27 minut
Tep 24

2. listopadu 2013

Část: Dětská neuroložka Hana Ošlejšková

Obsah dílu

Autismus aneb co je normální — Za co můžou geny — Dětská neuroložka Hana Ošlejšková

Části dílu

00:55
Autismus aneb co je normální
  Autismus aneb co je normální: Žijí ve svém světě a není vůbec snadné učit je žít v tom jiném, "normálním". Diagnózu autismus, která má řadu podob, se rodiče dětí dozvědí kolem jejich tří let nebo později. S tím, že speciální léky neexistují. Co jim pomáhá dorozumět se s vlastním dítětem? A co když má i další vážné poruchy, a jak to zvládnout u dvojčat?
  10:51
  Za co můžou geny
   Za co můžou geny: Autismus je zatím pro lékaře záhadou, úloha genetiky se intenzivně zkoumá. V Brně teď dětští neurologové, patofyziologové i další vědci rozjeli novou studii a zjišťují, jak se na vzniku nemoci podílí konkrétní gen. Počet dětí s autismem podle odborníků roste a studenti medicíny v Brně se mj.snažili vypátrat, jak je to s autisty v dospělosti.
   17:42
   Dětská neuroložka Hana Ošlejšková
    Dětská neuroložka Hana Ošlejšková: Medicínu má v rodině, ale obor jí vybrala spíš náhoda. Je za ni vděčná, přestože zná řadu diagnóz, kdy je lékař zatím bezmocný. U dětí je to tím horší. Proto přednostka brněnské kliniky sází na moderní metody, výzkum a vědu. Věří, že tak jako se léčí epilepsie i některé vzácné nemoci, půjde to i u dalších.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    9. listopadu 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám