26 minut

20. února 2020

Část: Jak se splavňuje Labe a Vltava

Obsah dílu

Říční tanker vyplul — Jak se splavňuje Labe a Vltava — Ptačí chřipka — Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila. — Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela — Vydávání účtenek — Obžaloba za lávku — Vstup: Sněž z Polska otevřená — Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy — Spory kolem nemocnice v Chebu — Kamerový systém v Jablonci nad Nisou — Databáze ztracených a nalezených psů — Ukradené violoncello — Vlk v Praze — Zdravotníci se učí sebeobraně. — Problém s parkováním v Plzni — Marco Tirelli v Domě umění

Části dílu

00:52
Říční tanker vyplul
  Včera jsme vám ukázali 86 metrů dlouhý, říční tanker, postavený pro nizozemského rejdaře v loděnicích u Lovosic. A společně jsme i živě, byli svědky toho, jak cestu po Labi ke svému nizozemskému majiteli.
  02:33
  Jak se splavňuje Labe a Vltava
   Ještě trocha kontextu a souvislostí: V Česku se nákladní lodní doprava týká, pokud ještě vůbec, hlavně Labe a Vltavy. Obě tyto řeky ale zdaleka nejsou splavné celé - Labe je splavné od Hřenska a hranic s Německem po Přelouč.
   04:16
   Ptačí chřipka
    Likvidace celého velkochovu 137-mi tisíc krůt a brojlerů na drůbeží farmě společnosti Moras ve Slepoticích na Pardubicku, kde se objevil virus ptačí chřipky, skončila - všichni ptáci z chovu byli usmrcení a odvezení do kafilerie.
    05:42
    Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila.
     Trvala 66 hodin. Hasiči odstranili 137 tisíc kusů drůbeže. Kamióny odvezly do kafilérie 430 tun.
     07:26
     Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela
      38-tiletá žena, která včera ráno skočila za svou dcerou z 5.patra panelového domu v Těšínské ulici v Plzni dnes v nemocnici zemřela.
      07:55
      Vydávání účtenek
       Obchodníci, ale ani ekologičtí aktivisti se nemůžou smířit s povinným tiskem účtenek. Ty se teď, po změně zákona, ve velkém hromadí v německých pekárnách.
       09:50
       Obžaloba za lávku
        Kvůli pádu Trojské lávky v zimě před třemi lety teď státní zastupitelství obžalovalo dva lidi - z obecného ohrožení z nedbalosti.
        10:19
        Vstup: Sněž z Polska otevřená
         Cesty z polské strany na Sněžku jsou opět otevřené. Podařilo se zajistit plechy na opláštění meteorologické stanice.
         11:54
         Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy
          Výjimkou je výstavba na již zastavěných plochách a ve stejné velikosti. Kvůli tlaku na zastupitele ze strany investorů proto radnice schválila stavební uzávěru. Ke stejnému kroku míří řada dalších obcí.
          14:14
          Spory kolem nemocnice v Chebu
           Karlovarský kraj nechá přepracovat projekt dostavby chebské nemocnice - zakázky za půl miliardy korun. S dodavatelem prací ukončil smlouvu v listopadu loňského roku.
           16:18
           Kamerový systém v Jablonci nad Nisou
            Městský kamerový systém v Jablonci nad Nisou bude i po další 4 roky provozovat společnost Grepa bývalého primátora Milana Kroupy - a to za 2 miliony korun.
            18:50
            Databáze ztracených a nalezených psů
             Databázi ztracených a nalezených psů je možné využít ode dneška na webu Státní veterinární správy. Ta bude fungovat do doby, než bude spuštěný centrální registr psů, který je naplánovaný na rok 2022.
             19:24
             Ukradené violoncello
              Zloděje violoncella v hodnotě 80 tisíc korun hledají policisté v Praze. Neznámý pachatel ho ukradl ze zaparkovaného auta ve Vršovické ulici 13. ledna.
              19:43
              Vlk v Praze
               Nekrmit, nehladit a nedávat drobné. Pražští strážníci varují před vlkem bělobříškatým. Potkat ho ale můžete i jinde v Česku. Jde samozřejmě o nadsázku.
               20:27
               Zdravotníci se učí sebeobraně.
                V Havlíčkově Brodě zažila na urgentním příjmu agresivního pacienta každá zdravotní sestra.
                22:04
                Problém s parkováním v Plzni
                 Zaparkovat v některých plzeňských čtvrtích je čím dál těžší, podle některých na to má vliv i postupné rozšiřování placených zón. Řidiči se kvůli tomu přesouvají do míst, kde za parkování platit nemusí.
                 23:27
                 Marco Tirelli v Domě umění
                  Italský malíř Marco Tirelli poprvé vystavuje v Česku. Jeho černobílá díla zaplnila Dům umění v Českých Budějovicích. Divák má díky ní možnost vstoupit do autorova světa pomocí sto dvaceti deníkových kreseb.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  21. února 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  24. června

                  24. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  21. června

                  Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. června

                  Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. června

                  Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám