Přehled kulturního dění na Moravě – Portrét: Tomáš Kočko – Kritická židle: Petr Kroupa o památkách – Rozhovor: s redaktory Aarghu o českém komiksu

Obsah dílu

Portrét: Tomáš Kočko

Nové, páté album Tomáše Kočka a jeho orchestru Poplór vychází tři roky po CD "Do tanca!". V období mezi těmito alby ale Tomáš Kočko rozhodně nezahálel. Podílel se na mnoha projektech, například na úspěšném hudebním představení "Těšínské nebe", produkoval album skupině Silent Stream of Godless Elegy (oceněné Andělem 2004 - Hard and Heavy), napsal hudbu a část scénáře k divadelnímu představení "Ondraszek pan Łysej Góry". Portrétem tohoto moravského hudebníka si přiblížíme nejen jeho osobnost, ale i jeho pojetí hudby, která hledá vztahy mezi lidovou hudbou novou (pop music) a starou lidovou hudbou (folklor).

Kritická židle: Petr Kroupa o památkách

Na kritickou židli usedne ředitel brněnské pobočky Národního památkového ústavu Petr Kroupa a zamyslí se nad proměnou vztahu společnosti k památkám a jejich ochraně.

Rozhovor: s redaktory Aarghu o českém komiksu

Rozhovor věnujeme současnému tuzemskému komiksu. Budeme si o něm povídat s redaktory komiksového občasníku Aargh! Tomášem Kučerovským a Tomášem Prokůpkem.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2006
 P ST