Nahrávám video

3. únor 2018

Obsah dílu

Kandidáti na post předsedy ČSSD — ČSSD před sjezdem — Mimořádný sjezd ČSSD — Sestřelené ruské letadlo — Útok na přistěhovalce v Itálii — Předčasné volby? — E-recepty — Chřipková epidemie v Česku — Nebezpečné křižovatky — Americký spor kvůli FBI — Nová jaderná doktrína USA — Co s nepotřebným státním majetkem — Problémy plzeňského Nového divadla — Kauza Čapí hnízdo — Přepad virtuální měny bitcoin — Znečištěný vzduch z Polska — Dopadení zločince — Tvrdý život řidičů kamionů na Sibiři — Jágrmánie v Česku — Nadužívání léků — Problémové léky — Nadužívání léků u mladých — Jak se mají lidé v Česku — KLDR obchází mezinárodní hospodářské sankce — Severoirské obavy kvůli brexitu — Stadion Evžena Rošického je na prodej — Začalo období masopustu — Zaniklé řemeslo karosářů

Části dílu

00:34
Kandidáti na post předsedy ČSSD
  Historicky nejvyšší počet uchazečů o post předsedy ČSSD. Po debaklu v podzimních sněmovních volbách chce momentálně do vedení sedm kandidátů. Na pozici místopředsedy pak kandiduje dalších víc než 30 lidí.
  01:15
  ČSSD před sjezdem
   Vedení si sociální demokraté naposledy volili před necelým rokem. Bohuslav Sobotka ale v červnu na post předsedy rezignoval. Nahradil ho Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek, který se stal volebním lídrem.
   04:23
   Mimořádný sjezd ČSSD
    Sjezdu - tedy vrcholného stranického orgánu - se běžně účastní stovky delegátů. Do Hradce Králové má tentokrát přijet přes pět set členů. Začne v 10 hodin dopoledne. Kdy skončí, není jasné.
    05:29
    Sestřelené ruské letadlo
     Syrští povstalci údajně sestřelili ruský bojový letoun - konkrétně stíhací bombardér typu Suchoj 25 nedaleko města Idlíb. Tyto záběry ze sociálních sítí podle nich zachycují zasažení stroje a jeho trosky.
     06:00
     Útok na přistěhovalce v Itálii
      Střelba v italské Maceratě po sobě zanechala 6 zraněných - jednoho vážně. Útočník spoušť zmáčkl v různých částech města - cíleně si vybíral africké přistěhovalce.
      08:14
      Předčasné volby?
       Premiér v demisi Andrej Babiš znovu připustil možnost předčasných voleb. V rozhovoru pro deník Právo uvedl, že s touto variantou počítá v případě, kdy se mu nepodaří získat důvěru sněmovny.
       08:38
       E-recepty
        Během prvních letošních týdnů vydali lékaři asi pětinu receptů mimo elektronický systém. E-receptů pak předepsali skoro 4,5 milionu. Drtivou většinu vytiskli – možnost nechat si poslat předpis mailem nebo SMS zprávou využilo necelé procento pacientů
        10:34
        Chřipková epidemie v Česku
         Živý vstup redaktorky Venduly Březinové.
         11:45
         Nebezpečné křižovatky
          Jsou nepřehledné, příliš komplikované nebo špatně značené - důvody, proč na některých křižovatkách auta opakovaně havarují. Jen loni policie navrhla úpravu víc než šesti set takových míst a k podobnému číslu zřejmě dospěje i letos.
          14:18
          Americký spor kvůli FBI
           Politická bouře vypukla ve Spojených státech po odtajnění republikánské zprávy o činnosti Federálního úřadu pro vyšetřování. FBI a ministerstvo spravedlnosti podle ní zneužily své pravomoci při pátrání po ruském vměšování se do prezidentských voleb v USA.
           16:53
           Nová jaderná doktrína USA
            Tvrdší vůči Rusku má být nová jaderná doktrína Spojených států. Moskvu má modernizace amerického arzenálu nukleárních zbraní především odradit od omezeného jaderného úderu v Evropě.
            17:17
            Co s nepotřebným státním majetkem
             Dvacet tisíc poštovních známek nebo téměř stovka koní teď propadly státu. Zatímco zmíněná zvířata úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodá v historicky největší aukci, známky přenechá dětským domovům nebo výchovným ústavům.
             19:26
             Problémy plzeňského Nového divadla
              Opona, osvětlení schodiště i nábytek - plzeňské Nové divadlo chystá další změny. Stavba za skoro miliardu je otevřená tři a půl roku - a za tu dobu čelila mnoha problémům.
              21:58
              Kauza Čapí hnízdo
               Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar věří české policii. ČT se ho ptala, jestli se podobně jako premiér v demisi Andrej Babiš domnívá, že je možné si v zemi objednat trestní stíhání konkrétního člověka.
               23:13
               Přepad virtuální měny bitcoin
                Virtuální měna bitcoin zažívá tento týden nejhorší propad hodnoty za posledních pět let. Ztrácí už od konce minulého roku. Zatímco 16. prosince dosáhla 19 343 dolarů, včera se dostala pod hranici 8 tisíc dolarů.
                23:44
                Znečištěný vzduch z Polska
                 Stále větší problém pro kvalitu ovzduší v Moravskoslezském kraji představují emise z komínů rodinných domů v Polsku. Tuzemská modernizace kotlů pomalu pomáhá vzduch zlepšovat, za hranicemi jsou ale pozadu.
                 25:50
                 Dopadení zločince
                  Po dvou dnech na útěku dopadli středočeští kriminalisté muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Devětadvacetiletý Slovák uprchl ve středu při převozu na ošetření do mladoboleslavské nemocnice.
                  26:17
                  Tvrdý život řidičů kamionů na Sibiři
                   Záběry, o které se jeden z nich na sociálních sítích podělil, ukazují riskantní přejezdy přes zamrzlé nebo částečně zamrzlé řeky. Od listopadu do dubna, kdy je led obvykle dost pevný, ale můžou zásoby přivézt i do míst, kam se jindy dají dopravit jen lete
                   26:37
                   Jágrmánie v Česku
                    Návrat legendy. Plný liberecký stadion sleduje právě v těchto chvílích první zápas Jaromíra Jágra po jeho příletu z NHL. Fanoušci včera čekali na lístky i několik hodin - a teď jsou svědky výjimečné události.
                    28:20
                    Nadužívání léků
                     Češi berou víc léků, než by podle odborníků měli. Na problém - známý především u seniorů - často doplácejí i lidé v produktivním věku.
                     29:49
                     Problémové léky
                      Škála problémových léků je široká. Tady jsou čtyři skupiny, které často způsobují závislost. Jde třeba o medikamenty na zklidnění či proti silné bolesti. Jsou to i stimulující látky, které se užívají třeba při hubnutí.
                      31:02
                      Nadužívání léků u mladých
                       Až polovina dětí a mladistvých léky užívá - mnohdy ale sahá i po těch pro dospělé. Často taky potomci i v této oblasti kopírují chování rodičů - dívky berou antidepresiva, chlapci anabolika.
                       34:11
                       Jak se mají lidé v Česku
                        Živý vstup redaktorky Lenky Drmotové.
                        36:25
                        KLDR obchází mezinárodní hospodářské sankce
                         36:55
                         Severoirské obavy kvůli brexitu
                          39:28
                          Stadion Evžena Rošického je na prodej
                           41:34
                           Začalo období masopustu
                            41:52
                            Zaniklé řemeslo karosářů
                             Dnes už zaniklé řemeslo českých karosářů představuje vysokomýtské muzeum. Nově vystavuje unikátní automobily z dílny Oldřicha Uhlíka.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             4. únor 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                             29. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. září

                             Ve znakovém jazyce

                             29. 9. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             28. září

                             Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                             28. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             28. září

                             Ve znakovém jazyce

                             28. 9. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             27. září

                             Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                             27. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. září

                             Ve znakovém jazyce

                             27. 9. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám