30 minut

29. prosinec 2013

Část: Litoměřice a okolí

Obsah dílu

Tři králové — Keramika z Kosího hnízda — Děčínská ZOO — Litoměřice a okolí — Muzeum motokol — Památné stromy

Části dílu

01:27
Tři králové
  Za konec vánočního období většina z nás považuje svátek Tří králů. V ten můžeme být i dnes svědky obchůzek koledníků, po nichž zůstávají nad dveřmi domů iniciály K, M a B. Tradici tříkrálových obchůzek si připomeneme v Muzeu lidových staveb v Kouřimi.
  05:46
  Keramika z Kosího hnízda
   Zahradní, užitná i dekorační či reliéfní keramika nás okouzlí při návštěvě "Kosího hnízda". Našimi hostiteli budou ve Vrbici nedaleko Poděbrad manželé Monika a Jiří Kosovi. Nejspíš ani nemusíme dodávat, že jsou oba keramiky.
   10:07
   Děčínská ZOO
    Do ZOO míří většina z nás především v jarních nebo letních měsících. Pokud si cestu za zvířaty ale dopřejete v zimě, nemusíte se vůbec bát, že byste přišli zkrátka. My vás zavedeme do děčínské zahrady a uvidíte, že se nudit nebudete.
    14:09
    Litoměřice a okolí
     Litoměřice jsme si už společně prohlédli a připomněli jsme si i chvíle, které tu prožil Karel Hynek Mácha. Tentokrát se porozhlédneme nejen po městě, ale taky po jeho okolí.
     18:16
     Muzeum motokol
      Muzeum motokol si společně prohlédneme v Horní Radouni nedaleko Jindřichova Hradce. Před třemi roky tam dva kamarádi v prostorách školy zpřístupnili poklady ze svých sbírek. A na co se můžete těšit?
      22:17
      Památné stromy
       Když vás pozveme na Karlštejnsko, nejspíš budete čekat výlet do dávné historie naší země. Nás ale v oblíbeném turistickém regionu čeká putování naučnou stezkou mezi památnými stromy.
       26:45
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž28 minut
        Další díl
        5. leden 2014

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám