iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2012
11:10 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
1961
zhlédnutí

Kultura.cz

Industriální krajina Svatoslava Böhma — Svatojánská kostelní věž — Digitalizace českých kin — John Cage – Na houby — Ostravská Elektra — Portrét Mechtildy Lichnowské

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • John Cage – Na houby

  0:59 do playlistu

  John Cage – Na houby
  Výstava, kterou zorganizovalo občanské sdružení Bludný kámen, připomíná 100. výročí narození Johna Cage a 20 let od jeho úmrtí. Na různých místech v Opavě vystavuje 80 autorů, kteří se nechali inspirovat a ovlivnit jeho dílem. Prostory výstavy nejsou typické, musely se dílům přizpůsobit.

 • Svatojánská kostelní věž

  3:18 do playlistu

  Svatojánská kostelní věž
  Unikátní prostorem i zaměřením je nová Galerie Věž ve Frýdku-Místku, kterou provozuje sdružení Filip Neri. Je přímo ve věži tamního kostela sv. Jana Křtitele a specializuje se na medium instalace. Úzký prostor mezi prvním schodem vedoucím do zvonice až po samotné zvony už vyzkoušelo několik umělců. Každý vymyslel něco originálního. Multimediální umělec Petr Zubek, rodák z Frýdku-Místku žijící v Düsseldorfu, zavěsil do věže čtyřicetimetrový pruh látky, na který maloval své dojmy z Afriky.

 • Digitalizace českých kin

  8:04 do playlistu

  Digitalizace českých kin
  Od 1. ledna 2013 budou do tuzemských kin distribuovány pouze digitální kopie filmů a kina, které doposud neprošla tzv. digitalizací, nebudou moci hrát premiérové snímky. Pro řadu obcí a měst, jejichž kinosály dosud nejsou digitalizované, tak vzniká závažný problém a v blízké budoucnosti jim hrozí definitivní zánik. Takových malosálových kin, která se budou muset obávat o svou další existenci, může být na konci letošního roku až dvě stovky. Zavřou také vaše oblíbené kino?

 • Buďte v obraze
 • Industriální krajina Svatoslava Böhma

  16:11 do playlistu

  Industriální krajina Svatoslava Böhma
  Svou výstavní premiéru zažily industriální krajiny grafika a výtvarníka Svatoslava Böhma. Kresby, které vznikaly na Ostravsku a Karvinsku v letech 1962 až 1964, ležely několik desítek let zaprášené a netknuté v ateliéru. Na jejich existenci samotného autora upozornila až povodeň. Letos je vystavila ostravská galerie Beseda. Úzce profilovaná instituce, která se zaměřuje především na mladé talentované výtvarníky – třicátníky, tentokrát vystavila dílo 78letého umělce. I když… v době, kdy grafiky tvořil, mu bylo právě třicet let.

 • Nenechte si ujít
 • Portrét Mechtildy Lichnowské

  24:00 do playlistu

  Portrét Mechtildy Lichnowské
  Kněžna Mechtilda Lichnowská, majitelka posledního zámku v Hradci nad Moravicí, byla osvícená dáma, která chodila v kalhotách, kouřila doutníky a pěstovala čilé společenské i korespondenční styky. Busta i portrét, který často putuje Evropou z výstavy na výstavu, je k vidění v Hradci nad Moravicí.

Přehrát vše

Související