Nahrávám video

2. únor 2018

Část: Podmíněný trest pro vojáka

Obsah dílu

Státní zaměstnanci — Počet státních zaměstnanců — Vývoj počtu státních zaměstnanců — Otázka počtu státních zaměstnanců — Střety migrantů v Calais — Doživotí pro Darrena Osbornea — Chřipková epidemie v Česku — Podmíněný trest pro vojáka — Průměrné ceny benzinu a nafty — Začaly jarní prázdniny — Spor Bílého domu a FBI — Hořící dodávka v davu v Šanghaji — Figarova svatba ve Stavovském divadle — Dotace na farmu Čapí hnízdo — 75 let od konce bitvy o Stalingrad — Oheň v letadle ve Volgogradu — Proti dvojí kvalitě potravin — Zápas hokejových legend — Epidemie chřipky v Česku — Epidemie chřipky v Evropě — Dopady chřipky na ekonomiku — Omluva za výrok o táboru v Letech — Opravené silnice v dezolátním stavu — Společnost Energetický a průmyslový holding ukončí výrobu v elektrárně Egborrough — Československé válečné hroby v Rusku — Pět let od metanolové kauzy — Německý boj proti extremismu — Zahájení zimní olympiády jenom s Milanem Štěchem — Zátěžovými testy proti zraněním

Části dílu

00:35
Státní zaměstnanci
  Víc než 16 tisíc neobsazených pracovních míst ve státní správě zůstane – ČT to řekla ministryně financí Alena Schillerová s tím, že změna přichází v úvahu nejdřív za dva roky.
  01:28
  Počet státních zaměstnanců
   Stát přitom hodlá letos i přes neobsazených 16 tisíc míst přijmout dalších 8 a půl tisíce lidí – nejvíc ve školství, u policie, ve vězeňské službě nebo na úřadech práce.
   04:24
   Vývoj počtu státních zaměstnanců
    Za poslední tři roky přibylo 12 tisíc státních zaměstnanců. Zatímco v roce 2014 pracovalo v tomto sektoru zhruba 417 tisíc lidí, na konci roku 2017 jich bylo 429 tisíc.
    05:32
    Otázka počtu státních zaměstnanců
     Rozhovor se Zbyňkem Stanjurou, předsedou poslaneckého klubu ODS.
     08:56
     Střety migrantů v Calais
      Čtyři lidé bojují v nemocnici o život po divoké rvačce, která vypukla ve francouzském přístavu Calais mezi afghánskými a africkými uprchlíky. Celkem utrpělo zranění na dvacet lidí, pět z nich bylo dokonce postřeleno.
      11:17
      Doživotí pro Darrena Osbornea
       Darrena Osbornea, který loni v červnu vjel v Londýně do skupiny muslimů před místní mešitou, poslal soud na 43 let do vězení. Čin, při kterém jeden člověk zemřel a dvanáct bylo zraněno, označil za teroristický.
       11:42
       Chřipková epidemie v Česku
        V Česku už je chřipková epidemie. Na sto tisíc lidí připadá podle ministerstva zdravotnictví přes 1700 nemocných. Oproti minulému týdnu vzrostl počet pacientů o 18 procent, přibývá jich ve všech krajích.
        12:22
        Podmíněný trest pro vojáka
         Za výstřel z bojového vozidla pěchoty při nočním cvičení v Libavé, který zranil dva vojáky, padl trest. Roční podmínka pro velitele vozu. Další dva vojáky – střelce a řídícího střeleb – soud na návrh státního zástupce zprostil obžaloby.
         13:15
         Průměrné ceny benzinu a nafty
          Benzin a nafta jsou opět dražší. Průměrně stojí litr 30 korun a 25 haléřů. Před měsícem to bylo o 15 haléřů míň. Benzin Natural 95 se prodával za 30,91 a nafta za 30,05.
          13:58
          Začaly jarní prázdniny
           Živý vstup redaktorky Venduly Březinové.
           17:00
           Spor Bílého domu a FBI
            Američtí kongresmani z republikánské strany zveřejnili kontroverzní materiál o práci FBI. Úřad podle dokumentu ovlivnil v neprospěch Donalda Trumpa vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby a kampaň před nimi.
            19:24
            Hořící dodávka v davu v Šanghaji
             Nejméně osmnáct lidí v Šanghaji zranil řidič, který vjel hořící dodávkou vysokou rychlostí do chodců. K incidentu došlo v centru města během ranní dopravní špičky.
             19:51
             Figarova svatba ve Stavovském divadle
              Jedna z nejpopulárnějších Mozartových oper – Figarova svatba – se vrací na prkna Stavovského divadla, kde ji skladatel v roce 1787 sám uvedl. Režisérka Magdalena Švecová ji teď režíruje v jubilejním, dvacátém provedení.
              22:20
              Dotace na farmu Čapí hnízdo
               Farma Čapí hnízdo dostávala v posledních letech dotace od státu – píšou dnešní Hospodářské noviny. Šlo o tisícové částky – loni to bylo zhruba 20, předloni 30 tisíc.
               23:16
               75 let od konce bitvy o Stalingrad
                Rusko žije 75. výročím bitvy u Stalingradu. Vojenské přehlídce v někdejším dějišti bojů přihlíželo na 30 tisíc lidí. Jeden z nejkrvavějších střetů válečné historie, který znamenal začátek konce Hitlerovy říše, trval 6 měsíců.
                25:50
                Oheň v letadle ve Volgogradu
                 Nepříjemnou událost zažili cestující v letounu na letišti ve Volgogradu. Jednomu z nich totiž začala hořet nabíječka na telefon. Jak je ale vidět z těchto záběrů, pasažéři a posádka zachovali chladnou hlavu a s otevřeným ohněm si rychle poradili.
                 26:11
                 Proti dvojí kvalitě potravin
                  Dvojí kvalita potravin by mohla být už v dubnu nekalou obchodní praktikou. Evropské komisi to navrhne eurokomisařka Věra Jourová. Výrobci by pak mohli za bezdůvodné odlišné složení potravin v různých zemích EU dostávat vysoké pokuty.
                  27:59
                  Zápas hokejových legend
                   Jaromír Jágr a Petr Nedvěd – dvě hokejové legendy se zítra střetnou v liberecké aréně. Zápas Kladna s Benátkami nad Jizerou bude v hledišti sledovat sedm a půl tisíce lidí.
                   28:38
                   Epidemie chřipky v Česku
                    Hygienici dnes vyhlásili plošnou epidemii. Na sto tisíc obyvatel má teď akutní respirační onemocnění přesně 1722 lidí. V prvním lednovém týdnu to byla necelá tisícovka pacientů.
                    31:13
                    Epidemie chřipky v Evropě
                     Chřipka trápí i sousední státy. Začínající epidemii hlásí například Polsko. Minulý týden tam bylo 150 tisíc nemocných. Hygienici čekají dalších sto tisíc. Navíc předpovídají těžší průběh choroby, než bývá zvykem.
                     32:21
                     Dopady chřipky na ekonomiku
                      Zhruba třetina ekonomicky aktivních lidí zůstává s chřipkou doma a léčí se. Přibližně stejný počet nemocných ale chodí do práce, kde se choroba může rychle šířit. Firmy tak hledají cesty, jak omezit dopady na produkci.
                      34:24
                      Omluva za výrok o táboru v Letech
                       Předseda SPD Tomio Okamura dnes na Facebooku zopakoval, že tábor v Letech většinou nikdo nehlídal. Omluvil se ale za předchozí výrok o tom, že kolem nebyl plot. Omluvu požadovalo Muzeum romské kultury.
                       35:10
                       Opravené silnice v dezolátním stavu
                        37:21
                        Společnost Energetický a průmyslový holding ukončí výrobu v elektrárně Egborrough
                         37:44
                         Československé válečné hroby v Rusku
                          Ani po 6 letech nestojí památník československých legionářů v Samaře, kteří tam padli v letech 1918 až 1920 během bojů s bolševickou Rudou armádou. Podle ministerstva obrany i Československé obce legionářské stavbě pomníku brání místní ruské úřady.
                          40:11
                          Pět let od metanolové kauzy
                           Už je to pět let, co v Česku vypukla tzv. metanolová kauza. Na následky otravy po vypití pančovaného alkoholu zemřelo 48 lidí. Trh se od té doby díky legislativním opatřením stabilizoval, obraty prodejců a dovozců lihovin rostou.
                           42:09
                           Německý boj proti extremismu
                            V Německu se množí varování před nárůstem antisemitismu a rasismu. Debatu znovu rozvířily nedávné protiizraelské demonstrace, na kterých se i pálily vlajky židovského státu.
                            44:14
                            Zahájení zimní olympiády jenom s Milanem Štěchem
                             Na zahájení zimní olympiády v Pchjongčchangu bude Česko zastupovat předseda Senátu Milan Štěch. Prezident Miloš Zeman ani šéf sněmovny Radek Vondráček a premiér v demisi Andrej Babiš do Jižní Koreje nedorazí.
                             44:30
                             Zátěžovými testy proti zraněním
                              Věda pomáhá sportu. Speciální laboratoř Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy může snížit třeba počet zraněných fotbalistů – často je sužují svalové problémy nebo poranění kolenních vazů.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              3. únor 2018

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                              24. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Ve znakovém jazyce

                              24. 9. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. září

                              Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                              23. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. září

                              Ve znakovém jazyce

                              23. 9. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                              22. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Ve znakovém jazyce

                              22. 9. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám