Anička

22 let

Anička žije nedaleko Železného Brodu a je v invalidním důchodu. O pečení se zajímá už od malička, kdy pomáhala v kuchyni své babičce. Ta byla vynikající pekařka a dokonce se chtěla stát i cukrářkou. Nejraději peče koláče s tradičními náplněmi a různé druhy vánočního cukroví. Kromě pečení se věnuje především své chovatelské stanici jorkšírských teriérů. Jsou to pro ni především obrovští kamarádi a nositelé radosti. Má i trochu neobvyklého koníčka, a to závody rallye. Nějaký čas dokonce jezdila jako spolujezdec na amatérských soutěžích. Jejím největším životním cílem je mít šťastnou rodinu a být zdravá.

Rozhovor s Aničkou

Rozhovor s Aničkou


Aniččina cesta soutěží

14. 3. 2020

Anička se v soutěži Peče celá země probojovala až do samotného finále, kde dokonce zvítězila v technické výzvě. Podívejte se na její cestu soutěží!

Aniččina cesta soutěží

Aniččina cesta soutěží


Anička: Raději více a déle péct, než nedopéct

11. 3. 2020

Všechny tři finalistky jsme před závěrečným kolem požádali o jejich rady, tipy a triky, jak na pečení. Abecedně vám jako první přinášíme fígle od Aničky.

  • Fondánová hmota se musí nejdříve důkladně propracovat. Lépe se s ní potom pracuje a nemá tendenci se trhat. Při barvení hmoty jsou vhodné jednorázové rukavice, barva se špatně vymývá.
  • Pokud dáváme do lineckého koláče ovoce, je lepší ho předem podusit. Z koláče se nám jinak stane crumble (nebo jak říkám já – „bazén“).
  • U nás doma se všechny pečicí formy vymazávají jedině máslem a vysypávají hrubou moukou.
  • Hodně mě baví práce s hutným těstem. Takže pokud jde o nějaký koláč, závin nebo buchty, ráda těsto zpracovávám ručně. Pouze u většího množství přichází na řadu kuchyňský pomocník.
  • Když se chystám na dort, vždy si den, nebo pár hodin, předem vyndám z lednice všechny ingredience, aby získaly pokojovou teplotu. Pokud se chystám dělat máslový krém, dávám na radu babičky. Máslo si večer na talířku nakrájím na kostičky a druhý den můžu pracovat na krému.
  • Aby se mi na pudinku neudělal škraloup, vždy ho průběžně ručně a intenzivně metličkou prošlehávám, případně když není moc času, tak přímo na povrch mírně zchladlého pudinku položím potravinářskou folii.
  • Štrúdl dělám jako moje babička. Jablka krájím na plátky. Doma máme raději, když jablíčko křupne. Před pečením štrúdl potíráme olejem. Je to trošku neobvyklé, ale lepší štrúdl jsem nejedla.

Recepty ze třetího kola

18. 1. 2020

Makový květ v kreativní výzvě Anička připravila „s kapkou medu“. Ve výzvě osobní pak upekla linecký koláč s hruškami a marcipánem.