iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 2. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
18527
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Státní zaměstnanci

  0:35 do playlistu

  Státní zaměstnanci
  Víc než 16 tisíc neobsazených pracovních míst ve státní správě zůstane – ČT to řekla ministryně financí Alena Schillerová s tím, že změna přichází v úvahu nejdřív za dva roky.

 • Počet státních zaměstnanců

  1:28 do playlistu

  Počet státních zaměstnanců
  Stát přitom hodlá letos i přes neobsazených 16 tisíc míst přijmout dalších 8 a půl tisíce lidí – nejvíc ve školství, u policie, ve vězeňské službě nebo na úřadech práce.

 • Vývoj počtu státních zaměstnanců

  4:24 do playlistu

  Vývoj počtu státních zaměstnanců
  Za poslední tři roky přibylo 12 tisíc státních zaměstnanců. Zatímco v roce 2014 pracovalo v tomto sektoru zhruba 417 tisíc lidí, na konci roku 2017 jich bylo 429 tisíc.

 • Otázka počtu státních zaměstnanců

  5:32 do playlistu

  Otázka počtu státních zaměstnanců
  Rozhovor se Zbyňkem Stanjurou, předsedou poslaneckého klubu ODS.

 • Střety migrantů v Calais

  8:56 do playlistu

  Střety migrantů v Calais
  Čtyři lidé bojují v nemocnici o život po divoké rvačce, která vypukla ve francouzském přístavu Calais mezi afghánskými a africkými uprchlíky. Celkem utrpělo zranění na dvacet lidí, pět z nich bylo dokonce postřeleno.

 • Doživotí pro Darrena Osbornea

  11:17 do playlistu

  Doživotí pro Darrena Osbornea
  Darrena Osbornea, který loni v červnu vjel v Londýně do skupiny muslimů před místní mešitou, poslal soud na 43 let do vězení. Čin, při kterém jeden člověk zemřel a dvanáct bylo zraněno, označil za teroristický.

 • Chřipková epidemie v Česku

  11:42 do playlistu

  Chřipková epidemie v Česku
  V Česku už je chřipková epidemie. Na sto tisíc lidí připadá podle ministerstva zdravotnictví přes 1700 nemocných. Oproti minulému týdnu vzrostl počet pacientů o 18 procent, přibývá jich ve všech krajích.

 • Podmíněný trest pro vojáka

  12:22 do playlistu

  Podmíněný trest pro vojáka
  Za výstřel z bojového vozidla pěchoty při nočním cvičení v Libavé, který zranil dva vojáky, padl trest. Roční podmínka pro velitele vozu. Další dva vojáky – střelce a řídícího střeleb – soud na návrh státního zástupce zprostil obžaloby.

 • Průměrné ceny benzinu a nafty

  13:15 do playlistu

  Průměrné ceny benzinu a nafty
  Benzin a nafta jsou opět dražší. Průměrně stojí litr 30 korun a 25 haléřů. Před měsícem to bylo o 15 haléřů míň. Benzin Natural 95 se prodával za 30,91 a nafta za 30,05.

 • Začaly jarní prázdniny

  13:58 do playlistu

  Začaly jarní prázdniny
  Živý vstup redaktorky Venduly Březinové.

 • Spor Bílého domu a FBI

  17:00 do playlistu

  Spor Bílého domu a FBI
  Američtí kongresmani z republikánské strany zveřejnili kontroverzní materiál o práci FBI. Úřad podle dokumentu ovlivnil v neprospěch Donalda Trumpa vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby a kampaň před nimi.

 • Hořící dodávka v davu v Šanghaji

  19:24 do playlistu

  Hořící dodávka v davu v Šanghaji
  Nejméně osmnáct lidí v Šanghaji zranil řidič, který vjel hořící dodávkou vysokou rychlostí do chodců. K incidentu došlo v centru města během ranní dopravní špičky.

 • Figarova svatba ve Stavovském divadle

  19:51 do playlistu

  Figarova svatba ve Stavovském divadle
  Jedna z nejpopulárnějších Mozartových oper – Figarova svatba – se vrací na prkna Stavovského divadla, kde ji skladatel v roce 1787 sám uvedl. Režisérka Magdalena Švecová ji teď režíruje v jubilejním, dvacátém provedení.

 • Dotace na farmu Čapí hnízdo

  22:20 do playlistu

  Dotace na farmu Čapí hnízdo
  Farma Čapí hnízdo dostávala v posledních letech dotace od státu – píšou dnešní Hospodářské noviny. Šlo o tisícové částky – loni to bylo zhruba 20, předloni 30 tisíc.

 • 75 let od konce bitvy o Stalingrad

  23:16 do playlistu

  75 let od konce bitvy o Stalingrad
  Rusko žije 75. výročím bitvy u Stalingradu. Vojenské přehlídce v někdejším dějišti bojů přihlíželo na 30 tisíc lidí. Jeden z nejkrvavějších střetů válečné historie, který znamenal začátek konce Hitlerovy říše, trval 6 měsíců.

 • Oheň v letadle ve Volgogradu

  25:50 do playlistu

  Oheň v letadle ve Volgogradu
  Nepříjemnou událost zažili cestující v letounu na letišti ve Volgogradu. Jednomu z nich totiž začala hořet nabíječka na telefon. Jak je ale vidět z těchto záběrů, pasažéři a posádka zachovali chladnou hlavu a s otevřeným ohněm si rychle poradili.

 • Proti dvojí kvalitě potravin

  26:11 do playlistu

  Proti dvojí kvalitě potravin
  Dvojí kvalita potravin by mohla být už v dubnu nekalou obchodní praktikou. Evropské komisi to navrhne eurokomisařka Věra Jourová. Výrobci by pak mohli za bezdůvodné odlišné složení potravin v různých zemích EU dostávat vysoké pokuty.

 • Zápas hokejových legend

  27:59 do playlistu

  Zápas hokejových legend
  Jaromír Jágr a Petr Nedvěd – dvě hokejové legendy se zítra střetnou v liberecké aréně. Zápas Kladna s Benátkami nad Jizerou bude v hledišti sledovat sedm a půl tisíce lidí.

 • Epidemie chřipky v Česku

  28:38 do playlistu

  Epidemie chřipky v Česku
  Hygienici dnes vyhlásili plošnou epidemii. Na sto tisíc obyvatel má teď akutní respirační onemocnění přesně 1722 lidí. V prvním lednovém týdnu to byla necelá tisícovka pacientů.

 • Epidemie chřipky v Evropě

  31:13 do playlistu

  Epidemie chřipky v Evropě
  Chřipka trápí i sousední státy. Začínající epidemii hlásí například Polsko. Minulý týden tam bylo 150 tisíc nemocných. Hygienici čekají dalších sto tisíc. Navíc předpovídají těžší průběh choroby, než bývá zvykem.

 • Dopady chřipky na ekonomiku

  32:21 do playlistu

  Dopady chřipky na ekonomiku
  Zhruba třetina ekonomicky aktivních lidí zůstává s chřipkou doma a léčí se. Přibližně stejný počet nemocných ale chodí do práce, kde se choroba může rychle šířit. Firmy tak hledají cesty, jak omezit dopady na produkci.

 • Omluva za výrok o táboru v Letech

  34:24 do playlistu

  Omluva za výrok o táboru v Letech
  Předseda SPD Tomio Okamura dnes na Facebooku zopakoval, že tábor v Letech většinou nikdo nehlídal. Omluvil se ale za předchozí výrok o tom, že kolem nebyl plot. Omluvu požadovalo Muzeum romské kultury.

 • Opravené silnice v dezolátním stavu
 • Společnost Energetický a průmyslový holding ukončí výrobu v elektrárně Egborrough
 • Československé válečné hroby v Rusku

  37:44 do playlistu

  Československé válečné hroby v Rusku
  Ani po 6 letech nestojí památník československých legionářů v Samaře, kteří tam padli v letech 1918 až 1920 během bojů s bolševickou Rudou armádou. Podle ministerstva obrany i Československé obce legionářské stavbě pomníku brání místní ruské úřady.

 • Pět let od metanolové kauzy

  40:11 do playlistu

  Pět let od metanolové kauzy
  Už je to pět let, co v Česku vypukla tzv. metanolová kauza. Na následky otravy po vypití pančovaného alkoholu zemřelo 48 lidí. Trh se od té doby díky legislativním opatřením stabilizoval, obraty prodejců a dovozců lihovin rostou.

 • Německý boj proti extremismu

  42:09 do playlistu

  Německý boj proti extremismu
  V Německu se množí varování před nárůstem antisemitismu a rasismu. Debatu znovu rozvířily nedávné protiizraelské demonstrace, na kterých se i pálily vlajky židovského státu.

 • Zahájení zimní olympiády jenom s Milanem Štěchem

  44:14 do playlistu

  Zahájení zimní olympiády jenom s Milanem Štěchem
  Na zahájení zimní olympiády v Pchjongčchangu bude Česko zastupovat předseda Senátu Milan Štěch. Prezident Miloš Zeman ani šéf sněmovny Radek Vondráček a premiér v demisi Andrej Babiš do Jižní Koreje nedorazí.

 • Zátěžovými testy proti zraněním

  44:30 do playlistu

  Zátěžovými testy proti zraněním
  Věda pomáhá sportu. Speciální laboratoř Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy může snížit třeba počet zraněných fotbalistů – často je sužují svalové problémy nebo poranění kolenních vazů.

Přehrát vše