48 minut

2. únor 2018

Obsah dílu

Státní zaměstnanci — Počet státních zaměstnanců — Vývoj počtu státních zaměstnanců — Otázka počtu státních zaměstnanců — Střety migrantů v Calais — Doživotí pro Darrena Osbornea — Chřipková epidemie v Česku — Podmíněný trest pro vojáka — Průměrné ceny benzinu a nafty — Začaly jarní prázdniny — Spor Bílého domu a FBI — Hořící dodávka v davu v Šanghaji — Figarova svatba ve Stavovském divadle — Dotace na farmu Čapí hnízdo — 75 let od konce bitvy o Stalingrad — Oheň v letadle ve Volgogradu — Proti dvojí kvalitě potravin — Zápas hokejových legend — Epidemie chřipky v Česku — Epidemie chřipky v Evropě — Dopady chřipky na ekonomiku — Omluva za výrok o táboru v Letech — Opravené silnice v dezolátním stavu — Společnost Energetický a průmyslový holding ukončí výrobu v elektrárně Egborrough — Československé válečné hroby v Rusku — Pět let od metanolové kauzy — Německý boj proti extremismu — Zahájení zimní olympiády jenom s Milanem Štěchem — Zátěžovými testy proti zraněním

Části dílu

00:35
Státní zaměstnanci
  Víc než 16 tisíc neobsazených pracovních míst ve státní správě zůstane – ČT to řekla ministryně financí Alena Schillerová s tím, že změna přichází v úvahu nejdřív za dva roky.
  01:28
  Počet státních zaměstnanců
   Stát přitom hodlá letos i přes neobsazených 16 tisíc míst přijmout dalších 8 a půl tisíce lidí – nejvíc ve školství, u policie, ve vězeňské službě nebo na úřadech práce.
   04:24
   Vývoj počtu státních zaměstnanců
    Za poslední tři roky přibylo 12 tisíc státních zaměstnanců. Zatímco v roce 2014 pracovalo v tomto sektoru zhruba 417 tisíc lidí, na konci roku 2017 jich bylo 429 tisíc.
    05:32
    Otázka počtu státních zaměstnanců
     Rozhovor se Zbyňkem Stanjurou, předsedou poslaneckého klubu ODS.
     08:56
     Střety migrantů v Calais
      Čtyři lidé bojují v nemocnici o život po divoké rvačce, která vypukla ve francouzském přístavu Calais mezi afghánskými a africkými uprchlíky. Celkem utrpělo zranění na dvacet lidí, pět z nich bylo dokonce postřeleno.
      11:17
      Doživotí pro Darrena Osbornea
       Darrena Osbornea, který loni v červnu vjel v Londýně do skupiny muslimů před místní mešitou, poslal soud na 43 let do vězení. Čin, při kterém jeden člověk zemřel a dvanáct bylo zraněno, označil za teroristický.
       11:42
       Chřipková epidemie v Česku
        V Česku už je chřipková epidemie. Na sto tisíc lidí připadá podle ministerstva zdravotnictví přes 1700 nemocných. Oproti minulému týdnu vzrostl počet pacientů o 18 procent, přibývá jich ve všech krajích.
        12:22
        Podmíněný trest pro vojáka
         Za výstřel z bojového vozidla pěchoty při nočním cvičení v Libavé, který zranil dva vojáky, padl trest. Roční podmínka pro velitele vozu. Další dva vojáky – střelce a řídícího střeleb – soud na návrh státního zástupce zprostil obžaloby.
         13:15
         Průměrné ceny benzinu a nafty
          Benzin a nafta jsou opět dražší. Průměrně stojí litr 30 korun a 25 haléřů. Před měsícem to bylo o 15 haléřů míň. Benzin Natural 95 se prodával za 30,91 a nafta za 30,05.
          13:58
          Začaly jarní prázdniny
           Živý vstup redaktorky Venduly Březinové.
           17:00
           Spor Bílého domu a FBI
            Američtí kongresmani z republikánské strany zveřejnili kontroverzní materiál o práci FBI. Úřad podle dokumentu ovlivnil v neprospěch Donalda Trumpa vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby a kampaň před nimi.
            19:24
            Hořící dodávka v davu v Šanghaji
             Nejméně osmnáct lidí v Šanghaji zranil řidič, který vjel hořící dodávkou vysokou rychlostí do chodců. K incidentu došlo v centru města během ranní dopravní špičky.
             19:51
             Figarova svatba ve Stavovském divadle
              Jedna z nejpopulárnějších Mozartových oper – Figarova svatba – se vrací na prkna Stavovského divadla, kde ji skladatel v roce 1787 sám uvedl. Režisérka Magdalena Švecová ji teď režíruje v jubilejním, dvacátém provedení.
              22:20
              Dotace na farmu Čapí hnízdo
               Farma Čapí hnízdo dostávala v posledních letech dotace od státu – píšou dnešní Hospodářské noviny. Šlo o tisícové částky – loni to bylo zhruba 20, předloni 30 tisíc.
               23:16
               75 let od konce bitvy o Stalingrad
                Rusko žije 75. výročím bitvy u Stalingradu. Vojenské přehlídce v někdejším dějišti bojů přihlíželo na 30 tisíc lidí. Jeden z nejkrvavějších střetů válečné historie, který znamenal začátek konce Hitlerovy říše, trval 6 měsíců.
                25:50
                Oheň v letadle ve Volgogradu
                 Nepříjemnou událost zažili cestující v letounu na letišti ve Volgogradu. Jednomu z nich totiž začala hořet nabíječka na telefon. Jak je ale vidět z těchto záběrů, pasažéři a posádka zachovali chladnou hlavu a s otevřeným ohněm si rychle poradili.
                 26:11
                 Proti dvojí kvalitě potravin
                  Dvojí kvalita potravin by mohla být už v dubnu nekalou obchodní praktikou. Evropské komisi to navrhne eurokomisařka Věra Jourová. Výrobci by pak mohli za bezdůvodné odlišné složení potravin v různých zemích EU dostávat vysoké pokuty.
                  27:59
                  Zápas hokejových legend
                   Jaromír Jágr a Petr Nedvěd – dvě hokejové legendy se zítra střetnou v liberecké aréně. Zápas Kladna s Benátkami nad Jizerou bude v hledišti sledovat sedm a půl tisíce lidí.
                   28:38
                   Epidemie chřipky v Česku
                    Hygienici dnes vyhlásili plošnou epidemii. Na sto tisíc obyvatel má teď akutní respirační onemocnění přesně 1722 lidí. V prvním lednovém týdnu to byla necelá tisícovka pacientů.
                    31:13
                    Epidemie chřipky v Evropě
                     Chřipka trápí i sousední státy. Začínající epidemii hlásí například Polsko. Minulý týden tam bylo 150 tisíc nemocných. Hygienici čekají dalších sto tisíc. Navíc předpovídají těžší průběh choroby, než bývá zvykem.
                     32:21
                     Dopady chřipky na ekonomiku
                      Zhruba třetina ekonomicky aktivních lidí zůstává s chřipkou doma a léčí se. Přibližně stejný počet nemocných ale chodí do práce, kde se choroba může rychle šířit. Firmy tak hledají cesty, jak omezit dopady na produkci.
                      34:24
                      Omluva za výrok o táboru v Letech
                       Předseda SPD Tomio Okamura dnes na Facebooku zopakoval, že tábor v Letech většinou nikdo nehlídal. Omluvil se ale za předchozí výrok o tom, že kolem nebyl plot. Omluvu požadovalo Muzeum romské kultury.
                       35:10
                       Opravené silnice v dezolátním stavu
                        37:21
                        Společnost Energetický a průmyslový holding ukončí výrobu v elektrárně Egborrough
                         37:44
                         Československé válečné hroby v Rusku
                          Ani po 6 letech nestojí památník československých legionářů v Samaře, kteří tam padli v letech 1918 až 1920 během bojů s bolševickou Rudou armádou. Podle ministerstva obrany i Československé obce legionářské stavbě pomníku brání místní ruské úřady.
                          40:11
                          Pět let od metanolové kauzy
                           Už je to pět let, co v Česku vypukla tzv. metanolová kauza. Na následky otravy po vypití pančovaného alkoholu zemřelo 48 lidí. Trh se od té doby díky legislativním opatřením stabilizoval, obraty prodejců a dovozců lihovin rostou.
                           42:09
                           Německý boj proti extremismu
                            V Německu se množí varování před nárůstem antisemitismu a rasismu. Debatu znovu rozvířily nedávné protiizraelské demonstrace, na kterých se i pálily vlajky židovského státu.
                            44:14
                            Zahájení zimní olympiády jenom s Milanem Štěchem
                             Na zahájení zimní olympiády v Pchjongčchangu bude Česko zastupovat předseda Senátu Milan Štěch. Prezident Miloš Zeman ani šéf sněmovny Radek Vondráček a premiér v demisi Andrej Babiš do Jižní Koreje nedorazí.
                             44:30
                             Zátěžovými testy proti zraněním
                              Věda pomáhá sportu. Speciální laboratoř Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy může snížit třeba počet zraněných fotbalistů – často je sužují svalové problémy nebo poranění kolenních vazů.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              3. únor 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              15. srpen

                              15. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              15. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              15. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              14. srpen

                              Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                              14. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              14. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              14. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              13. srpen

                              Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                              13. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              13. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              13. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám