iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 5. 2009
13:40 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
8287
zhlédnutí

Mezi námi zvířaty

Nemoc kobyly Sendy — Přívětivé dogy — Mangusty liščí — Policejní koně — Hluchoněmá fenka

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příběh

  0:44 do playlistu

  Příběh
  Uvidíte příběh kobylky Sendy, která měla své dny spočítané a žila v podstatě vleže v boxu a při životě ji drželo jen, že kojila své hříbě. V takovém stavu ji uviděla paní Lucie, která už měla doma jedno její hříbě – dospělého koně. Rozhodla se ve vteřině. Sendy i její malou kobylku Symbiozu ihned koupí. Manžel ji podpořil, a tak si přivezli hubenou Sendy se zažívacími problémy na své pastviny v Hostomicích pod Brdy.

 • Zvířata děkují

  6:43 do playlistu

  Zvířata děkují
  Další partičku tvoří převážně argentinské dogy, osm kousků, pak pár dog kanárských, parson teriér a francouzský buldoček Jo, a nezapomeňme na kocoura Moura. Reportáž z tohoto kolektivu bourá pověsti o krvelačnosti a bojovnosti tohoto plemene. Přitom většina argentin, které v této legrační partičce uvidíte, do ní přišla ve starším věku od různých majitelů. Jak říká jejich současná majitelka paní Natálie: tito psi musejí být přísně vedeni, to je fakt. Ale to neznamená, že budou ostří. My chceme, aby byli k lidem přátelští, tak jsou.

 • Mangusty liščí

  11:57 do playlistu

  Mangusty liščí
  Zajímavou partičku tvoří mangusty liščí. Běžte se na ně podívat do pražské zoo. Víc si to užijete s vědomostmi, které získáte v našem pořadu. Mangusty totiž žijí v téměř hmyzím společenství. Rozmnožuje se pouze vůdčí pár a ostatním samičkám to stres nedovolí. Jsou v tomto kolektivu vlastně takoví poddaní.

 • Policejní koně
 • Zvířecí tajemství

  20:17 do playlistu

  Zvířecí tajemství
  Poslední příběh vypráví o dojemné partičce paní Jany Valové z Prahy. Jedna z jejich fenek, Kleopatra, je totiž hluchoněmá. Svérázná psí slečna svým na psa nezvykle volným tempem budí často na ulici pozornost. Paní Valová se rozhodla o pejska starat hlavně ze soucitu, ale dočkala se od drobounké Kleopatry velkého překvapení. A to na čeká i na vás v tomto vydání pořadu Mezi námi zvířaty!

Přehrát vše

Související