iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 11. 2013
10:05 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
8810
zhlédnutí

Tep 24

Autismus aneb co je normální — Za co můžou geny — Dětská neuroložka Hana Ošlejšková

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Autismus aneb co je normální

  0:55 do playlistu

  Autismus aneb co je normální
  Autismus aneb co je normální: Žijí ve svém světě a není vůbec snadné učit je žít v tom jiném, "normálním". Diagnózu autismus, která má řadu podob, se rodiče dětí dozvědí kolem jejich tří let nebo později. S tím, že speciální léky neexistují. Co jim pomáhá dorozumět se s vlastním dítětem? A co když má i další vážné poruchy, a jak to zvládnout u dvojčat?

 • Za co můžou geny

  10:51 do playlistu

  Za co můžou geny
  Za co můžou geny: Autismus je zatím pro lékaře záhadou, úloha genetiky se intenzivně zkoumá. V Brně teď dětští neurologové, patofyziologové i další vědci rozjeli novou studii a zjišťují, jak se na vzniku nemoci podílí konkrétní gen. Počet dětí s autismem podle odborníků roste a studenti medicíny v Brně se mj.snažili vypátrat, jak je to s autisty v dospělosti.

 • Dětská neuroložka Hana Ošlejšková

  17:42 do playlistu

  Dětská neuroložka Hana Ošlejšková
  Dětská neuroložka Hana Ošlejšková: Medicínu má v rodině, ale obor jí vybrala spíš náhoda. Je za ni vděčná, přestože zná řadu diagnóz, kdy je lékař zatím bezmocný. U dětí je to tím horší. Proto přednostka brněnské kliniky sází na moderní metody, výzkum a vědu. Věří, že tak jako se léčí epilepsie i některé vzácné nemoci, půjde to i u dalších.

Přehrát vše