50 minut

14. srpen 2022

Část: Černý odběr elektrické energie

Obsah dílu

Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:32
  Podpora stavebního spoření
   Vláda začíná hledat úspory na příští rok. Ministr financí Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro Českou televizi připustil, že by kabinet mohl snížit nebo zrušit státní podporu stavebního spoření.
   01:20
   Snížení státní podpory stavebního spoření
    Ministr financí chce u dalšího rozpočtu nižší schodek: letos to má být 330 miliard a v příštím roce méně než 280 miliard korun. O stavebním spoření bude 23. srpna jednat Národní ekonomická rada vlády a v září pak vláda.
    04:25
    Stavební spoření v Česku
     Podpora stavebního spoření postupně klesá. V začátcích to byly až čtyři a půl tisíce ročně. Drobnějším střadatelům stát k jejich vkladům přidával 25 %.
     05:33
     Potravinová pomoc pro Afriku
      V Oděse začali nakládat první loď s potravinovou pomocí pro Afriku od začátku ruské invaze. Plavidlo pod záštitou OSN dopraví dvacet tři tisíc tun ukrajinské pšenice do Etiopie.
      06:14
      Situace v Záporožské elektrárně
       Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
       08:14
       Válka na Ukrajině rozděluje rodiny
        Válka, která na Ukrajině trvá už téměř pět měsíců, rozdělila tisíce rodin. Muži zemi opustit nesmějí, jejich ženy a děti ale kvůli nebezpečí mnohdy odjely do cizí země.
        10:45
        Příspěvek 5000 Kč na dítě
         Od zítřka začínají úřady přijímat žádosti o pětitisícový příspěvek na dítě. Nárok mají rodiny, jejichž roční příjem nepřesáhl milion hrubého.
         11:37
         Rushdieho odpojili od ventilátoru
          Pobodaný spisovatel Salman Rushdie už dýchá bez pomoci ventilátoru a může zase mluvit. Potvrdil to jeho literární agent. Podle žalobce stále hrozí, že světoznámý autor knihy Satanské verše přijde o oko.
          12:14
          Německo sužuje mimořádné sucho
           Sucho působí vážné problémy také v Německu. Rýn – klíčový pro nákladní lodní dopravu – se ocitl na hranici splavnosti. V ohrožení jsou i lesy, které výrazně oslabila kůrovcová kalamita.
           14:35
           Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu
            Na Tchaj-wan přijela pětičlenná delegace amerického Kongresu. Během dvou dnů se američtí zákonodárci setkají s nejvyššími představiteli ostrova.
            15:00
            Úspory energie ve firmách
             Deset miliard na energetické úspory ve firmách. Stát je rozdělí z evropských dotací, na jednu investici přidá až 200 milionů – spotřeba ale musí klesnout skoro o třetinu.
             16:49
             Film o bratrech Mašínových
              Bratři Mašínové, jejich odboj a útěk z komunistického Československa. Jeden z nejkontroverznějších příběhů studené války.
              19:18
              Nejméně nevyřízených případů u soudů
               Soudy teď mají nejméně nevyřízených případů za poslední dvě dekády. Nejrychleji se starých kauz zbavují správní úseky: jen během první poloviny letoška snížily počet nedodělků o pětinu.
               21:43
               Hasiči kontrolují České Švýcarsko
                Na požářiště v národním parku České Švýcarsko stále dohlíží 27 profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů.
                22:52
                Výhledy české ekonomiky
                 Nad očekávání dobrý výkon tuzemské ekonomiky v první půlce letošního roku, ta druhá ale naopak o dost horší. Následující dvě čtvrtletí pravděpodobně budou, podle čerstvých dat České bankovní asociace, ve znamení poklesu HDP.
                 25:04
                 Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka
                  Obce v okolí lomu Zárubka na Chrudimsku nesouhlasí s pokračováním těžby kamene. Obávají se zatížení nákladní dopravou i negativních dopadů na život obyvatel.
                  26:58
                  Povodně 2002 a Gastonův příběh
                   Před 20 lety zasáhla Českou republiku ničivá povodeň. Jedním ze symbolů tragédie se stal lachtaní samec Gaston. Ten po proudu rozvodněné řeky doplul až do Německa, kde ho odchytili chovatelé.
                   29:13
                   Pád letadla v Chebu
                    Tragická nehoda ukončila letecký den v Chebu – při letové ukázce se tam odpoledně zřítila stíhačka Hawker Hurricane, její pilot zemřel.
                    31:23
                    Vytápění na nižší teploty
                     Diskuse kolem návrhu vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu – ta má nově určit nižší průměrné teploty ve veřejných, ale i soukromých zařízeních během topné sezony.
                     33:51
                     Průměrné teploty v topném období
                      Povinné snížení teplot v případě vyhlášení "předcházení stavu nouze" v teplárenství nebo "ve stavu nouze" v teplárenství by se dotklo i většiny centrálně vytápěných domácností.
                      35:59
                      Snaha snížit spotřeby energie v Evropě
                       Energetické úspory hledá celá Evropská unie. Cílem je snížit spotřebu plynu o 15 % do konce příštího března.
                       38:28
                       Vytápění domovů dříve a dnes
                        Tomu, na jaké vnitřní teploty byli lidé zvyklí v minulosti a jak se jim přizpůsobovali, se věnují historici – v oboru zvaném dějiny každodennosti.
                        40:14
                        Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí
                         Nejméně jednačtyřicet lidí – většinou dětí – zemřelo při požáru kostela v egyptské Gíze.
                         40:33
                         Jerevanem otřásla exploze
                          Dva výbuchy srovnaly se zemí sklad pyrotechniky v arménském Jerevanu. Podle tamního ministerstva pro mimořádné události exploze zabily pětiletou dívku a 45 lidí zranily.
                          41:51
                          Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště
                           Kompletní oprava vozovky na dva měsíce uzavře na jihu Čech silnici vedoucí od hraničního přechodu Dolní Dvořiště na Lipensko.
                           42:25
                           Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů
                            Hradecký jezdecký klub prodává svůj areál. V roce 1996 ho od státu dostal zdarma.
                            44:28
                            Útok na autobus v Jeruzalémě
                             Nejméně sedm lidí zranil střelec při nočním útoku na autobus v centru Jeruzaléma. Mezi vážně zraněnými byla i těhotná žena, kterou kulka zasáhla do břicha.
                             44:51
                             Černý odběr elektrické energie
                              Praha nově v ostrém provozu sleduje černý odběr elektřiny z veřejného osvětlení. A během necelého půl roku odhalila už první případy.
                              46:45
                              Rallye veteránů
                               Závod, ve kterém nerozhoduje rychlost, ale elegance. To je tradiční rallye veteránů z lázní Skalka na Prostějovsku do lázeňské obce Slatinice na Olomoucku.
                               47:35
                               Hrdinové leží vedle zrádců
                                Ďáblický hřbitov – místo, kde za druhé světové války byly tajně pohřbívány ostatky obětí a odpůrců nacismu, včetně řady příslušníků paradesantních výsadků.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                15. srpen 2022

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                3. říjen

                                3. 10. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                3. říjen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                3. 10. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                2. říjen

                                Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                                2. 10. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                2. říjen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                2. 10. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                1. říjen

                                Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                                1. 10. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                1. říjen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 10. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                30. září

                                Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                                30. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                30. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                29. září

                                Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                                29. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 9. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám