Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

Části dílu

03:01
Archeologický nález na stavbě D6
  Další dva úseky dálnice D6, kterými jsou obchvaty u Hořesedel a Hořoviček, začne stát oproti původním plánům budovat až příští rok. Ředitelství silnic a dálnic totiž nemělo firmu, která je postaví. Na místě budoucích obchvatů už ale pracují archeologové. Odkryli podle nich velmi vzácnou pec.
  05:29
  Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič
   Zřítila se na něj část stropu. Klegové a záchranáři mu už nedokázali pomoci.
   05:46
   Požár v panelovém domě v Českém Těšíně
    Přes 30 evakuovaných a 6 lidí v péči zdravotníků. Taková je bilance dalšího dnešního požáru, a to v panelovém domě v Českém Těšíně.
    06:55
    Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi
     Policie dnes také upřesnila výši škody lednového požáru, který patří k jednomu z nejničivějších v Česku za posledních 30 let. Plameny v průmyslovém prostoru u nádraží v Mladé Boleslavi tehdy zničily budovy s autodíly za 3 miliardy korun.
     08:34
     Jednání o stavbě továrny na baterii
      Vůbec poprvé dnes zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu jednali přímo v obcích, které leží v okolí letiště v Líních. Debatovali o konkrétních podmínkách stavby takzvané gigafactory, která má vyrábět baterie do elektroaut.
      10:43
      Zájem o vouchery do Českého Švýcarska
       Během jednoho měsíce už lidé nakoupili pobyty v Českém Švýcarsku za více než 6 milionů korun. Využívají speciálních voucherů, kdy jim Ústecký kraj dotuje každou noc třemi sty korunami.
       12:17
       Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech
        Energetická společnost ČEZ dostala 3 nabídky na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Nový blok má být hotový do 14 let.
        12:41
        Horkovod z Dukovan do Brna
         Připomínkovým řízením jednotlivých resortů prošel návrh na výstavbu horkovodu, který má vést z atomové elektrárny Dukovany až do Brna.
         13:03
         Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby
          Daniel Szórád, generální ředitel Lesů v letech 2014-18, se podvodu při porušení konkurenční doložky nedopustil,uzavřel jeho případ odvolací krajský soud.
          14:56
          Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná
           Manželé Kučerovi neuspěli s žalobou proti vyvlastnění pozemků na obchvatu Jaroměře, vyvlastnění platí, uzavřel krajský soud.
           15:31
           Zdražování potravin pro celiaky
            Problémy lidí s alergií na lepek kvůli zdražování. Jak uvádí jejich svaz, třeba půlkilový chléb určený celiakům je teď skoro o třetinu dražší než vloni a stojí víc než stokorunu.
            17:14
            Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích
             Holding Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích na Vysočině v závodě, který patří společnosti Krahulík. Důvodem jsou podle vedení ztráty kvůli vysokým cenám energií. Produkce skončí v polovině prosince.
             19:28
             Nový most na Výtoni
              Vítězný návrh nové podoby železničního mostu na pražské Výtoni vyvolal mezi odborníky a veřejností velkou diskusi. A to i na sociálních sítích. Přestavba mostu za dvě miliardy korun má začít za 4 roky
              21:56
              Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu
               Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang, který podle nich ve velkém vyráběl a prodával pervitin. Drogu by na černém trhu podle policejních odhadů prodala zhruba na 6 milionů korun. Dva muži a jedna žena skončili ve vazbě.
               22:25
               Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb
                Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb. Rozhodl tak Krajský soud v Praze, který tím vyhověl žalobě iniciativy "Kladno bez hazardu". Ta viní město, že přípravy plebiscitu zdržuje. Radnice uvedla, že rozhodnutí je podle ní nezákonné a podá proti němu kasační stížnost.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

                7. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Vyšší mzdy pro lékaře na pohotovostech — Mírný nárůst chřipkových onemocnění mezi dětmi — Schvalování koaliční smlouvy o vedení Prahy — Horská služba varuje před mrazy — Na Kvildě naměřili nejnižší teplotu této zimy — Zemětřesení v Turecku dnes zaznamenala řada seismografů v Česku — Do Turecka míří tým českých hasičů — Vyšší náklady na provoz krytých sportovišť — Soud se strážníkem za usmrcení mladíka — Zaměstnanec drah obviněn z obecného ohrožení — Osmý den stávky v Nexen Tire — Příprava projektu na stavbu továrny v Líních — Studenti si připlatí za ubytování na kolejích — Omezení provozu na mostu kapitána Bartoše v Pardubicích — Obnova pietních míst v Českých Budějovicích — Otevření Štvanické lávky se opozdí

                6. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                3. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                2. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám