26 minut

20. února 2020

Obsah dílu

Říční tanker vyplul — Jak se splavňuje Labe a Vltava — Ptačí chřipka — Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila. — Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela — Vydávání účtenek — Obžaloba za lávku — Vstup: Sněž z Polska otevřená — Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy — Spory kolem nemocnice v Chebu — Kamerový systém v Jablonci nad Nisou — Databáze ztracených a nalezených psů — Ukradené violoncello — Vlk v Praze — Zdravotníci se učí sebeobraně. — Problém s parkováním v Plzni — Marco Tirelli v Domě umění

Části dílu

00:52
Říční tanker vyplul
  Včera jsme vám ukázali 86 metrů dlouhý, říční tanker, postavený pro nizozemského rejdaře v loděnicích u Lovosic. A společně jsme i živě, byli svědky toho, jak cestu po Labi ke svému nizozemskému majiteli.
  02:33
  Jak se splavňuje Labe a Vltava
   Ještě trocha kontextu a souvislostí: V Česku se nákladní lodní doprava týká, pokud ještě vůbec, hlavně Labe a Vltavy. Obě tyto řeky ale zdaleka nejsou splavné celé - Labe je splavné od Hřenska a hranic s Německem po Přelouč.
   04:16
   Ptačí chřipka
    Likvidace celého velkochovu 137-mi tisíc krůt a brojlerů na drůbeží farmě společnosti Moras ve Slepoticích na Pardubicku, kde se objevil virus ptačí chřipky, skončila - všichni ptáci z chovu byli usmrcení a odvezení do kafilerie.
    05:42
    Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila.
     Trvala 66 hodin. Hasiči odstranili 137 tisíc kusů drůbeže. Kamióny odvezly do kafilérie 430 tun.
     07:26
     Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela
      38-tiletá žena, která včera ráno skočila za svou dcerou z 5.patra panelového domu v Těšínské ulici v Plzni dnes v nemocnici zemřela.
      07:55
      Vydávání účtenek
       Obchodníci, ale ani ekologičtí aktivisti se nemůžou smířit s povinným tiskem účtenek. Ty se teď, po změně zákona, ve velkém hromadí v německých pekárnách.
       09:50
       Obžaloba za lávku
        Kvůli pádu Trojské lávky v zimě před třemi lety teď státní zastupitelství obžalovalo dva lidi - z obecného ohrožení z nedbalosti.
        10:19
        Vstup: Sněž z Polska otevřená
         Cesty z polské strany na Sněžku jsou opět otevřené. Podařilo se zajistit plechy na opláštění meteorologické stanice.
         11:54
         Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy
          Výjimkou je výstavba na již zastavěných plochách a ve stejné velikosti. Kvůli tlaku na zastupitele ze strany investorů proto radnice schválila stavební uzávěru. Ke stejnému kroku míří řada dalších obcí.
          14:14
          Spory kolem nemocnice v Chebu
           Karlovarský kraj nechá přepracovat projekt dostavby chebské nemocnice - zakázky za půl miliardy korun. S dodavatelem prací ukončil smlouvu v listopadu loňského roku.
           16:18
           Kamerový systém v Jablonci nad Nisou
            Městský kamerový systém v Jablonci nad Nisou bude i po další 4 roky provozovat společnost Grepa bývalého primátora Milana Kroupy - a to za 2 miliony korun.
            18:50
            Databáze ztracených a nalezených psů
             Databázi ztracených a nalezených psů je možné využít ode dneška na webu Státní veterinární správy. Ta bude fungovat do doby, než bude spuštěný centrální registr psů, který je naplánovaný na rok 2022.
             19:24
             Ukradené violoncello
              Zloděje violoncella v hodnotě 80 tisíc korun hledají policisté v Praze. Neznámý pachatel ho ukradl ze zaparkovaného auta ve Vršovické ulici 13. ledna.
              19:43
              Vlk v Praze
               Nekrmit, nehladit a nedávat drobné. Pražští strážníci varují před vlkem bělobříškatým. Potkat ho ale můžete i jinde v Česku. Jde samozřejmě o nadsázku.
               20:27
               Zdravotníci se učí sebeobraně.
                V Havlíčkově Brodě zažila na urgentním příjmu agresivního pacienta každá zdravotní sestra.
                22:04
                Problém s parkováním v Plzni
                 Zaparkovat v některých plzeňských čtvrtích je čím dál těžší, podle některých na to má vliv i postupné rozšiřování placených zón. Řidiči se kvůli tomu přesouvají do míst, kde za parkování platit nemusí.
                 23:27
                 Marco Tirelli v Domě umění
                  Italský malíř Marco Tirelli poprvé vystavuje v Česku. Jeho černobílá díla zaplnila Dům umění v Českých Budějovicích. Divák má díky ní možnost vstoupit do autorova světa pomocí sto dvaceti deníkových kreseb.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  21. února 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. dubna

                  5. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. dubna

                  Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                  4. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. dubna

                  Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                  3. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  2. dubna

                  Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                  2. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. března

                  Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                  28. 3. 2024 na ČT1

                  Napište nám