Nahrávám video

15. srpen

Obsah dílu

Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Podzim s covidem
   Přípravy na očekávanou podzimní vlnu covidu. Podle ministerstva zdravotnictví nejspíš přijde později, než se čekalo, a to až v druhé polovině listopadu.
   01:20
   Očkování proti covidu-19
    Ministr zároveň lidem dál doporučuje očkování. Druhou posilovací dávku dosud dostalo kolem 95 tisíc lidí. Ode dneška se k ní lidé mohou zarezervovat i na konkrétní termín.
    03:30
    Vývoj počtu nakažených
     Momentálně počet zachycených případů covidu po letní vlně klesá, a to včetně reinfekcí. V pracovní dny hygienici hlásí kolem tří tisíc případů, před dvěma týdny to bylo v průměru až o tisíc víc.
     04:11
     Covid-19: doporučení před podzimem
      Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
      07:25
      Ztotožnění mrtvých bojovníků
       Ukrajinský generální štáb hlásí úspěchy na východě i jihu země, kde měla armáda odrazit čtyři ruské ofenzivní pokusy. Kyjev také tvrdí, že už zlikvidoval 43 750 příslušníků ruských sil.
       09:53
       Obavy z útoků na elektrárnu
        Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose z Kyjeva.
        14:01
        Kongresmani USA na Tchaj-wanu
         Peking pohrozil tvrdou reakcí na vměšování do vnitřních záležitostí Číny. Reaguje tak na návštěvu členů amerického Kongresu na Tchaj-wanu. Čínské ministerstvo obrany ji označilo za narušení suverenity a územní celistvosti země.
         14:22
         Konec žní a růst cen pečiva
          Žně v Česku se blíží ke konci, sklizeno je přes 94 procent všech obilovin. Letos rychleji a taky s většími výnosy než vloni. Přesto podle zemědělců a mlynářů nelze očekávat, že by mouka a pečivo zlevnily.
          16:34
          Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě
           Obvinění v kauze Dozimetr zůstávají ve vazbě. Soud zamítl stížnosti bývalého náměstka pražského primátora za hnutí STAN Petra Hlubučka, podnikatelů Michala Redla a Pavla Kose i někdejšího manažera Mateje Augustína.
           16:55
           Rok pod vládou Talibanu
            Právě před rokem islamistické hnutí Taliban ovládlo Kábul a s ním celý Afghánistán. Podmanilo si jej znovu po dvaceti letech, po stažení západních jednotek a následné bleskurychlé ofenzivě.
            19:38
            Další vězení pro Su Ťij
             Soud v Myanmaru odsoudil bývalou vůdkyni země Su Ťij k dalším šesti letům vězení za korupci. Úřady nositelku Nobelovy ceny míru zadržely loni v únoru poté, co se k moci v zemi dostala vojenská junta.
             20:00
             Snímek o hokejových vzorech z Nagana
              Vítězství Česka v Naganu –⁠ událost, po které začalo hrát hokej mnoho dětí, na stadionu i ulici. Jejich sen stát se stejně úspěšným sportovcem inspiroval i film Děti Nagana.
              22:36
              Víc peněz na obranu
               Česká vláda v příštím roce zvýší rozpočet resortu obrany o 20 miliard korun, tedy na 110 miliard. ČT zjistila, že se na tom shodli ministr financí Stanjura s ministryní obrany Černochovou.
               25:31
               Zájem o stavební spoření
                Klesající zájem o půjčky na bydlení letos registrují stavební spořitelny. Do konce července poskytly úvěry za 43 miliard korun, proti loňsku o třetinu míň.
                25:55
                Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku
                 Dopravní kontroly z výšky –⁠ policie dohlížela za pomoci vrtulníku na provoz ve vytíženém úseku silnice I/34 na Havlíčkobrodsku. V místě se často bourá. Hlídky za dvě hodiny zastavily 109 řidičů a zjistily u nich 16 přestupků.
                 26:14
                 Záchytný plot poničený požárem
                  Oheň v Českém Švýcarsku poškodil taky nejdelší záchytný plot v Česku. Tři kilometry dlouhá zábrana chrání Hřensko hlavně před padajícími kameny. Při požáru ale plot zachytil i hořící stromy, které padaly do údolí.
                  28:25
                  Pětitisícový příspěvek na dítě
                   Rodiny dnes začaly žádat o pětitisícový příspěvek na každé dítě. Po spuštění systému dosud resort práce a sociálních věcí přijal skoro 70 tisíc žádostí. Zatím jde o jednorázovou podporu, kterou chce vláda zmírnit dopady zdražování.
                   29:07
                   Příspěvek pro rodiny zasažené inflací
                    O podporu mohou lidé žádat přes internetový formulář ministerstva práce nebo osobně na takzvaných Czech pointech krajských nebo městských úřadů. Rodiny s přídavky na děti dostávají příspěvek automaticky.
                    31:57
                    Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022
                     Tento zatím jednorázový příspěvek není jediným nástrojem, který má lidem pomoci zvládnout vysoké ceny. Důchody se letos zvýšily už dvakrát –⁠ řádně v lednu a mimořádně před prázdninami.
                     33:15
                     Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům
                      Navzdory vší podpoře musí ale řada rodin výrazně šetřit. Třeba rodiče, kteří jsou na děti sami, bez partnera nebo partnerky. Právě takoví patří v časech vysoké inflace k nejohroženějším.
                      34:58
                      Nové dotace na vodu
                       Sedm a půl miliardy na vodovody, kanalizace nebo čistírny nabízí letos ministerstvo životního prostředí v novém operačním programu. První výzvy spustilo dnes, obce tak mohou posílat žádosti.
                       37:24
                       Írán o útoku na Salmana Rushdieho
                        Írán odmítl odpovědnost za útok na spisovatele Salmana Rushdieho. Podle něj si britský autor může za napadení sám, protože urazil miliony muslimů románem Satanské verše. V roce 1989 kvůli němu vydal íránský duchovní vůdce pokyn k Rushdieho zabití.
                        37:47
                        Chyby ve veřejných zakázkách od MMR
                         Ministerstvo pro místní rozvoj podle Nejvyššího kontrolního úřadu selhalo v dohledu nad podřízenými organizacemi. Resort pod vedením ministryň za hnutí ANO neodhalil chyby v některých veřejných zakázkách Horské služby a Czech Tourismu.
                         38:08
                         Vyšetřování pádu historického letounu
                          Pokračuje vyšetřování včerejší letecké nehody v Chebu. Při tradičním leteckém dni se tam zřítila stíhačka Hawker Hurricane. Pilot na místě zemřel. Zásah policie a hasičů trval do pozdních nočních hodin.
                          39:55
                          Silné bouřky v části Česka
                           Živý vstup redaktorky Nikol Coufalové.
                           41:07
                           Roman Janoušek chce z vězení
                            Roman Janoušek podle svého advokáta podá doplněnou stížnost proti usnesení, kterým soud zamítl jeho podmíněné propuštění z vězení. Lobbista si odseděl polovinu čtyřapůlletého trestu za sražení ženy autem pod vlivem alkoholu.
                            41:32
                            Zemřel vědec Mojmír Petráň
                             Zemřel vědec Mojmír Petráň, bylo mu 99 let. Spolu s Milanem Hadravským vynalezl konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním, který přispěl k rozvoji molekulární buněčné biologie.
                             41:56
                             Rozsáhlé požáry v západní Evropě
                              Požáry vegetace dál sužují jih a západ Evropy. Ve Španělsku vyhnal oheň u Zaragozy a Valencie z domovů dva a půl tisíce lidí a dál se šíří. Úspěch hlásí francouzští hasiči na několika místech v departementu Gironde, kde se jim plameny daří zastavit.
                              44:06
                              20 let od vytopení chemičky v Neratovicich
                               Více než miliardová škoda a únik desítek tun jedovatých látek do ovzduší a vody. Srpnové povodně před dvaceti lety zasáhly také chemickou továrnu Spolana v Neratovicích. Podle vedení je dnes areál na další případné záplavy dostatečně připravený.
                               45:49
                               77 let od návratu letců z RAF
                                Před sedmasedmdesáti lety přiletěli do Prahy českoslovenští piloti, kteří za druhé světové války bojovali v britské RAF. Jejich návrat si lidé připomněli u plastiky naproti starému ruzyňskému letišti.
                                46:46
                                Izrael znovu před volbami
                                 Izrael zažívá už pátou předvolební kampaň za poslední tři roky. V průzkumech vede bývalý premiér Benjamin Netanjahu. Současný předseda vlády Jair Lapid náskok stahuje – díky rozhodnému postoji v poslední konfrontaci s teroristy z Gazy.
                                 49:13
                                 Zřícení mostu v Norsku
                                  V norském údolí nedaleko Lillehammeru se dnes nad ránem zřítil dřevěný most. V okamžiku pádu přes řeku přejížděla dvě vozidla. Oba řidiči vyvázli, jednoho ale musela z místa dostat helikoptéra.
                                  49:32
                                  Zavírání prodejen na venkově
                                   Ani dotace od kraje nepomáhají. V Keřkově je už podruhé uzavřená prodejna smíšeného zboží a potravin. Obyvatelé místní části Přibyslavi se tak musejí spolehnout jen na dojíždění do obchodů v sousedních obcích.
                                   51:46
                                   Historie Brna
                                    Čtyřicet let ležel v depozitáři muzea kus dřeva, který teď může změnit dějiny Brna. Archeologové znovu prozkoumali moderními metodami nález z nejstarší budovy ve městě – rotundy Panny Marie na Mendelově náměstí.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž54 minut
                                    Další díl
                                    16. srpen

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž50 minut

                                    25. září

                                    Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                                    25. 9. 2022 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    25. září

                                    Ve znakovém jazyce

                                    25. 9. 2022 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    24. září

                                    Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                    24. 9. 2022 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    24. září

                                    Ve znakovém jazyce

                                    24. 9. 2022 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    23. září

                                    Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                    23. 9. 2022 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    23. září

                                    Ve znakovém jazyce

                                    23. 9. 2022 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám