26 minut

20. února 2020

Část: Marco Tirelli v Domě umění

Obsah dílu

Říční tanker vyplul — Jak se splavňuje Labe a Vltava — Ptačí chřipka — Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila. — Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela — Vydávání účtenek — Obžaloba za lávku — Vstup: Sněž z Polska otevřená — Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy — Spory kolem nemocnice v Chebu — Kamerový systém v Jablonci nad Nisou — Databáze ztracených a nalezených psů — Ukradené violoncello — Vlk v Praze — Zdravotníci se učí sebeobraně. — Problém s parkováním v Plzni — Marco Tirelli v Domě umění

Části dílu

00:52
Říční tanker vyplul
  Včera jsme vám ukázali 86 metrů dlouhý, říční tanker, postavený pro nizozemského rejdaře v loděnicích u Lovosic. A společně jsme i živě, byli svědky toho, jak cestu po Labi ke svému nizozemskému majiteli.
  02:33
  Jak se splavňuje Labe a Vltava
   Ještě trocha kontextu a souvislostí: V Česku se nákladní lodní doprava týká, pokud ještě vůbec, hlavně Labe a Vltavy. Obě tyto řeky ale zdaleka nejsou splavné celé - Labe je splavné od Hřenska a hranic s Německem po Přelouč.
   04:16
   Ptačí chřipka
    Likvidace celého velkochovu 137-mi tisíc krůt a brojlerů na drůbeží farmě společnosti Moras ve Slepoticích na Pardubicku, kde se objevil virus ptačí chřipky, skončila - všichni ptáci z chovu byli usmrcení a odvezení do kafilerie.
    05:42
    Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila.
     Trvala 66 hodin. Hasiči odstranili 137 tisíc kusů drůbeže. Kamióny odvezly do kafilérie 430 tun.
     07:26
     Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela
      38-tiletá žena, která včera ráno skočila za svou dcerou z 5.patra panelového domu v Těšínské ulici v Plzni dnes v nemocnici zemřela.
      07:55
      Vydávání účtenek
       Obchodníci, ale ani ekologičtí aktivisti se nemůžou smířit s povinným tiskem účtenek. Ty se teď, po změně zákona, ve velkém hromadí v německých pekárnách.
       09:50
       Obžaloba za lávku
        Kvůli pádu Trojské lávky v zimě před třemi lety teď státní zastupitelství obžalovalo dva lidi - z obecného ohrožení z nedbalosti.
        10:19
        Vstup: Sněž z Polska otevřená
         Cesty z polské strany na Sněžku jsou opět otevřené. Podařilo se zajistit plechy na opláštění meteorologické stanice.
         11:54
         Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy
          Výjimkou je výstavba na již zastavěných plochách a ve stejné velikosti. Kvůli tlaku na zastupitele ze strany investorů proto radnice schválila stavební uzávěru. Ke stejnému kroku míří řada dalších obcí.
          14:14
          Spory kolem nemocnice v Chebu
           Karlovarský kraj nechá přepracovat projekt dostavby chebské nemocnice - zakázky za půl miliardy korun. S dodavatelem prací ukončil smlouvu v listopadu loňského roku.
           16:18
           Kamerový systém v Jablonci nad Nisou
            Městský kamerový systém v Jablonci nad Nisou bude i po další 4 roky provozovat společnost Grepa bývalého primátora Milana Kroupy - a to za 2 miliony korun.
            18:50
            Databáze ztracených a nalezených psů
             Databázi ztracených a nalezených psů je možné využít ode dneška na webu Státní veterinární správy. Ta bude fungovat do doby, než bude spuštěný centrální registr psů, který je naplánovaný na rok 2022.
             19:24
             Ukradené violoncello
              Zloděje violoncella v hodnotě 80 tisíc korun hledají policisté v Praze. Neznámý pachatel ho ukradl ze zaparkovaného auta ve Vršovické ulici 13. ledna.
              19:43
              Vlk v Praze
               Nekrmit, nehladit a nedávat drobné. Pražští strážníci varují před vlkem bělobříškatým. Potkat ho ale můžete i jinde v Česku. Jde samozřejmě o nadsázku.
               20:27
               Zdravotníci se učí sebeobraně.
                V Havlíčkově Brodě zažila na urgentním příjmu agresivního pacienta každá zdravotní sestra.
                22:04
                Problém s parkováním v Plzni
                 Zaparkovat v některých plzeňských čtvrtích je čím dál těžší, podle některých na to má vliv i postupné rozšiřování placených zón. Řidiči se kvůli tomu přesouvají do míst, kde za parkování platit nemusí.
                 23:27
                 Marco Tirelli v Domě umění
                  Italský malíř Marco Tirelli poprvé vystavuje v Česku. Jeho černobílá díla zaplnila Dům umění v Českých Budějovicích. Divák má díky ní možnost vstoupit do autorova světa pomocí sto dvaceti deníkových kreseb.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  21. února 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  29. května

                  Zaměstnanci soudů dnes stávkovali za vyšší platy — Platy pracovníků soudu — Výstavba nových čtvrtí v Praze — Využití chátrajících pražských zámků — Demolice historické textilní továrny — Výsadkářský závod Airborne Triathlon — Karlovarsku chybí veterinární pohotovosti — První útoky vlků na Vysočině — Záchrana pozorovatelny ryb na Domařlicku — Ovocné sady se promění na solární parky — Vzácný korýš listonoh letní v Brdech — Kendeho vila jako připomínka židovské komunity — Navzdory handicapu mladý rybář bojuje

                  29. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. května

                  Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

                  28. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. května

                  Čeští hokejisti jsou mistry světa — Padělané vstupenky — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Soud se žhářem — Zájem o startovací byty v Hradci Králové — Bydlení pro život — Soud v Náchodě před středeční stávkou — Neproplacené škody za zmrzlé ovoce — Palírnám končí sezóna — Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků — Základy sebeobrany pro děti v Chomutově — Přívalové deště na Plzeňsku — Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha — Proměna pražského ostrova Štvanice — Záchrana čapích hnízd po bouřkách

                  27. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. května

                  Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                  24. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. května

                  Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                  23. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  22. května

                  Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                  22. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. května

                  V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                  21. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. května

                  Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                  20. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. května

                  Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                  17. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. května

                  Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                  16. 5. 2024 na ČT1

                  Napište nám