iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 9. 2011
18:35 na ČT2

1 2 3 4 5

8 hlasů
1142
zhlédnutí

Kultura.cz

Stanislav Libensky Award 2011 & Glass Design — Na kritické židli Tadeáš Haager — Sochař Michal Trpák

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Událost týdne: Stanislav Libensky Award 2011 & Glass Design

  3:38 do playlistu

  Událost týdne: Stanislav Libensky Award 2011 & Glass Design
  Císařská konírna Pražského hradu umí dodat každé výstavě jedinečnou atmosféru. Jinak tomu není ani v případě expozice, jež je zde do 31. října. Třetí ročník akce s názvem STANISLAV LIBENSKY AWARD 2011 & GLASS.DESIGN představuje práce současné nejmladší generace sklářů, čerstvých absolventů z různých koutů celého světa. Druhá část výstavy mapuje současný fenomén designu denně užívaných předmětů a přináší novinky sklářského umění z dílen známých evropských firem. V UDÁLOSTI TÝDNE se o tom dozvíte víc.

 • Na kritické židli Tadeáš Haager

  8:48 do playlistu

  Na kritické židli Tadeáš Haager
  Na KRITICKÉ ŽIDLI sedí hudební redaktor Radia Wave Tadeáš Haager a hodnotí dvě novinky - český projekt Floex a desátou řadovou desku kalifornských Red Hot Chili Peppers.

 • Buďte v obraze
 • Portrét: Sochař Michal Trpák

  15:34 do playlistu

  Portrét: Sochař Michal Trpák
  PORTRÉT mladého jihočeského sochaře Michala Trpáka vám možná připomene jeho objekty velkých betonových lidí jakoby spěchajích do zaměstnání nebo za nějakým cílem, ale rozhodně míjejících bez povšimnutí své okolí. Potkat můžete Humanoidy, jak je nazval, v pražském nákupním centru Palladium nebo na pěší zóně jednoho velkého jihočeského města. Dalším jeho zajímavým dílem umístěným v plenéru je socha třímetrové mouchy s názvem Co je štěstí? Usedla na Černou věž v Českých Budějovicích a potvrzuje, že objekty Michala Trpáka jsou nepřehlédnutelné a oslovují diváka přímo na ulici.

 • Soutěž

Přehrát vše