iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 3. 2012
09:50 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
3297
zhlédnutí

Kultura.cz

Sylvie Bee — Civilizované iluze v Olomouci — Fresky v Krnově — Dolní oblast Vítkovic — Uloženo v depozitu

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Civilizované iluze v Olomouci

  1:50 do playlistu

  Civilizované iluze v Olomouci
  Třetí největší sbírku fotografií v zemi má Muzeum moderního umění v Olomouci. Teď její velkou část vystavuje pod názvem Civilizované iluze a zároveň se snaží veřejnosti představit svůj sbírkový fond v co největší šíři. Mezi dvěma stovkami snímků najdete práce klasiků, nechybí fotografie amatérů i nejmladší generace autorů. Zároveň výstava nabízí otázku získávání nových děl. V současné době muzeum totiž nemá prostředky, fotografové tedy své snímky věnují darem. Není to však nic neobvyklého. Stejně jako v Olomouci to funguje i v New Yorku, Paříži či Tokiu.

 • Dolní oblast Vítkovic

  7:48 do playlistu

  Dolní oblast Vítkovic
  Dostat se do útrob železné pece, která se plnila uhlím, koksem a železnou rudou a kde teplota přesahovala 1000 stupňů Celsia, není přání z říše sci-fi, ale realita. Dovnitř vás zaveze prosklený výtah. To všechno v areálu národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovic v Ostravě, kde se po rekonstrukci otevřela pro návštěvníky vysoká pec č. 1. Zastavit se můžete na odlévací plošině i v řídícím centru pece, odkud obsluha řídila celý proces tavby železa.

 • Fresky v Krnově

  8:58 do playlistu

  Fresky v Krnově
  Že jsou v krnovském kostele Narození Panny Marie fresky, památkáři tušili. Že je jimi ale kostel pokrytý od podlahy až ke stropu, to bylo pro ně velké překvapení. Upozornila na ně před 14 lety povodeň a právě od té doby na nich restaurátoři postupně pracují. Vracejí zpět původní krásu krnovskému svatostánku minoritů. Fresky jsou v pravém slova smyslu unikátní. Málokde je u nás k vidění tak celistvá a zachovalá plocha rokokových fresek.

 • Nenechte si ujít
 • Sylvie Bee

  14:45 do playlistu

  Sylvie Bee
  Šanson v podání Sylvie Bee vyrazil nedávno dech mezinárodní porotě ve Splitu. V soutěži o nejlepší interpretaci frankofonní písně se stala absolutní vítězkou. Třicetiletou učitelku angličtiny v Ostravě, vlastním jménem Sylvii Barčíkovou, zná hudební svět už nějakou dobu. Svůj charismatický hlas propůjčuje alternativním a jazzovým projektům.

 • Nenechte si ujít
 • Uloženo v depozitu

  23:30 do playlistu

  Uloženo v depozitu
  Ve Vsetíně žila sice nepočetná, ale hospodářsky a kulturně významná židovská komunita. Od roku 1897 měla v centru města ve Štěpánské ulici synagogu. V noci na 20. března 1939 byla synagoga vypálena německými příslušníky ozbrojených sil, pocházejících z východopruských měst. A po požáru byly zbořeny i ruiny synagogy. Jediná hodnotná památka, která se dokonala, je ukazovátko jad…

Přehrát vše

Související