26 minut

21. února 2020

Část: Ptačí chřipka-den poté

Obsah dílu

Má policie první pachatele? — Tři tisíce - zhruba tolik policistů chybí napříč celou republikou — Ptačí chřipka-den poté — Nemožnost pojištění exotického ptactva — Silnice bez dotace — Nehoda vlaku — V lese se pohybuje puma — Oprava zdi v Zákupech — Sbírka knih pro borskou věznici — Havlíčkobrodská psychiatrická nemocnice — Včely a brzké jaro — Trénink letečtích záchranářů — Betonárka u přehrady — Kvůli popadaným stromům po orkánu Sabine jsou stále nepřístupné některé stezky na Šumavě — Vrací se tramvaj T2 — 70 let od smrti Josefa Toufara — Lesníci vítězí nad kloubnatkou smrkovou

Části dílu

01:08
Má policie první pachatele?
  Ještě to nevědí úplně jistě, ale myslí, si, že už jsou na stopě, nebo dokonce - že první naléhavě hledané pachatele mají.
  03:19
  Tři tisíce - zhruba tolik policistů chybí napříč celou republikou
   Největší podstav má Praha a Středočeský kraj. Nedostatek lidí v řadách policie dlouhodobě hlásí také Liberecký kraj, kde v závěru roku chybělo 127 policistů.
   04:59
   Ptačí chřipka-den poté
    Na farmě ve Slepoticích, zasažené ptačí chřipkou, dnes začali likvidovat podestýlku v 5 halách. Zůstane uskladněná v areálu.
    05:27
    Nemožnost pojištění exotického ptactva
     Chovatelé drůbeže mají určitou možnost odškodného v případě ptačí chřipky. Už ale ne chovatelé a majitelé okrasných nebo exotických ptáků - kterých se mimořádná nařízení veterinární správy rovněž týkají.
     07:12
     Silnice bez dotace
      Silnice 2. a 3. třídy patří krajům. A ty zatím nevědí, jestli na jejich nutné opravy - po zimě nebo dlouhodobě odkládané - budou moct počítat i s nějakou podporou státu.
      08:50
      Nehoda vlaku
       Hned 2x se dnes v Česku srazil osobní vlak na přejezdu s nákladním autem: U Staré Huti na Příbramsku při tom jeden ze tří vagonů vykolejil a nachýlil se na bok.
       11:12
       V lese se pohybuje puma
        Je to zpráva, která se v Česku čas od času objeví; a ne vždy se potvrdí její věrohodnost - že se někde v lese, v revíru pohybuje exotická šelma - puma.
        12:44
        Oprava zdi v Zákupech
         Ta se částečně zřítila 9. ledna. Národní památkový ústav, který sanaci zaplatí ze svých zdrojů, už získal projektovou dokumentaci na opravu zdi.
         13:22
         Sbírka knih pro borskou věznici
          Na dvě stě padesát vězňů káznice v Plzni na Borech si pravidelně půjčuje knihy z místní knihovny. Řada svazků tady už ale není v nejlepším stavu.
          14:36
          Havlíčkobrodská psychiatrická nemocnice
           Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch trvá na odvolaní ředitele Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě Jaromíra Maška, přestože ministerstvo v té souvislosti původně zveřejnilo některé nepřesné informace.
           16:01
           Včely a brzké jaro
            Letošní zima kvůli nadprůměrně vysokým teplotám nesvědčí včelám. Včelařům navíc sezóna začala výrazně dřív, než je obvyklé. Zapomenout proto musí na zažitá pravidla a k úlům se vydat už teď předčasně.
            17:41
            Trénink letečtích záchranářů
             Jak zachránit člověka z nepřístupného terénu nebo z vodní hladiny - to ve skalnaté lokalitě Ostré Hůrky u Starého Plzence trénovali letečtí záchranáři spolu s posádkami vrtulníků české armády. Záběry z tohoto cvičení právě teď vidíte.
             17:58
             Betonárka u přehrady
              Na okraji Plzně v blízkosti multifunkčního sportovního areálu a přehrady mají místní lidi strach z výstavby betonárny. Sepsali kvůli ní už 4 petice.
              19:22
              Kvůli popadaným stromům po orkánu Sabine jsou stále nepřístupné některé stezky na Šumavě
               A to i pro pěší turisty. V likvidaci polomů budou lesníci pokračovat i v následujících týdnech. V lesích stále hrozí pád stromů. Cesty teď pravidelně kontrolují strážci parku. A upozorňují turisty, kterým místům se raději vyhnout.
               20:51
               Vrací se tramvaj T2
                Po 56 letetech se tramvaje T2 vrací do pražského provozu. Budou jezdit na nostalgické lince 23. Naposledy byly na trati v Liberci, odkud je dopravní podnik koupil.
                21:48
                70 let od smrti Josefa Toufara
                 Želivský klášter připomíná 70 let od smrti Josefa Toufara - faráře spojeného s tzv. číhošťským zázrakem. Věřící popsali, jak se při jeho bohoslužbě na oltáři pohnul kříž. Tehdejší režim faráře zatkl a ten na následky mučení zemřel 25. února 1950.
                 22:46
                 Lesníci vítězí nad kloubnatkou smrkovou
                  Lesníkům se v okolí Hory svatého Šebestiána podařilo zvítězit nad kloubnatkou smrkovou. Ta napadla v Krušných horách všechny smrky pichlavé.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  24. února 2020

                  Přehled dílů

                  4590 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. července

                  Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                  3. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. července

                  Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                  2. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  1. července

                  Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                  1. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. června

                  Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                  28. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám