iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 3. 2013
16:25 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
9336
zhlédnutí

Abeceda ČT

M

Malý pitaval z velkého města — Magion — Možná přijde i kouzelník

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Malý pitaval z velkého města

  1:02 do playlistu

  Malý pitaval z velkého města
  Patnáctidílný detektivní seriál, natočený podle scénáře Jaroslava Dietla, bývá občas vykreslován v protikladu ke Třiceti případům majora Zemana, a to jako jako jeho ne tolik politický protějšek. Všechny díly byly natočeny podle skutečných příběhů, což mu přidávalo na uvěřitelnosti. Herec Jiří Krampol vzpomíná, že v 80. letech, kdy seriál vznikal, nebyly kriminální seriály a filmy frekventované: „Čili na odlehčenou od nějaké vraždy tam třeba dali krádež v zelenině.“

 • Magion

  7:38 do playlistu

  Magion
  Dětský Magion se na obrazovce poprvé objevil v roce 1984 a udržel se na ní 12 roků. V 80. letech byl mezi dětmi velký zájem o vědu a techniku, čehož autoři pořadu využili hned v samotném názvu, který je odvozeninou od názvů družic. Magion přinesl i několik na svou dobu přelomovoých prvků: grafika znělky byla vytvořena na osmibitovém počítači a nechyběla ani interakce v podobě telefonického hlasování o seriál na přání. Fenoménem se stalo magické oko, o němž se dodnes vedou debaty.

 • Možná přijde i kouzelník

  14:47 do playlistu

  Možná přijde i kouzelník
  Možná přijde i kouzelník se vysílal pouze dvakrát do roka, zato na obrazovce vydržel deset let, během kterých se natočilo 17 dílů. Pořad propojoval scénky, z nichž mnohé od té doby zlidověly, s hudebními čísly. Natáčelo se v divadle před zhruba šestisetčlenným publikem. Většinu dílů režíroval Zdeněk Podskalský a provázeli jimi Oldřich Kaiser a Jiří Korn. Dále zde pravidelně vystupovali namátkou Jiří Lábus nebo Jaroslava Hanušová.

Přehrát vše

Související