Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor týdne: prozaička Petra Hůlová

Rozhovor týdne: prozaička Petra Hůlová

Prozaička Petra Hůlová oslavila loni třicetiny, dokončila FF UK, na níž vystudovala obory kulturologie a mongolistika. Téměř za každou knížku, kterou dosud vydala, dostala nějakou literární cenu. Loni se vdala, má syna Josefa, čeká další dítě a její nový román spatřil světlo světa právě v těchto dnech. Strážci občanského dobra tentokrát překvapí provokativním tématem: dnešní českou skutečnost popisuje "očima poražených". Co ji k tomu vedlo, se dozvíte v našem Rozhovoru s Petrou Hůlovou.

Kritická židle

Kritická židle

Na Kritickou židli usedne hudební redaktor deníku Právo Jaroslav Špulák. Zhodnotí dvě české rockové legendy - Katapult a Tři sestry. Obě kapely vydávají v těchto dnech nové album, obě slaví narozeniny. První z nich se "znovuzrodila", ta druhá dosáhla 25 let. Jak vidí jejich současnou hudební úroveň kritik?

Reportáž:

Reportáž:

V Reportáži pozveme diváky do pražské La Fabriky na premiéru nového projektu Vojty Dyka a Jakuba Prachaře Kultovní představení a také na zkoušku inscenace Joke Killers, kterou se české divadlo bude prezentovat na Světové výstavě v Šanghaji letos v květnu. Pod oběma divadelními kusy je podepsán režijní tandem SKUTR, který tvoří režiséři a choreografové Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. Proč se na jejich vystoupení nedají sehnat lístky, možná pochopíte z našich ukázek, které jsme natočili na premiéře Kultovního představení.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín