Ostravský knižní veletrh 2017 — Aktuality — Edice ČT — Vše o ČT — Česká televize

Edice ČT

Edice ČT

  • Vlastní výroba produktů v návaznosti na pořady a osobnosti ČT.
  • Produkty k dostání v prodejně na Kavčích horách nebo v eShopu ČT.

Česká televize na 7. Ostravském knižním veletrhu

Česká televize se jako vystavovatel pravidelně účastní jarního ostravského knižního veletrhu. Letos opět nabídla výběr knižních novinek ze své produkce, ale také nejúspěšnější DVD a doplňující sortiment drobných dárkových předmětů a hraček. Veletrh je vždy příležitost k nabídce mimořádných slev a knižních dárků, které si odnesl každý kupující. Stánek České televize se těšil trvalému zájmu návštěvníků..

Veletrh je také šance potkat oblíbené autory, herce a další osobnosti naživo. V rámci doprovodného veletržního programu proběhlo během tří dnů celkem 8 akcí pořádaných Edicí České televize. Zejména pro děti se hned v pátečním programu objevila výtvarná dílna spoluautorů knihy Vynálezce Alva 2 Kláry Smolíkové a Luďka Bárty.

Návštěvníci poté se zájmem sledovali besedu dvou vrcholových sportovců a zároveň moderátorů Aleše Valenty a Honzy Webera o sportování a knize Lvíčata. Honza Weber poté převedl své mistrovské ukázky footbagu, Aleš Valenta s diváky natrénoval trojité salto.

Příznivci pohádkových příběhů se zaposlouchali do autorského čtení Šárky Váchové z knihy Tajemství srdce, která byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem.

O fenomenální taneční show a knize StarDance … když hvězdy tančí si v sobotu odpoledne povídali autoři knihy Bohuslava Holubová a Jan Onder s tanečníkem Václavem Masarykem a došlo i na malý taneční trénink s publikem.

Vařit podle Herbáře možná začnou po besedě Kateřiny Winterové a Lindy Rybové i ti, kterým bylinky a tradice v českém jídelníčku zatím moc neříkají. Autorky představily čtvrtý díl knihy se svým osobním vyznáním a uvedly řadu receptů, mimo jiné proti jarní únavě.

Největší záhady Čech, Moravy a Slezska poodhalil Arnošt Vašíček v přednášce ke své knize Labyrint záhad.

Zakončení programu v neděli opět patřilo dětem – obrázkovou a pohádkovou encyklopedii Ty Brďo! představila její spoluautorka Jana Strýčková.

Radek Chajda, spoluautor knihy Úžasný svět techniky U6 aneb Od šroubku k lokomotivě, zval do „ligy výjimečných mozků“, a jak jinak než úžasnými pokusy, do nichž se neváhali zapojit ani ti nejmladší adepti.

Sedmý ročník ostravského knižního veletrhu proběhl na výstavišti Černá louka ve dnech 3.–5. března 2017 za účasti 40 vystavovatelů, nakladatelů a největších kulturních institucí města Ostravy. Navštívilo ho přes deset tisíc návštěvníků.

Podrobnosti k doprovodnému programu České televize zde (pdf, 10 MB).

Fotografie z akce: Česká televize (Rostislav Šimek)