Nahrávám video

14. srpen

Obsah dílu

Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:32
  Podpora stavebního spoření
   Vláda začíná hledat úspory na příští rok. Ministr financí Zbyněk Stanjura v rozhovoru pro Českou televizi připustil, že by kabinet mohl snížit nebo zrušit státní podporu stavebního spoření.
   01:20
   Snížení státní podpory stavebního spoření
    Ministr financí chce u dalšího rozpočtu nižší schodek: letos to má být 330 miliard a v příštím roce méně než 280 miliard korun. O stavebním spoření bude 23. srpna jednat Národní ekonomická rada vlády a v září pak vláda.
    04:25
    Stavební spoření v Česku
     Podpora stavebního spoření postupně klesá. V začátcích to byly až čtyři a půl tisíce ročně. Drobnějším střadatelům stát k jejich vkladům přidával 25 %.
     05:33
     Potravinová pomoc pro Afriku
      V Oděse začali nakládat první loď s potravinovou pomocí pro Afriku od začátku ruské invaze. Plavidlo pod záštitou OSN dopraví dvacet tři tisíc tun ukrajinské pšenice do Etiopie.
      06:14
      Situace v Záporožské elektrárně
       Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
       08:14
       Válka na Ukrajině rozděluje rodiny
        Válka, která na Ukrajině trvá už téměř pět měsíců, rozdělila tisíce rodin. Muži zemi opustit nesmějí, jejich ženy a děti ale kvůli nebezpečí mnohdy odjely do cizí země.
        10:45
        Příspěvek 5000 Kč na dítě
         Od zítřka začínají úřady přijímat žádosti o pětitisícový příspěvek na dítě. Nárok mají rodiny, jejichž roční příjem nepřesáhl milion hrubého.
         11:37
         Rushdieho odpojili od ventilátoru
          Pobodaný spisovatel Salman Rushdie už dýchá bez pomoci ventilátoru a může zase mluvit. Potvrdil to jeho literární agent. Podle žalobce stále hrozí, že světoznámý autor knihy Satanské verše přijde o oko.
          12:14
          Německo sužuje mimořádné sucho
           Sucho působí vážné problémy také v Německu. Rýn – klíčový pro nákladní lodní dopravu – se ocitl na hranici splavnosti. V ohrožení jsou i lesy, které výrazně oslabila kůrovcová kalamita.
           14:35
           Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu
            Na Tchaj-wan přijela pětičlenná delegace amerického Kongresu. Během dvou dnů se američtí zákonodárci setkají s nejvyššími představiteli ostrova.
            15:00
            Úspory energie ve firmách
             Deset miliard na energetické úspory ve firmách. Stát je rozdělí z evropských dotací, na jednu investici přidá až 200 milionů – spotřeba ale musí klesnout skoro o třetinu.
             16:49
             Film o bratrech Mašínových
              Bratři Mašínové, jejich odboj a útěk z komunistického Československa. Jeden z nejkontroverznějších příběhů studené války.
              19:18
              Nejméně nevyřízených případů u soudů
               Soudy teď mají nejméně nevyřízených případů za poslední dvě dekády. Nejrychleji se starých kauz zbavují správní úseky: jen během první poloviny letoška snížily počet nedodělků o pětinu.
               21:43
               Hasiči kontrolují České Švýcarsko
                Na požářiště v národním parku České Švýcarsko stále dohlíží 27 profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů.
                22:52
                Výhledy české ekonomiky
                 Nad očekávání dobrý výkon tuzemské ekonomiky v první půlce letošního roku, ta druhá ale naopak o dost horší. Následující dvě čtvrtletí pravděpodobně budou, podle čerstvých dat České bankovní asociace, ve znamení poklesu HDP.
                 25:04
                 Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka
                  Obce v okolí lomu Zárubka na Chrudimsku nesouhlasí s pokračováním těžby kamene. Obávají se zatížení nákladní dopravou i negativních dopadů na život obyvatel.
                  26:58
                  Povodně 2002 a Gastonův příběh
                   Před 20 lety zasáhla Českou republiku ničivá povodeň. Jedním ze symbolů tragédie se stal lachtaní samec Gaston. Ten po proudu rozvodněné řeky doplul až do Německa, kde ho odchytili chovatelé.
                   29:13
                   Pád letadla v Chebu
                    Tragická nehoda ukončila letecký den v Chebu – při letové ukázce se tam odpoledně zřítila stíhačka Hawker Hurricane, její pilot zemřel.
                    31:23
                    Vytápění na nižší teploty
                     Diskuse kolem návrhu vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu – ta má nově určit nižší průměrné teploty ve veřejných, ale i soukromých zařízeních během topné sezony.
                     33:51
                     Průměrné teploty v topném období
                      Povinné snížení teplot v případě vyhlášení "předcházení stavu nouze" v teplárenství nebo "ve stavu nouze" v teplárenství by se dotklo i většiny centrálně vytápěných domácností.
                      35:59
                      Snaha snížit spotřeby energie v Evropě
                       Energetické úspory hledá celá Evropská unie. Cílem je snížit spotřebu plynu o 15 % do konce příštího března.
                       38:28
                       Vytápění domovů dříve a dnes
                        Tomu, na jaké vnitřní teploty byli lidé zvyklí v minulosti a jak se jim přizpůsobovali, se věnují historici – v oboru zvaném dějiny každodennosti.
                        40:14
                        Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí
                         Nejméně jednačtyřicet lidí – většinou dětí – zemřelo při požáru kostela v egyptské Gíze.
                         40:33
                         Jerevanem otřásla exploze
                          Dva výbuchy srovnaly se zemí sklad pyrotechniky v arménském Jerevanu. Podle tamního ministerstva pro mimořádné události exploze zabily pětiletou dívku a 45 lidí zranily.
                          41:51
                          Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště
                           Kompletní oprava vozovky na dva měsíce uzavře na jihu Čech silnici vedoucí od hraničního přechodu Dolní Dvořiště na Lipensko.
                           42:25
                           Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů
                            Hradecký jezdecký klub prodává svůj areál. V roce 1996 ho od státu dostal zdarma.
                            44:28
                            Útok na autobus v Jeruzalémě
                             Nejméně sedm lidí zranil střelec při nočním útoku na autobus v centru Jeruzaléma. Mezi vážně zraněnými byla i těhotná žena, kterou kulka zasáhla do břicha.
                             44:51
                             Černý odběr elektrické energie
                              Praha nově v ostrém provozu sleduje černý odběr elektřiny z veřejného osvětlení. A během necelého půl roku odhalila už první případy.
                              46:45
                              Rallye veteránů
                               Závod, ve kterém nerozhoduje rychlost, ale elegance. To je tradiční rallye veteránů z lázní Skalka na Prostějovsku do lázeňské obce Slatinice na Olomoucku.
                               47:35
                               Hrdinové leží vedle zrádců
                                Ďáblický hřbitov – místo, kde za druhé světové války byly tajně pohřbívány ostatky obětí a odpůrců nacismu, včetně řady příslušníků paradesantních výsadků.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                15. srpen

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                25. září

                                Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                                25. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                25. září

                                Ve znakovém jazyce

                                25. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                24. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. září

                                Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                23. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. září

                                Ve znakovém jazyce

                                23. 9. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám