Kde jsem:
Šíření signálů

Slovníček pojmů
S-video někdy též Y/C
Způsob kódování barevného obrazu, kdy se veškeré informace přenáší pomocí dvou signálů: Y – jasového, C – barevného.
SFN
Single Frequency Network = jednofrekvenční síť
Modulační princip OFDM umožňuje provozovat všechny vysílače DVB-T na jednom nosném kmitočtu (v jednom vf. kanále), tedy v tzv. jednofrekvenční síti.
SDI
Serial Digital Interface
Způsob studiového digitálního propojení obrazového signálu o bitové rychlosti 270 Mb/s. Používá se zejména v televizních studiích.
STA
Společná televizní anténa
STB
Set Top Box
Přijímač a dekodér digitálního vysílání DVB-T umístěný v samostatném jednotce (boxu), který je připojen k televiznímu přijímači např. pomocí kabelu SCARTscart.
Digitální vysílání DVB obecně — Technika — Vše o ČT — Česká televize

Technika
- Na těchto stránkách najdete technické informace o vysílání, šíření a příjmu signálů ČT, dále články o technické stránce vysílání a službách, které s vysíláním souvisí. Užitečné informace můžete najít i ve slovníčku pojmů a v odpovědích na nejčastější dotazy. Nechybí ani informace o technických službách, které ČT poskytuje.
„Většina z nás má již alespoň některý přístroj pro příjem, záznam či zobrazení TV signálu digitální. Řada diváků ale již přijímá digitální vysílání celým digitálním řetězem a je jen otázkou relativně krátkého času, kdy se to bude týkat nás všech v ČR, tak jak je to již v některých zemích či oblastech v zahraničí. Chcete se proto o digitální televizi něco dozvědět? Poněvadž Česká televize začala u nás s digitalizací nejdříve, má i tomu odpovídající zkušenosti, které vám chce v možném rozsahu nabídnout, například: proč je digitalizace TV vysílání nevyhnutelná, co vám přinese za výhody; ale také na co si musíte dát pozor, jak vypadá situace za hranicemi a řadu dalších zajímavých rad.“