iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 4. 2011
08:00 na ČT2

1 2 3 4 5

36 hlasů
1645
zhlédnutí

Kultura.cz

Divadlo Anička a letadýlko — S Radimem Kopáčem o RozRazilu — Malíř Martin Zálešák — S L. Pavlovičem o brněnské nezávislé elektronické scéně

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Portrét: Divadlo Anička a letadýlko

  0:50 do playlistu

  Portrét: Divadlo Anička a letadýlko
  Divadlo ANIČKA A LETADÝLKO vychází z autorské divadelní tvorby a často využívá možností a nemožnosti divadla jednoho herce. Spojuje prvky kabaretu, loutkového a předmětového divadla. Hledá hranice mezi vtipem a trapasem, míchá divadelní žánry a dešťové kapky s blátíčkem. U jeho zrodu stála v roce 2003 Anička Duchaňová. Důležitou součástí každé inscenace, kterou Divadlo Anička a letadýlko realizuje, je hudba. Duchaňová s oblibou hraje na saxofon, housle a zpívá. Představení pro děti (například cyklus představení Teta husa na neděli probíhající v Divadle Husa na provázku) oceňují i dospělí se smyslem pro dětské sny a humor.

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: Malíř Martin Zálešák

  10:05 do playlistu

  Rozhovor: Malíř Martin Zálešák
  Martin Zálešák, malíř brněnské výtvarné scény, ve svých obrazech netradičním způsobem ztvárňuje zátiší suchých trav, plodů, ovoce i zeleniny, a to iluzorní, staromistrovskou technikou. Divákům tak předkládá zcela nevšední, fascinující pohled na přírodu. V jeho pojetí není banální ani bramborová nať či rajčata.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle: S Radimem Kopáčem o RozRazilu

  16:15 do playlistu

  Kritická židle: S Radimem Kopáčem o RozRazilu
  Nakladatelství Větrné mlýny se kromě vydávání divadelní literatury (edice "Dramatické texty", RozRazil - Současná česká hra, Repertoár, Čas/Akce/Prostor) a domácí i překladové prózy a poezie pustilo i na pole časopisecké. Od roku 2005 vydává kulturní měsíčník RozRazil a ve spolupráci se studenty Masarykovy univerzity v Brně provozuje divadelní server RozRazil online. O jeho kvalitách s Radimem Kopáčem.

 • Nenechte si ujít: S L. Pavlovičem o brněnské nezávislé elektronické scéně

  18:52 do playlistu

  Nenechte si ujít: S L. Pavlovičem o brněnské nezávislé elektronické scéně
  Overgroundový časopisu Živel působil od svého založení v roce 1995 na české scéně jako zjevení. Experimentální grafický design, neobvyklá vizionářská témata, velká jména, přirozeně působící rozhovory a velmi osobní recenze dělají z časopisu i po 16 letech stále neobvyklý zážitek. Poslední číslo Živel 32 představí rozsáhlou sondu do pražské a brněnské nezávislé elektronické scény. O té brněnské jsme si povídali nejen s redaktorem L. Pavlovičem.

 • Buďte v obraze

Přehrát vše

Související