Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Přehrát vše
Rozhovor

Jeden svět

V úterý 6. března začíná a následujících deset dnů bude trvat pražská část Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Proč má letošní ročník podtitul Protesty, nepokoje, revolta – to nám prozradí ředitelka festivalu Hana Kulhánková. Ukážeme vám i vizuál Jednoho světa 2012 vytvořený studiem Ex Lovers. Jeho design poukazuje na spojovací prvek všech nedávných protestů a revolucí probíhajících v různých částech světa, jímž je ručně vyrobený transparent.


Kritická židle

Karel Veselý – Menu, Ten$ion

Na Kritické židli zhodnotí hudební publicista Karel Veselý debutové album Menu severočeského muzikanta a kuchaře, který tvoří pod přezdívkou Kittchen, a dále novou desku jihoafrické internetové senzace Die Antwoord s názvem Ten$ion.


Reportáž

Architektura v Praze

V naší Reportáži vás nejprve pozveme na výstavu studentských architektonických návrhů Anastomosis, která je výsledkem výzkumu v ateliéru doc. Petra Hájka a Jaroslava Hulína na Fakultě architektury pražské ČVUT. Z holešovického DOXu se pak přesuneme do centra Prahy – na konec Revoluční ulice u Štefánikova mostu. Prostor, kde kdysi stály novogotické Eliščiny lázně, chtějí architekti zaplnit moderní víceúčelovou budovou. Podmínkou jejího vzniku je ale demolice starého domu. O projektu Novomlýnské brány si popovídáme s Petrem Burianem ze studia DaM architekti.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín