54 minut

30. ledna 2023

Část: Prodejny v malých obcích

Obsah dílu

Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle — Gratulace Petru Pavlovi

Části dílu

00:47
Kalendář Petra Pavla
  První jednání zvoleného prezidenta Petra Pavla. Nejprve se dnes setkal se šéfem české diplomacie Janem Lipavským kvůli koordinaci zahraničí politiky. Pak telefonoval prezidentce Tchaj-wanu. Ujistil ji mimo jiné o další spolupráci. Čína nad tím vyjádřila znepokojení.
  01:36
  Rozhovory nově zvoleného prezidenta
   Zítra by měl Petr Pavel poskytnout třeba rozhovor britskému deníku Financial Times. V médiích po nabitém víkendu znovu vystupoval i dnes.
   04:17
   Volební dozvuky
    Státní volební komise označila letošní volby hlavy státu za klidné. Na dnešním jednání schválila známé výsledky. Zvolený prezident Petr Pavel získal zhruba o 960 tisíc hlasů víc než Andrej Babiš.
    05:23
    Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry
     Končící prezident Miloš Zeman včera a dnes absolvoval svou předposlední plánovanou zahraniční cestu do Srbska. V Bělehradu taky uvedl důvody, proč podle něj Andrej Babiš prohrál ve volbách hlavy státu.
     06:01
     Předposlední pracovní cesta prezidenta
      Kromě vyjádření k tuzemskému dění komentoval Miloš Zeman v Bělehradě třeba i ruskou agresi vůči Ukrajině. Srbsko by podle něj mohlo být jako neutrální země zprostředkovatelem mezi bojujícími stranami.
      08:32
      Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR
       Živý vstup redaktora Petra Pavla.
       10:31
       Boje na jihu a východě Ukrajiny
        Ruské síly zintenzivňují údery na východě Ukrajiny. Úspěchy hlásí u Bachmutu, to Kyjev ale nepotvrdil. Invazní jednotky se snaží postupovat taky u Avdijivky a Lymannu. Ostřelují i celou oblast podél linie dotyku.
        11:47
        Boje o Vuhledar
         Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
         15:53
         Turecko o rozšíření NATO
          Ankara by podle prezidenta Erdogana mohla schválit vstup Finska do NATO a upřednostnit ho před Švédskem. Obě skandinávské země požádaly o členství loni. Jejich vstup stále neratifikovalo Maďarsko a Turecko.
          16:17
          Ekologická havárie na Bečvě u soudu
           U vsetínského soudu dnes začal soud kvůli otravě bezmála 40 tun ryb v řece Bečvě v září roku 2020. Odpovědnost za to podle obžaloby nese firma Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm a její ředitel Oldřich Havelka.
           18:52
           Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu
            Automobilka Škoda znovu omezuje výrobu kvůli nedostatku čipů. Tento týden se odstávky podle odborů dotknou závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí.
            19:08
            Má vlast ve velšské opeře
             Velšská národní opera v Cardiffu zahrála po víc než dvaceti letech tamnímu publiku Smetanovu Mou vlast. Skladbu, která není ve Walesu příliš známá, uvedl český dirigent a umělecký ředitel velšské opery Tomáš Hanus.
             21:56
             Soud v kauze dotací pro sport
              Kauza sportovních dotací se vrátila na začátek. Po rozhodnutí odvolací instance se případem znovu zabývá pražský městský soud. Obžalobě z manipulací čelí dvě organizace a pět lidí, včetně bývalé ministerské náměstkyně Simony Kratochvílové a někdejšího šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty.
              24:18
              Spotřeba zemního plynu v ČR
               Statistiky potvrdily šetření s energiemi v Česku. Vloni podle regulačního úřadu odběratelé spotřebovali přes 81 a půl terawatthodiny zemního plynu.
               24:38
               Šíření respiračních chorob zpomaluje
                Případů akutních respiračních infekcí v Česku dál ubývá. Ve čtvrtém týdnu tohoto roku klesla nemocnost skoro o pět procent – teď je to třináct set padesát jedna případů na sto tisíc obyvatel. Míň hospitalizovaných pacientů hlásí taky nemocnice, objevily se ale i mimořádně těžké průběhy.
                26:52
                Tragická smrt chodkyně v Praze
                 Chodkyni v pražských Střešovicích srazilo samovolně rozjeté auto a usmrtilo ji. 23letou ženu vůz taxislužby bez řidiče vtlačil do výlohy sklenářství, utrpěla velmi vážná poranění, kterým navzdory půlhodinové resuscitaci na místě podlehla.
                 27:12
                 Vánice na horách
                  Česko čeká několik dní nebezpečného počasí. Už během pondělí zasáhl část země silný vítr. Nejvíc na horách. Komplikace ale přinášel hlavně do oblastí, kde se v minulých dnech vytvořila námraza.
                  29:27
                  Jmenování předsedy Ústavního soudu
                   Vracíme se k tématu prezidentských voleb. Jejich vítěz - Petr Pavel - by chtěl s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem řešit i situaci kolem Ústavního soudu.
                   30:06
                   Spor o jmenování nového předsedy ÚS
                    Podle premiéra ani ministra spravedlnosti by Miloš Zeman nového šéfa Ústavního soudu jmenovat neměl. Podle Petra Fialy by to způsobilo chaos, zmatek a spoustu nejasností.
                    32:41
                    Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce
                     Do inaugurace nově zvoleného prezidenta zbývá 38 dnů. Bude se konat 9. března ve 14 hodin ve Vladislavském sále Pražského hradu na společné schůzi obou parlamentních komor. Jejich kancléři budou o detailech ve středu jednat s Vratislavem Mynářem.
                     34:58
                     Práce neúspěšných kandidátů
                      A ještě pohled na kandidáty, kteří neuspěli. Někteří se vrátili zpět k práci ve vysoké politice, další vstup do ní nevylučují. Poražený z druhého kola si od ní teď naopak chce odpočinout
                      37:55
                      Vyšetřování policejní brutality v Memphisu
                       Demonstrace po celých Spojených státech vyvolalo brutální policejní násilí, které zachytily policejní kamery při bití devětadvacetiletého černošského muže v Memphisu. Ten na následky zranění po třech dnech v nemocnici zemřel.
                       39:52
                       Útok v pákistánské mešitě
                        Téměř 50 lidí zemřelo při bombovém útoku v mešitě v pákistánském městě Péšávar. 147 dalších utrpělo zranění, řada z nich jev kritickém stavu. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Mešita je součástí rozsáhlého komplexu, ve kterém se nachází i policejní centrála.
                        40:18
                        Počet OSVČ
                         V Česku přibylo podnikatelů, kteří si živností vydělávají. Na konci loňska jich úřady evidovaly milion a 104 tisíc – o 26 tisíc víc než rok před tím.
                         40:45
                         Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu
                          Živý vstup Karolíny Nové.
                          42:28
                          Zemřel Jaroslav Šedivý
                           V sobotu zemřel Jaroslav Šedivý – exministr zahraničí a diplomat, který se zasloužil o odchod okupačních vojsk z Československa a vstup Česka do NATO. Bylo mu 93 let. Pracovní život zasvětil vztahům s cizinou – obdržel řadu vyznamenání. V době normalizace byl odsouzen za podvracení republiky a podepsal Chartu 77.
                           42:52
                           Prodejny v malých obcích
                            Méně zákazníků a nízké tržby - provozovat venkovskou prodejnu se často nevyplatí. Zatímco v řadě malých obcí obchody končí, v Nesměni na Českobudjovicku se podařilo jeden otevřít. Alespoň na pár hodin v týdnu. Přispět na provoz ale musí radnice.
                            44:43
                            Registrace pro ukrajinské uprchlíky
                             Úřady spustily možnost online registrace, díky které si ukrajinští uprchlíci mohou prodloužit dočasnou ochranu. Vyplnit formulář lze do konce března. Následně musejí osobně na pobočku ministerstva vnitra přinést doklad o zajištěném ubytování.
                             45:10
                             Dostavba D1 u Přerova
                              Těžká technika začala s dostavbou dálnice D1 u Přerova. Vybudovat chybí poslední úsek dlouhý deset kilometrů. Na budoucí trase už dělníci vykáceli část stromů a teď pracují na skrývce a odvozu ornice. Stavbou se ale už poněkolikáté zabývá i Krajský soud v Ostravě.
                              45:48
                              Muž s pistolí v Brně
                               Policisté dnes dopoledne zasahovali v Brně v Holandské ulici - v jedné z kancelářských budov tam vyhrožoval muž se zbraní. Zároveň došlo k drobnému požáru. Policisti evakuovali dvě stovky lidí a muže zajistili.
                               46:04
                               Škodná v šumavských lesích
                                Stovky zničených a okousaných stromků - lesníci na Šumavě sčítají škody, které tam napáchala jelení zvěř. Ta totiž kvůli slabé vrstvě sněhu stále přezimuje mimo obory, protože má snadný přístup k potravě. Do té ale patří právě i mladé stromky.
                                47:40
                                Podání přiznání k dani z nemovitosti
                                 Zítra končí termín pro přiznání k dani z nemovitých věcí. Týká se všech, kdo vloni získali nemovitost - koupí, darem nebo třeba dědictvím. Podání je možné papírovou formou nebo elektronicky třeba přes portál Moje daně.
                                 49:44
                                 Čištění hal v Brodu nad Tichou
                                  Měsíc uplynul od prokázání ptačí chřipky v největším ohnisku nákazy v Česku. Drůbežárna v Brodu nad Tichou na Tachovsku už v souvislosti s likvidací skoro tři čtvrtě milionu slepic požádala o kompenzace, zatím ve výši přes sto třicet milionů korun.
                                  50:24
                                  Hra 1984 ve Švandově divadle
                                   Dystopický román 1984 spisovatele George Orwella už téměř 74 let slouží jako varování před totalitami a stále vybízí k novým adaptacím. Novou divadelní verzi teď připravilo pražské Švandovo divadlo.
                                   52:40
                                   Gratulace Petru Pavlovi
                                    Petru Pavlovi pogratuloval k vítězství také ministr zahraničí USA.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž55 minut
                                    Další díl
                                    31. ledna 2023

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž55 minut

                                    18. června

                                    Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                                    18. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    18. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    18. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    17. června

                                    Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                    17. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    17. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    17. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    16. června

                                    Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                    16. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    16. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    16. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    15. června

                                    Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                    15. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    15. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    15. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    14. června

                                    Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                    14. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    14. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    14. 6. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám