podoby železničního mostu na pražské Výtoni vyvolal mezi odborníky a veřejností velkou diskusi. A to i na sociálních sítích. Přestavba mostu za dvě miliardy korun má začít za 4 roky
              21:56
              Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu
               Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang, který podle nich ve velkém vyráběl a prodával pervitin. Drogu by na černém trhu podle policejních odhadů prodala zhruba na 6 milionů korun. Dva muži a jedna žena skončili ve vazbě.
               22:25
               Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb
                Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb. Rozhodl tak Krajský soud v Praze, který tím vyhověl žalobě iniciativy "Kladno bez hazardu". Ta viní město, že přípravy plebiscitu zdržuje. Radnice uvedla, že rozhodnutí je podle ní nezákonné a podá proti němu kasační stížnost.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                1. prosinec 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                27. březen

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám