Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Událost týdne: Stanislav Libensky Award 2011 & Glass Design

Událost týdne: Stanislav Libensky Award 2011 & Glass Design

Císařská konírna Pražského hradu umí dodat každé výstavě jedinečnou atmosféru. Jinak tomu není ani v případě expozice, jež je zde do 31. října. Třetí ročník akce s názvem STANISLAV LIBENSKY AWARD 2011 & GLASS.DESIGN představuje práce současné nejmladší generace sklářů, čerstvých absolventů z různých koutů celého světa. Druhá část výstavy mapuje současný fenomén designu denně užívaných předmětů a přináší novinky sklářského umění z dílen známých evropských firem. V UDÁLOSTI TÝDNE se o tom dozvíte víc.

Na kritické židli Tadeáš Haager

Na kritické židli Tadeáš Haager

Na KRITICKÉ ŽIDLI sedí hudební redaktor Radia Wave Tadeáš Haager a hodnotí dvě novinky - český projekt Floex a desátou řadovou desku kalifornských Red Hot Chili Peppers.

Portrét: Sochař Michal Trpák

Portrét: Sochař Michal Trpák

PORTRÉT mladého jihočeského sochaře Michala Trpáka vám možná připomene jeho objekty velkých betonových lidí jakoby spěchajích do zaměstnání nebo za nějakým cílem, ale rozhodně míjejících bez povšimnutí své okolí. Potkat můžete Humanoidy, jak je nazval, v pražském nákupním centru Palladium nebo na pěší zóně jednoho velkého jihočeského města.
Dalším jeho zajímavým dílem umístěným v plenéru je socha třímetrové mouchy s názvem Co je štěstí? Usedla na Černou věž v Českých Budějovicích a potvrzuje, že objekty Michala Trpáka jsou nepřehlédnutelné a oslovují diváka přímo na ulici.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín