iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 3. 2011
08:00 na ČT2

1 2 3 4 5

34 hlasů
2380
zhlédnutí

Kultura.cz

Tělopatie — Věra Míšková hodnotí Odcházení — Sklář František Vízner

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít v neděli
 • Buďte v obraze
 • Tělopatie

  7:22 do playlistu

  Tělopatie
  V pražské Galerii AMU je až do 29. dubna k vidění výstava Tělopatie. Jak název napovídá, expozice se zabývá tím, co všechno pro nás tělo znamená a jak nás může dennodenně pozitivně i negativně ovlivňovat. Vztah k tělu je přitom přiblížen prostřednictvím filmu, fotografie a zvuku. Tělopatie je společným projektem studentů FAMU a HAMU. V naší Reportáži vám představíme nejen autorku koncepce Markétou Císařovou, ale také fotografa Davida Steckera, skladatele Filipa Hořínka a audiovizuální umělkyni Kláru Doležálkovou.

 • Kritická židle

  13:03 do playlistu

  Kritická židle
  Na Kritickou židli usedne redaktorka deníku Právo Věra Míšková, aby zhodnotila nejdiskutovanější snímek těchto dnů - Odcházení debutujícího filmového režiséra Václava Havla.

 • Sklář František Vízner

  18:15 do playlistu

  Sklář František Vízner
  V Nové síni ve Voršilské ulici v Praze právě probíhá retrospektivní výstava ateliérové tvorby jednoho z nejvýznamnějších českých sklářských výtvarníků - od letošního března pětasedmdesátiletého Františka Víznera. V Rozhovoru prozradil, že sklo je jeho posedlost. Prošel tavenou plastikou, pracoval jako designér lisovaného skla, hutnické sklo bylo jeho oborem ve sklárně v Šrkdlovicích a od roku 1977 se zabývá broušenými minimalistickými objekty, které ho proslavily. My vám ale ukážeme naprostou novinku - nápojové sklo made in Vízner.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související