Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Přehrát vše
Rozhovor

Lehce probuzený Jan Budař

Jan Budař koncertuje s doprovodnou kapelou Eliščin band, komponuje a píše neotřelé texty. Ty jsou někdy až recesisticky ulítlé, s banalitami si záměrně pohrávající či zas naopak zneklidňující a baladické. Budař i jako zpěvák zůstává především hercem. V Rozhovoru o jeho novém albu Lehce probuzený se dozvíte, proč přizval ke spolupráci dalšího skladatele a hudebníka z řad herců – Davida Smečku.


Kritická židle

Honza Dědek

Na Kritické židli sedí hudební publicista Honza Dědek a podělí se s vámi o dobrý i špatný zážitek ze současné hudební scény.


Portrét

Studio Koncern

Cena Red Dot Design Award patří mezi nejvýznamnější mezinárodní ocenění v oblasti průmyslového a komunikačního designu. Uděluje se reálným výrobkům, nikoli pouhým prototypům. Řešení se také musí odlišovat od běžně nabízeného zboží. Někdo používá u těchto výrobků výraz „inteligence“, jiný „praktičnost“. Tedy to, co spotřebitelé od kvalitního designu očekávají. Studio Koncern se stalo už počtvrté za devět let nositeli „červeného puntíku“. V Portrétu se od designérů Jiřího Přibyla a Martina Imricha dozvíte víc o jejich nápadech a tvorbě.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín