26 minut

20. února 2020

Část: Problém s parkováním v Plzni

Obsah dílu

Říční tanker vyplul — Jak se splavňuje Labe a Vltava — Ptačí chřipka — Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila. — Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela — Vydávání účtenek — Obžaloba za lávku — Vstup: Sněž z Polska otevřená — Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy — Spory kolem nemocnice v Chebu — Kamerový systém v Jablonci nad Nisou — Databáze ztracených a nalezených psů — Ukradené violoncello — Vlk v Praze — Zdravotníci se učí sebeobraně. — Problém s parkováním v Plzni — Marco Tirelli v Domě umění

Části dílu

00:52
Říční tanker vyplul
  Včera jsme vám ukázali 86 metrů dlouhý, říční tanker, postavený pro nizozemského rejdaře v loděnicích u Lovosic. A společně jsme i živě, byli svědky toho, jak cestu po Labi ke svému nizozemskému majiteli.
  02:33
  Jak se splavňuje Labe a Vltava
   Ještě trocha kontextu a souvislostí: V Česku se nákladní lodní doprava týká, pokud ještě vůbec, hlavně Labe a Vltavy. Obě tyto řeky ale zdaleka nejsou splavné celé - Labe je splavné od Hřenska a hranic s Německem po Přelouč.
   04:16
   Ptačí chřipka
    Likvidace celého velkochovu 137-mi tisíc krůt a brojlerů na drůbeží farmě společnosti Moras ve Slepoticích na Pardubicku, kde se objevil virus ptačí chřipky, skončila - všichni ptáci z chovu byli usmrcení a odvezení do kafilerie.
    05:42
    Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila.
     Trvala 66 hodin. Hasiči odstranili 137 tisíc kusů drůbeže. Kamióny odvezly do kafilérie 430 tun.
     07:26
     Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela
      38-tiletá žena, která včera ráno skočila za svou dcerou z 5.patra panelového domu v Těšínské ulici v Plzni dnes v nemocnici zemřela.
      07:55
      Vydávání účtenek
       Obchodníci, ale ani ekologičtí aktivisti se nemůžou smířit s povinným tiskem účtenek. Ty se teď, po změně zákona, ve velkém hromadí v německých pekárnách.
       09:50
       Obžaloba za lávku
        Kvůli pádu Trojské lávky v zimě před třemi lety teď státní zastupitelství obžalovalo dva lidi - z obecného ohrožení z nedbalosti.
        10:19
        Vstup: Sněž z Polska otevřená
         Cesty z polské strany na Sněžku jsou opět otevřené. Podařilo se zajistit plechy na opláštění meteorologické stanice.
         11:54
         Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy
          Výjimkou je výstavba na již zastavěných plochách a ve stejné velikosti. Kvůli tlaku na zastupitele ze strany investorů proto radnice schválila stavební uzávěru. Ke stejnému kroku míří řada dalších obcí.
          14:14
          Spory kolem nemocnice v Chebu
           Karlovarský kraj nechá přepracovat projekt dostavby chebské nemocnice - zakázky za půl miliardy korun. S dodavatelem prací ukončil smlouvu v listopadu loňského roku.
           16:18
           Kamerový systém v Jablonci nad Nisou
            Městský kamerový systém v Jablonci nad Nisou bude i po další 4 roky provozovat společnost Grepa bývalého primátora Milana Kroupy - a to za 2 miliony korun.
            18:50
            Databáze ztracených a nalezených psů
             Databázi ztracených a nalezených psů je možné využít ode dneška na webu Státní veterinární správy. Ta bude fungovat do doby, než bude spuštěný centrální registr psů, který je naplánovaný na rok 2022.
             19:24
             Ukradené violoncello
              Zloděje violoncella v hodnotě 80 tisíc korun hledají policisté v Praze. Neznámý pachatel ho ukradl ze zaparkovaného auta ve Vršovické ulici 13. ledna.
              19:43
              Vlk v Praze
               Nekrmit, nehladit a nedávat drobné. Pražští strážníci varují před vlkem bělobříškatým. Potkat ho ale můžete i jinde v Česku. Jde samozřejmě o nadsázku.
               20:27
               Zdravotníci se učí sebeobraně.
                V Havlíčkově Brodě zažila na urgentním příjmu agresivního pacienta každá zdravotní sestra.
                22:04
                Problém s parkováním v Plzni
                 Zaparkovat v některých plzeňských čtvrtích je čím dál těžší, podle některých na to má vliv i postupné rozšiřování placených zón. Řidiči se kvůli tomu přesouvají do míst, kde za parkování platit nemusí.
                 23:27
                 Marco Tirelli v Domě umění
                  Italský malíř Marco Tirelli poprvé vystavuje v Česku. Jeho černobílá díla zaplnila Dům umění v Českých Budějovicích. Divák má díky ní možnost vstoupit do autorova světa pomocí sto dvaceti deníkových kreseb.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  21. února 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám