Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Tělopatie

Tělopatie

V pražské Galerii AMU je až do 29. dubna k vidění výstava Tělopatie. Jak název napovídá, expozice se zabývá tím, co všechno pro nás tělo znamená a jak nás může dennodenně pozitivně i negativně ovlivňovat. Vztah k tělu je přitom přiblížen prostřednictvím filmu, fotografie a zvuku. Tělopatie je společným projektem studentů FAMU a HAMU. V naší Reportáži vám představíme nejen autorku koncepce Markétou Císařovou, ale také fotografa Davida Steckera, skladatele Filipa Hořínka a audiovizuální umělkyni Kláru Doležálkovou.

Kritická židle

Kritická židle

Na Kritickou židli usedne redaktorka deníku Právo Věra Míšková, aby zhodnotila nejdiskutovanější snímek těchto dnů - Odcházení debutujícího filmového režiséra Václava Havla.

Sklář František Vízner

Sklář František Vízner

V Nové síni ve Voršilské ulici v Praze právě probíhá retrospektivní výstava ateliérové tvorby jednoho z nejvýznamnějších českých sklářských výtvarníků - od letošního března pětasedmdesátiletého Františka Víznera. V Rozhovoru prozradil, že sklo je jeho posedlost. Prošel tavenou plastikou, pracoval jako designér lisovaného skla, hutnické sklo bylo jeho oborem ve sklárně v Šrkdlovicích a od roku 1977 se zabývá broušenými minimalistickými objekty, které ho proslavily. My vám ale ukážeme naprostou novinku - nápojové sklo made in Vízner.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín