24. listopad 2022

Obsah dílu

Headlines — Mimořádné příjmy do rozpočtu — Debaty o zastropování cen energií — Daň z mimořádných zisků — Evropská spolupráce kolem plynu — Válka na Ukrajině — Ruské ostřelování Chersonské oblasti — Summit V4 o podpoře Ukrajině — Summit Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti — Pokles cen pohonných hmot — Ministři vnitra o migraci — Pašování peněz za hranice — Závádné šarže očkovacích vakcín pro děti — Praha po volbách bez primátora i koalice — Dům pro rodiny těžce nemocných dětí — Důvěra v českou ekonomiku — Trest pro zastupitele za schvalování ruského útoku — Odstavené vozy před dokončením — Zima na horách — Předpověď počasí na nejbližší dny — Jak bude na Vánoce — Nominace Petra Hladíka — Kandidát na prezidenta Marek Hilšer — Bičování v Afhgánistánu — Protesty v čínské továrně — Péče o pacienty s mrtvicí — Zdražení služeb České pošty — Nehoda kamionu s pivem — Část Prahy bez tepla — Obžaloba Zdeňka Sováka — Výročí uprchlické tragédie — Opravy zámku v Červené Řečici — Revoluční český přípravek pro zeměldělce — Noc s lidmi bez domova — Festival francouzského filmu

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Mimořádné příjmy do rozpočtu
   Senát schválil dva klíčové zákony, které mají v době energetické krize mimořádně posílit státní rozpočet. Jde o daň z neočekávaných zisků a o odvod z nadměrných příjmů pro výrobce elekřiny.
   01:27
   Debaty o zastropování cen energií
    Dnes schválené normy taky dávají vládě možnost omezit ceny energií formou takzvaného stropu i velkým podnikům. Jestli tento nástroj nakonec vláda využije nebo ne, rozhodnou ještě výsledky jednání o podobném opatření na unijní úrovni.
    04:35
    Daň z mimořádných zisků
     Daň z mimořádných zisků se má týkat společností z oblasti energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžby fosilních paliv. Pokud mají vysoké příjmy, stát na ně uvalí 60procentní daňovou přirážku.
     05:22
     Evropská spolupráce kolem plynu
      Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského z Bruselu.
      07:26
      Válka na Ukrajině
       Zhruba 70 procent ukrajinského hlavního města bylo po středečních ruských náletech bez elektřiny - a technici opravují i dodávky vody. Na 70 ruských raket ničilo sítě po celé zemi, podle prezidenta už mají nyní elektřinu aspoň částečně všechny regiony.
       10:25
       Ruské ostřelování Chersonské oblasti
        Živý vstup zpravodaje Jana Šilhana z Chersonu.
        12:05
        Summit V4 o podpoře Ukrajině
         Státy V4 budou dál podporovat Ukrajinu - vojensky, penězi i humanitárně. Shodli se na tom předsedové vlád na summitu v Košicích. Byla to jejich první schůzka od března. Premiéři taky označili Rusko za hrozbu pro bezpečnost kontinentu.
         14:39
         Summit Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti
          Arménský premiér Nikol Pašinjan označil při jednání své vlády včerejší summit Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti za úspěšný. A to navzdory tomu, že odmítl podepsat závěrečný dokument. Jeho reakce podle videa na sociálních sítí zaskočila ostatní státníky.
          15:07
          Pokles cen pohonných hmot
           Další nejistota na trhu s ropou. Dodávky suroviny ropovodem Družba přes Ukrajinu přerušily tamní výpadky proudu. Česko ropu čerpá z operativních zásob. V poslední době pohonné hmoty zlevňovaly - litr benzínu se v průměru blíží ke čtyřiceti korunám.
           17:24
           Ministři vnitra o migraci
            Ministr vnitra navrhne další prodloužení kontrol na hranici se Slovenskem i po dvanáctém prosinci. Důvodem je pokračující migrace. Vít Rakušan to řekl po schůzce se svými protějšky z Bratislavy, Vídně a Budapešti. Zároveň dodal, že Slovensko je jen obětí.
            18:22
            Pašování peněz za hranice
             Celní správa na pražském letišti čím dál častěji odhaluje případy lidí, kteří se snaží o nelegální převoz peněz. Praxe je takové, že cestující musí vždy celní správě oznámit, že má u sebe víc než 10 tisíc eur, doložit musí i původ a účel jejich užití.
             20:41
             Závádné šarže očkovacích vakcín pro děti
              Státní ústav pro kontrolu léčiv prověřuje možné závady v kvalitě šarží vakcín pro děti. Konkrétně jde o hexavakcínu Infanrix HEXA a sérum proti pneumokoku PREVENAR 13. Pediatři prozatím pozastavili očkování dětí těmito látkami. Ročně je dostane až sto tisíc z nich, typicky ve věku do několika týdnů.
              21:47
              Praha po volbách bez primátora i koalice
               Ani po dnešním jednání pražských zastupitelů nemá hlavní město nové vedení. Na koalici lidé v metropoli čekají rekordně dlouho - 60 dnů po volbách stále není jasné, kdo ji vytvoří.
               23:07
               Dům pro rodiny těžce nemocných dětí
                První dům určený rodinám dlouhodobě hospitalizovaných dětí se dnes otevřel v areálu největší české nemocnice - motolské v Praze. Náklady na stavbu a vybavení přesáhly 100 milionů korun - vybraly se ve veřejné sbírce i od dárců.
                25:18
                Důvěra v českou ekonomiku
                 Drahé energie a obavy z recese jsou důvodem velmi nízké důvěry v českou ekonomiku. V listopadu sice mírně vzrostla na 90 bodů, říjnový údaj byl ale historicky vůbec nejhorším.
                 25:44
                 Trest pro zastupitele za schvalování ruského útoku
                  Pokuta 45 tisíc za schvalování ruského útoku na Ukrajinu. Krajský soud v Ostravě potvrdil trest bývalému bruntálskému zastupiteli za SPD Danielu Makayovi. Ten na facebooku zveřejnil několik příspěvků, ve kterých agresi hájil.
                  26:09
                  Odstavené vozy před dokončením
                   Automobilce Škoda chybí díly na výrobu nových vozů. Tisíce nedokončených aut už téměř zaplnily odstavné plochy v Přerově nebo část letiště v Hradci Králové. Další vozy teď začal koncern ukládat i na Masarykově okruhu v Brně, kde se dřív jezdila motocyklová Velká cena.
                   28:17
                   Zima na horách
                    Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                    29:05
                    Předpověď počasí na nejbližší dny
                     Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                     32:56
                     Jak bude na Vánoce
                      Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                      35:56
                      Nominace Petra Hladíka
                       Živý vstup redaktora Vítězslava Komendy.
                       37:27
                       Kandidát na prezidenta Marek Hilšer
                        Třetím kandidátem na prezidenta, který se dnes představil v Interview ČT24 byl Marek Hilšer. Svými podpisy ho podpořilo 14 senátorů. V horní komoře je místopředsedou výboru pro sociální politiku, působí v klubu Starostů. Přednáší také na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.
                        38:12
                        Bičování v Afhgánistánu
                         Vládnoucí radikální hnutí Taliban veřejně mučilo na fotbalovém stadionu na východě Afghánistánu čtrnáct lidí. Potvrdil to tamní Nejvyšší soud. Šlo o bičování, jemuž přihlížely davy lidí, kteří nesměli fotografovat ani natáčet.
                         38:39
                         Protesty v čínské továrně
                          Tchajwanská firma Foxconn se omluvila za chybu týkající se odměn zaměstnanců největší továrny na telefony iPhone v čínském Čeng-čou. Reagovala tak na nepokoje dělníků, které násilím rozehnala policie. Společnost tvrdí, že největší protesty utichly a se zaměstnanci komunikuje ohledně těch menších.
                          40:54
                          Péče o pacienty s mrtvicí
                           Pod vedením českých expertů vzniká systém zjednodušující sběr dat o léčbě mrtvice v Evropě. Je to vůbec poprvé, že projekt financovaný z unijního programu pro výzkum a inovace řídí tuzemští odborníci. Budovaný systém má zlepšit péči o pacienty.
                           43:08
                           Zdražení služeb České pošty
                            Česká pošta od února znovu zdraží. Odeslání obyčejného dopisu bude stát 23 korun, o dvě víc. Cena doporučeného dopisu se zvedne na 62 korun. Víc lidé zaplatí třeba i za poštovní poukázky.
                            43:35
                            Nehoda kamionu s pivem
                             Desítky beden piva ráno skončily v poli mezi Pardubicemi a Holicemi. Nákladní vůz, který je vezl, vjel na nezpevněnou krajnici u Horních Ředic a převrátil se na bok. Škoda odhadem přesáhla půl milionu korun, řidiči se nic nestalo.
                             43:57
                             Část Prahy bez tepla
                              Víc než dvacet tisíc domácností v Praze bylo po noční havárii horkovodu bez tepla. Kvůli prasklému potrubí musela společnost Pražská teplárenská odstavit od dodávek třeba Jižní Město, Krč, Chodov nebo Vršovice.
                              45:41
                              Obžaloba Zdeňka Sováka
                               Státní zástupce obžaloval bývalého soudce pražské vrchní instance Zdeňka Sováka a čtyři další lidi. Důvodem je podezření z ovlivňování odvolacích řízení. Podle vyšetřovatelů chtěl někdejší soudce mimo jiné úplatek 50 milionů za mírnější trest pro stavební společnost Metrostav.
                               46:02
                               Výročí uprchlické tragédie
                                Rok od jednoho z největších neštěstí ve vodách Lamanšského průlivu. Sedmadvacet migrantů utonulo, když se s nimi převrátil člun, kterým se chtěli dostat z Francie do Británie. Pokusy běženců přeplout kanál ale neskončily.
                                48:06
                                Opravy zámku v Červené Řečici
                                 Končí oprava jedné z nejohroženějších památek na Vysočině. Zámek v Červené Řečici byl od 17. století palácem pražských arcibiskupů. Po únoru 1948 ale chátral. Následně první soukromý vlastník skončil v likvidaci a na rekonstrukci neměl peníze.
                                 48:55
                                 Revoluční český přípravek pro zeměldělce
                                  Lepší výnosy a méně dusíkatých hnojiv. Nová látka českých vědců pomůže zemědělcům i v podmínkách měnícího se klimatu. Rostliny budou odolnější proti suchu i horku. Přípravek se už prodává ve Velké Británii.
                                  50:48
                                  Noc s lidmi bez domova
                                   Dvůr Králové, Znojmo, Beroun, Šumperk, Moravská Třebová a Ostrava - tam se právě díváme živě. Na všech těchto místech probíhá desátý ročník akce "Noc venku". Má upozornit na problematiku lidí bez domova.
                                   51:15
                                   Festival francouzského filmu
                                    Začíná pětadvacátý ročník Festivalu francouzského filmu. V pěti městech uvede klasické i ty nejnovější snímky. Mezi nimi například Modrý kaftan nebo Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž54 minut
                                    Další díl
                                    25. listopad 2022

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    3. únor

                                    Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                                    3. 2. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    3. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    3. 2. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    2. únor

                                    Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                                    2. 2. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    2. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    2. 2. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    1. únor

                                    Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                                    1. 2. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    1. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    1. 2. 2023 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám