Kde jsem:
Složky, služby a formáty televizního vysílání

Slovníček pojmů
MHP
Multimedia Home Platform = multimediální platforma pro domácí přijímače
Jeden ze standardů, na kterém mohou býté jsou postaveny téměř všechny doplňkové služby digitálního televizního vysílání, především nejrůznější multimediální a většinou interaktivní aplikace.
Mód 2k/8k
Modulační princip OFDM je používán ve dvou modech – 2k nebo 8k. V módu 2k (používán pouze ve Velké Británii) přenosový kanál obsahuje 1705 subnosných kmitočtů, v módu 8k přenosový kanál obsahuje 6817 subnosných kmitočtů. Další z nastavitelných parametrů demodulátoru, někdy označovaný slovy FFT mode.
MPEG-1
Kompresní metoda kódování obrazu a zvuku
MPEG-2
Kompresní metoda kódování obrazu a zvuku, používaná v systému DVB. Stejný princip kódování je používán i u systému DVD, avšak obě varianty se většinou liší nastavením určitých parametrů.
MPEG-4
Novější kompresní metoda kódování obrazu známá jako H.264
Dokáže obraz komprimovat o 50 % účiněji než starší MPEG-2, je proto vhodná pro obraz v HD kvalitě.
Multiplex
Souhrnný datový tok skládající se z dílčích datových toků, náležejících jednotlivým televizním (či rozhlasovým) programům a doplňkovým službám, upravený pro společné šíření prostřednictvím vysílací sítě.
Dodatkové služby — Technika — Vše o ČT — Česká televize

Technika
- Na těchto stránkách najdete technické informace o vysílání, šíření a příjmu signálů ČT, dále články o technické stránce vysílání a službách, které s vysíláním souvisí. Užitečné informace můžete najít i ve slovníčku pojmů a v odpovědích na nejčastější dotazy. Nechybí ani informace o technických službách, které ČT poskytuje.
Už analogové vysílání přinášelo divákům několik služeb navíc: teletext, skryté titulky, vícekanálový zvuk, signál VPS. Při digitálním vysílání jsou tyto možnosti ještě daleko rozsáhlejší: