54 minut

30. ledna 2023

Část: Turecko o rozšíření NATO

Obsah dílu

Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle — Gratulace Petru Pavlovi

Části dílu

00:47
Kalendář Petra Pavla
  První jednání zvoleného prezidenta Petra Pavla. Nejprve se dnes setkal se šéfem české diplomacie Janem Lipavským kvůli koordinaci zahraničí politiky. Pak telefonoval prezidentce Tchaj-wanu. Ujistil ji mimo jiné o další spolupráci. Čína nad tím vyjádřila znepokojení.
  01:36
  Rozhovory nově zvoleného prezidenta
   Zítra by měl Petr Pavel poskytnout třeba rozhovor britskému deníku Financial Times. V médiích po nabitém víkendu znovu vystupoval i dnes.
   04:17
   Volební dozvuky
    Státní volební komise označila letošní volby hlavy státu za klidné. Na dnešním jednání schválila známé výsledky. Zvolený prezident Petr Pavel získal zhruba o 960 tisíc hlasů víc než Andrej Babiš.
    05:23
    Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry
     Končící prezident Miloš Zeman včera a dnes absolvoval svou předposlední plánovanou zahraniční cestu do Srbska. V Bělehradu taky uvedl důvody, proč podle něj Andrej Babiš prohrál ve volbách hlavy státu.
     06:01
     Předposlední pracovní cesta prezidenta
      Kromě vyjádření k tuzemskému dění komentoval Miloš Zeman v Bělehradě třeba i ruskou agresi vůči Ukrajině. Srbsko by podle něj mohlo být jako neutrální země zprostředkovatelem mezi bojujícími stranami.
      08:32
      Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR
       Živý vstup redaktora Petra Pavla.
       10:31
       Boje na jihu a východě Ukrajiny
        Ruské síly zintenzivňují údery na východě Ukrajiny. Úspěchy hlásí u Bachmutu, to Kyjev ale nepotvrdil. Invazní jednotky se snaží postupovat taky u Avdijivky a Lymannu. Ostřelují i celou oblast podél linie dotyku.
        11:47
        Boje o Vuhledar
         Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
         15:53
         Turecko o rozšíření NATO
          Ankara by podle prezidenta Erdogana mohla schválit vstup Finska do NATO a upřednostnit ho před Švédskem. Obě skandinávské země požádaly o členství loni. Jejich vstup stále neratifikovalo Maďarsko a Turecko.
          16:17
          Ekologická havárie na Bečvě u soudu
           U vsetínského soudu dnes začal soud kvůli otravě bezmála 40 tun ryb v řece Bečvě v září roku 2020. Odpovědnost za to podle obžaloby nese firma Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm a její ředitel Oldřich Havelka.
           18:52
           Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu
            Automobilka Škoda znovu omezuje výrobu kvůli nedostatku čipů. Tento týden se odstávky podle odborů dotknou závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí.
            19:08
            Má vlast ve velšské opeře
             Velšská národní opera v Cardiffu zahrála po víc než dvaceti letech tamnímu publiku Smetanovu Mou vlast. Skladbu, která není ve Walesu příliš známá, uvedl český dirigent a umělecký ředitel velšské opery Tomáš Hanus.
             21:56
             Soud v kauze dotací pro sport
              Kauza sportovních dotací se vrátila na začátek. Po rozhodnutí odvolací instance se případem znovu zabývá pražský městský soud. Obžalobě z manipulací čelí dvě organizace a pět lidí, včetně bývalé ministerské náměstkyně Simony Kratochvílové a někdejšího šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty.
              24:18
              Spotřeba zemního plynu v ČR
               Statistiky potvrdily šetření s energiemi v Česku. Vloni podle regulačního úřadu odběratelé spotřebovali přes 81 a půl terawatthodiny zemního plynu.
               24:38
               Šíření respiračních chorob zpomaluje
                Případů akutních respiračních infekcí v Česku dál ubývá. Ve čtvrtém týdnu tohoto roku klesla nemocnost skoro o pět procent – teď je to třináct set padesát jedna případů na sto tisíc obyvatel. Míň hospitalizovaných pacientů hlásí taky nemocnice, objevily se ale i mimořádně těžké průběhy.
                26:52
                Tragická smrt chodkyně v Praze
                 Chodkyni v pražských Střešovicích srazilo samovolně rozjeté auto a usmrtilo ji. 23letou ženu vůz taxislužby bez řidiče vtlačil do výlohy sklenářství, utrpěla velmi vážná poranění, kterým navzdory půlhodinové resuscitaci na místě podlehla.
                 27:12
                 Vánice na horách
                  Česko čeká několik dní nebezpečného počasí. Už během pondělí zasáhl část země silný vítr. Nejvíc na horách. Komplikace ale přinášel hlavně do oblastí, kde se v minulých dnech vytvořila námraza.
                  29:27
                  Jmenování předsedy Ústavního soudu
                   Vracíme se k tématu prezidentských voleb. Jejich vítěz - Petr Pavel - by chtěl s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem řešit i situaci kolem Ústavního soudu.
                   30:06
                   Spor o jmenování nového předsedy ÚS
                    Podle premiéra ani ministra spravedlnosti by Miloš Zeman nového šéfa Ústavního soudu jmenovat neměl. Podle Petra Fialy by to způsobilo chaos, zmatek a spoustu nejasností.
                    32:41
                    Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce
                     Do inaugurace nově zvoleného prezidenta zbývá 38 dnů. Bude se konat 9. března ve 14 hodin ve Vladislavském sále Pražského hradu na společné schůzi obou parlamentních komor. Jejich kancléři budou o detailech ve středu jednat s Vratislavem Mynářem.
                     34:58
                     Práce neúspěšných kandidátů
                      A ještě pohled na kandidáty, kteří neuspěli. Někteří se vrátili zpět k práci ve vysoké politice, další vstup do ní nevylučují. Poražený z druhého kola si od ní teď naopak chce odpočinout
                      37:55
                      Vyšetřování policejní brutality v Memphisu
                       Demonstrace po celých Spojených státech vyvolalo brutální policejní násilí, které zachytily policejní kamery při bití devětadvacetiletého černošského muže v Memphisu. Ten na následky zranění po třech dnech v nemocnici zemřel.
                       39:52
                       Útok v pákistánské mešitě
                        Téměř 50 lidí zemřelo při bombovém útoku v mešitě v pákistánském městě Péšávar. 147 dalších utrpělo zranění, řada z nich jev kritickém stavu. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Mešita je součástí rozsáhlého komplexu, ve kterém se nachází i policejní centrála.
                        40:18
                        Počet OSVČ
                         V Česku přibylo podnikatelů, kteří si živností vydělávají. Na konci loňska jich úřady evidovaly milion a 104 tisíc – o 26 tisíc víc než rok před tím.
                         40:45
                         Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu
                          Živý vstup Karolíny Nové.
                          42:28
                          Zemřel Jaroslav Šedivý
                           V sobotu zemřel Jaroslav Šedivý – exministr zahraničí a diplomat, který se zasloužil o odchod okupačních vojsk z Československa a vstup Česka do NATO. Bylo mu 93 let. Pracovní život zasvětil vztahům s cizinou – obdržel řadu vyznamenání. V době normalizace byl odsouzen za podvracení republiky a podepsal Chartu 77.
                           42:52
                           Prodejny v malých obcích
                            Méně zákazníků a nízké tržby - provozovat venkovskou prodejnu se často nevyplatí. Zatímco v řadě malých obcí obchody končí, v Nesměni na Českobudjovicku se podařilo jeden otevřít. Alespoň na pár hodin v týdnu. Přispět na provoz ale musí radnice.
                            44:43
                            Registrace pro ukrajinské uprchlíky
                             Úřady spustily možnost online registrace, díky které si ukrajinští uprchlíci mohou prodloužit dočasnou ochranu. Vyplnit formulář lze do konce března. Následně musejí osobně na pobočku ministerstva vnitra přinést doklad o zajištěném ubytování.
                             45:10
                             Dostavba D1 u Přerova
                              Těžká technika začala s dostavbou dálnice D1 u Přerova. Vybudovat chybí poslední úsek dlouhý deset kilometrů. Na budoucí trase už dělníci vykáceli část stromů a teď pracují na skrývce a odvozu ornice. Stavbou se ale už poněkolikáté zabývá i Krajský soud v Ostravě.
                              45:48
                              Muž s pistolí v Brně
                               Policisté dnes dopoledne zasahovali v Brně v Holandské ulici - v jedné z kancelářských budov tam vyhrožoval muž se zbraní. Zároveň došlo k drobnému požáru. Policisti evakuovali dvě stovky lidí a muže zajistili.
                               46:04
                               Škodná v šumavských lesích
                                Stovky zničených a okousaných stromků - lesníci na Šumavě sčítají škody, které tam napáchala jelení zvěř. Ta totiž kvůli slabé vrstvě sněhu stále přezimuje mimo obory, protože má snadný přístup k potravě. Do té ale patří právě i mladé stromky.
                                47:40
                                Podání přiznání k dani z nemovitosti
                                 Zítra končí termín pro přiznání k dani z nemovitých věcí. Týká se všech, kdo vloni získali nemovitost - koupí, darem nebo třeba dědictvím. Podání je možné papírovou formou nebo elektronicky třeba přes portál Moje daně.
                                 49:44
                                 Čištění hal v Brodu nad Tichou
                                  Měsíc uplynul od prokázání ptačí chřipky v největším ohnisku nákazy v Česku. Drůbežárna v Brodu nad Tichou na Tachovsku už v souvislosti s likvidací skoro tři čtvrtě milionu slepic požádala o kompenzace, zatím ve výši přes sto třicet milionů korun.
                                  50:24
                                  Hra 1984 ve Švandově divadle
                                   Dystopický román 1984 spisovatele George Orwella už téměř 74 let slouží jako varování před totalitami a stále vybízí k novým adaptacím. Novou divadelní verzi teď připravilo pražské Švandovo divadlo.
                                   52:40
                                   Gratulace Petru Pavlovi
                                    Petru Pavlovi pogratuloval k vítězství také ministr zahraničí USA.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž55 minut
                                    Další díl
                                    31. ledna 2023

                                    Přehled dílů

                                    8329 dostupných
                                    Stopáž53 minut

                                    23. července

                                    Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                    23. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž53 minut

                                    23. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    23. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    22. července

                                    Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                    22. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    22. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    22. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    21. července

                                    Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                    21. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    21. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    21. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    20. července

                                    Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                    20. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    20. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    20. 7. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    19. července

                                    Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                    19. 7. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    19. července

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    19. 7. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám