26 minut

21. února 2020

Část: Silnice bez dotace

Obsah dílu

Má policie první pachatele? — Tři tisíce - zhruba tolik policistů chybí napříč celou republikou — Ptačí chřipka-den poté — Nemožnost pojištění exotického ptactva — Silnice bez dotace — Nehoda vlaku — V lese se pohybuje puma — Oprava zdi v Zákupech — Sbírka knih pro borskou věznici — Havlíčkobrodská psychiatrická nemocnice — Včely a brzké jaro — Trénink letečtích záchranářů — Betonárka u přehrady — Kvůli popadaným stromům po orkánu Sabine jsou stále nepřístupné některé stezky na Šumavě — Vrací se tramvaj T2 — 70 let od smrti Josefa Toufara — Lesníci vítězí nad kloubnatkou smrkovou

Části dílu

01:08
Má policie první pachatele?
  Ještě to nevědí úplně jistě, ale myslí, si, že už jsou na stopě, nebo dokonce - že první naléhavě hledané pachatele mají.
  03:19
  Tři tisíce - zhruba tolik policistů chybí napříč celou republikou
   Největší podstav má Praha a Středočeský kraj. Nedostatek lidí v řadách policie dlouhodobě hlásí také Liberecký kraj, kde v závěru roku chybělo 127 policistů.
   04:59
   Ptačí chřipka-den poté
    Na farmě ve Slepoticích, zasažené ptačí chřipkou, dnes začali likvidovat podestýlku v 5 halách. Zůstane uskladněná v areálu.
    05:27
    Nemožnost pojištění exotického ptactva
     Chovatelé drůbeže mají určitou možnost odškodného v případě ptačí chřipky. Už ale ne chovatelé a majitelé okrasných nebo exotických ptáků - kterých se mimořádná nařízení veterinární správy rovněž týkají.
     07:12
     Silnice bez dotace
      Silnice 2. a 3. třídy patří krajům. A ty zatím nevědí, jestli na jejich nutné opravy - po zimě nebo dlouhodobě odkládané - budou moct počítat i s nějakou podporou státu.
      08:50
      Nehoda vlaku
       Hned 2x se dnes v Česku srazil osobní vlak na přejezdu s nákladním autem: U Staré Huti na Příbramsku při tom jeden ze tří vagonů vykolejil a nachýlil se na bok.
       11:12
       V lese se pohybuje puma
        Je to zpráva, která se v Česku čas od času objeví; a ne vždy se potvrdí její věrohodnost - že se někde v lese, v revíru pohybuje exotická šelma - puma.
        12:44
        Oprava zdi v Zákupech
         Ta se částečně zřítila 9. ledna. Národní památkový ústav, který sanaci zaplatí ze svých zdrojů, už získal projektovou dokumentaci na opravu zdi.
         13:22
         Sbírka knih pro borskou věznici
          Na dvě stě padesát vězňů káznice v Plzni na Borech si pravidelně půjčuje knihy z místní knihovny. Řada svazků tady už ale není v nejlepším stavu.
          14:36
          Havlíčkobrodská psychiatrická nemocnice
           Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch trvá na odvolaní ředitele Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě Jaromíra Maška, přestože ministerstvo v té souvislosti původně zveřejnilo některé nepřesné informace.
           16:01
           Včely a brzké jaro
            Letošní zima kvůli nadprůměrně vysokým teplotám nesvědčí včelám. Včelařům navíc sezóna začala výrazně dřív, než je obvyklé. Zapomenout proto musí na zažitá pravidla a k úlům se vydat už teď předčasně.
            17:41
            Trénink letečtích záchranářů
             Jak zachránit člověka z nepřístupného terénu nebo z vodní hladiny - to ve skalnaté lokalitě Ostré Hůrky u Starého Plzence trénovali letečtí záchranáři spolu s posádkami vrtulníků české armády. Záběry z tohoto cvičení právě teď vidíte.
             17:58
             Betonárka u přehrady
              Na okraji Plzně v blízkosti multifunkčního sportovního areálu a přehrady mají místní lidi strach z výstavby betonárny. Sepsali kvůli ní už 4 petice.
              19:22
              Kvůli popadaným stromům po orkánu Sabine jsou stále nepřístupné některé stezky na Šumavě
               A to i pro pěší turisty. V likvidaci polomů budou lesníci pokračovat i v následujících týdnech. V lesích stále hrozí pád stromů. Cesty teď pravidelně kontrolují strážci parku. A upozorňují turisty, kterým místům se raději vyhnout.
               20:51
               Vrací se tramvaj T2
                Po 56 letetech se tramvaje T2 vrací do pražského provozu. Budou jezdit na nostalgické lince 23. Naposledy byly na trati v Liberci, odkud je dopravní podnik koupil.
                21:48
                70 let od smrti Josefa Toufara
                 Želivský klášter připomíná 70 let od smrti Josefa Toufara - faráře spojeného s tzv. číhošťským zázrakem. Věřící popsali, jak se při jeho bohoslužbě na oltáři pohnul kříž. Tehdejší režim faráře zatkl a ten na následky mučení zemřel 25. února 1950.
                 22:46
                 Lesníci vítězí nad kloubnatkou smrkovou
                  Lesníkům se v okolí Hory svatého Šebestiána podařilo zvítězit nad kloubnatkou smrkovou. Ta napadla v Krušných horách všechny smrky pichlavé.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  24. února 2020

                  Přehled dílů

                  4594 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám