26 minut

21. února 2020

Obsah dílu

Má policie první pachatele? — Tři tisíce - zhruba tolik policistů chybí napříč celou republikou — Ptačí chřipka-den poté — Nemožnost pojištění exotického ptactva — Silnice bez dotace — Nehoda vlaku — V lese se pohybuje puma — Oprava zdi v Zákupech — Sbírka knih pro borskou věznici — Havlíčkobrodská psychiatrická nemocnice — Včely a brzké jaro — Trénink letečtích záchranářů — Betonárka u přehrady — Kvůli popadaným stromům po orkánu Sabine jsou stále nepřístupné některé stezky na Šumavě — Vrací se tramvaj T2 — 70 let od smrti Josefa Toufara — Lesníci vítězí nad kloubnatkou smrkovou

Části dílu

01:08
Má policie první pachatele?
  Ještě to nevědí úplně jistě, ale myslí, si, že už jsou na stopě, nebo dokonce - že první naléhavě hledané pachatele mají.
  03:19
  Tři tisíce - zhruba tolik policistů chybí napříč celou republikou
   Největší podstav má Praha a Středočeský kraj. Nedostatek lidí v řadách policie dlouhodobě hlásí také Liberecký kraj, kde v závěru roku chybělo 127 policistů.
   04:59
   Ptačí chřipka-den poté
    Na farmě ve Slepoticích, zasažené ptačí chřipkou, dnes začali likvidovat podestýlku v 5 halách. Zůstane uskladněná v areálu.
    05:27
    Nemožnost pojištění exotického ptactva
     Chovatelé drůbeže mají určitou možnost odškodného v případě ptačí chřipky. Už ale ne chovatelé a majitelé okrasných nebo exotických ptáků - kterých se mimořádná nařízení veterinární správy rovněž týkají.
     07:12
     Silnice bez dotace
      Silnice 2. a 3. třídy patří krajům. A ty zatím nevědí, jestli na jejich nutné opravy - po zimě nebo dlouhodobě odkládané - budou moct počítat i s nějakou podporou státu.
      08:50
      Nehoda vlaku
       Hned 2x se dnes v Česku srazil osobní vlak na přejezdu s nákladním autem: U Staré Huti na Příbramsku při tom jeden ze tří vagonů vykolejil a nachýlil se na bok.
       11:12
       V lese se pohybuje puma
        Je to zpráva, která se v Česku čas od času objeví; a ne vždy se potvrdí její věrohodnost - že se někde v lese, v revíru pohybuje exotická šelma - puma.
        12:44
        Oprava zdi v Zákupech
         Ta se částečně zřítila 9. ledna. Národní památkový ústav, který sanaci zaplatí ze svých zdrojů, už získal projektovou dokumentaci na opravu zdi.
         13:22
         Sbírka knih pro borskou věznici
          Na dvě stě padesát vězňů káznice v Plzni na Borech si pravidelně půjčuje knihy z místní knihovny. Řada svazků tady už ale není v nejlepším stavu.
          14:36
          Havlíčkobrodská psychiatrická nemocnice
           Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch trvá na odvolaní ředitele Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě Jaromíra Maška, přestože ministerstvo v té souvislosti původně zveřejnilo některé nepřesné informace.
           16:01
           Včely a brzké jaro
            Letošní zima kvůli nadprůměrně vysokým teplotám nesvědčí včelám. Včelařům navíc sezóna začala výrazně dřív, než je obvyklé. Zapomenout proto musí na zažitá pravidla a k úlům se vydat už teď předčasně.
            17:41
            Trénink letečtích záchranářů
             Jak zachránit člověka z nepřístupného terénu nebo z vodní hladiny - to ve skalnaté lokalitě Ostré Hůrky u Starého Plzence trénovali letečtí záchranáři spolu s posádkami vrtulníků české armády. Záběry z tohoto cvičení právě teď vidíte.
             17:58
             Betonárka u přehrady
              Na okraji Plzně v blízkosti multifunkčního sportovního areálu a přehrady mají místní lidi strach z výstavby betonárny. Sepsali kvůli ní už 4 petice.
              19:22
              Kvůli popadaným stromům po orkánu Sabine jsou stále nepřístupné některé stezky na Šumavě
               A to i pro pěší turisty. V likvidaci polomů budou lesníci pokračovat i v následujících týdnech. V lesích stále hrozí pád stromů. Cesty teď pravidelně kontrolují strážci parku. A upozorňují turisty, kterým místům se raději vyhnout.
               20:51
               Vrací se tramvaj T2
                Po 56 letetech se tramvaje T2 vrací do pražského provozu. Budou jezdit na nostalgické lince 23. Naposledy byly na trati v Liberci, odkud je dopravní podnik koupil.
                21:48
                70 let od smrti Josefa Toufara
                 Želivský klášter připomíná 70 let od smrti Josefa Toufara - faráře spojeného s tzv. číhošťským zázrakem. Věřící popsali, jak se při jeho bohoslužbě na oltáři pohnul kříž. Tehdejší režim faráře zatkl a ten na následky mučení zemřel 25. února 1950.
                 22:46
                 Lesníci vítězí nad kloubnatkou smrkovou
                  Lesníkům se v okolí Hory svatého Šebestiána podařilo zvítězit nad kloubnatkou smrkovou. Ta napadla v Krušných horách všechny smrky pichlavé.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  24. února 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  24. června

                  24. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  21. června

                  Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. června

                  Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. června

                  Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám