54 minut

22. listopadu 2021

Část: Vánoční strom pro Ostravu

Obsah dílu

Jednání o nouzovém stavu — Pravidla a opatření v krajích — Výjimky z opatření — Závěry jednání vlády — Testování ve školách — Vývoj počtu nakažených — Testování pracovníků a kompenzace pro firmy — Protesty proti opatřením — Lockdown v Rakousku — Belgický protest proti opatřením — Rozdělování postů ve vedení sněmovny — Ústavní soud i kauze zneužití vojenského zpravodajství — Dokument o zneužívaných ženách — V4 k migrační krizi — Masakr ve Wisconsinu — Nemovitosti zdražují — Hromadná nehoda na D1 — Nekalé praktiky v obchodu s energiemi — Stav v nemocnicích — Pomoc v nemocnicích — Očkování v Česku — Zkrácení lhůty pro 3. dávku vakcíny — Vakcíny pro děti v EU — Migrace španělskou cestou — Zákaz žen v afghánských televizích — Stávka komisařů autoškol — Likvidace chovu kvůli ptačí chřipce — Povinné očkování státních zaměstnanců USA — Evakuace kvůli požárnímu poplachu — Stěhování vzácné památky — Dražba vlaků — Střelba na lupiče jako nutná obrana — Německé město Görlitz láká nové obyvatele — Vánoční strom pro Ostravu

Části dílu

00:41
Jednání o nouzovém stavu
  Koronavirová epidemie rychle sílí a vláda právě teď jedná o vyhlášení nouzového stavu. Důvodem pro jeho schválení je podle ministerstva zdravotnictví čím dál vyšší nápor na nemocnice.
  01:55
  Pravidla a opatření v krajích
   Pokud ale vedení kraje rozhodne o stavu nebezpečí na svém území, je pak taky zodpovědné za všechny kroky. A právě to je důvod, proč někteří hejtmani tuto možnost odmítají.
   05:10
   Výjimky z opatření
    Možnost prokázat se před vstupem třeba do restaurací, divadel nebo kadeřnictví PCR testem zůstává i po dnešku vybraným skupinám neočkovaných. Výjimku mají děti mezi dvanáctým a osmnáctým rokem, lidi s nedokončenou vakcinací a taky ti, kteří se nechat očkovat nemohou. Všem těmto skupinám budou pojišťovny proplácet pět odběrů měsíčně.
    05:59
    Závěry jednání vlády
     Živý vstup Štěpánky Martanové.
     07:05
     Testování ve školách
      Plošné testování ve školách. Výjimkou měli očkovaní nebo ti, kteří v uplynulém půlroce prodělali covid.
      09:38
      Vývoj počtu nakažených
       Včera laboratoře odhalily 8 244 pozitivních testů, o polovinu víc než před týdnem. Jde taky o dosud vůbec nejvyšší nedělní hodnotu.
       12:02
       Testování pracovníků a kompenzace pro firmy
        Prokázat se očkováním nebo prodělanou nemocí covid-19 se ode dneška museli všichni zákazníci služeb nebo gastro provozů. Podniky tak přišly o část klientů, kterým už nestačí antigenní ani PCR test. Vláda by proto dnes měla projednat nové kompenzace.
        14:36
        Protesty proti opatřením
         V centru Prahy se v podvečer sešli lidé, aby protestovali proti koronavirovým zákazům. Z Hradčanského náměstí šli v průvodu kolem sídel sněmovny, vlády a pražského magistrátu na Staroměstském náměstí.
         15:01
         Lockdown v Rakousku
          Rakousko o půlnoci spustilo celostátní anti-covidovou uzávěru. Potrvá nejmíň deset dní, nejpozději má skončit za tři týdny. Všichni lidé, bez rozdílu očkování, mohou pouze do práce, k lékaři, na nákup potravin a léků nebo zdravotní procházku.
          17:16
          Belgický protest proti opatřením
           Vodními děly a slzným plynem zasáhla belgická police proti demonstrantům, kteří protestovali proti zpřísněným protiepidemickým opatřením včera večer v Bruselu. Do ulic tam vyšlo na 35 tisíc lidí. Někteří z nich házeli na policisty pyrotechniku.
           18:05
           Rozdělování postů ve vedení sněmovny
            O poslední volný post místopředsedy sněmovny budou zítra usilovat Radek Vondráček z hnutí ANO a Tomio Okamura za SPD.
            20:40
            Ústavní soud i kauze zneužití vojenského zpravodajství
             Kauzou zneužití Vojenského zpravodajství se bude zabývat Ústavní soud. Stížnost k nejvyšší instanci podala čtveřice odsouzených - tedy bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nečasová, stejně jako někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek.
             21:08
             Dokument o zneužívaných ženách
              Ožehavé téma české společnosti - znásilnění žen. Autoři dokumentu na konkrétních příbězích sledují proč je pro oběti sexuální násilí problematické nahlásit a jak se vypořádávají s jeho následky.
              23:44
              V4 k migrační krizi
               Polsko chce migrační krizi na unijních hranicích s Běloruskem řešit se státy Visegradské čtyřky. O setkání lídrů požádal polský premiér Mateusz Morawiecki.
               24:10
               Masakr ve Wisconsinu
                Tragédie v americkém státě Wisconsin. Řidič ve městě Waukesha najel do vánočního průvodu. Minimálně pět lidí zemřelo, na čtyři desítky jich je zraněných. Jsou mezi nimi i malé děti. Zda se jedná o terorismus, zatím není jasné.
                26:11
                Nemovitosti zdražují
                 Nemovitosti v Česku podle poskytovatelů hypoték dál rychle zdražují. Za poslední rok nejvíce rostly ceny pozemků - v průměru o 22 procent. Byty ve třetím čtvrtletí stály o 16 procent víc než vloni.
                 26:34
                 Hromadná nehoda na D1
                  Hromadná nehoda zablokovala před polednem provoz na D1 na Vysočině. Mezi sjezdy na Velký Beranov a Měřín se ve směru na Brno střetla tři nákladní, dvě osobní a odtahové vozidlo.
                  26:53
                  Nekalé praktiky v obchodu s energiemi
                   Česká obchodní inspekce i regulační úřad varují před nekalými praktikami zprostředkovatelů energií. Obracejí se hlavně na lidi, kterým po krachu dodavatele skokově zdražily elektřina a plyn.
                   29:13
                   Stav v nemocnicích
                    Počet lidí kteří se od vypuknutí epidemie nakazili covidem 19 překročil v Česku 2 miliony. V nemocnicích zůstává hospitalizovaných přes čtyři tisíce osm set lidí – v těžkém stavu jich ke včerejšku bylo 715.
                    29:59
                    Pomoc v nemocnicích
                     V řadě nemocnic a sociálních zařízeních napříč republikou pomáhají vojáci. Nasazených jich je teď kolem 170 – vyslaných jich může být až 900.
                     32:46
                     Očkování v Česku
                      Dokončené očkování má v Česku přes 6 milionů 200 tisíc lidí – tedy skoro 58 a půl procenta obyvatel. Posilující dávku dostalo přes 600 tis. lidí.
                      34:55
                      Zkrácení lhůty pro 3. dávku vakcíny
                       O zkrácení intervalu před třetí dávkou mluví i premiér Andrej Babiš. Změnu dnes projednal taky centrální řídící tým. Podle něj by na posilující injekci po pěti měsících mohli kromě chronických pacientů taky lidé starší šedesáti let.
                       37:38
                       Vakcíny pro děti v EU
                        Vakcíny proti covidu pro děti od pěti do jedenácti let dostanou země sedmadvacítky 20. prosince. Dostupná bude zatím očkovací látka od farmaceutických firem Pfizer a BioNTech.
                        38:05
                        Migrace španělskou cestou
                         Stovky migrantů se denně snaží překonat kanál La Manche a dostat se do Británie. Běženci přicházejí hlavně z Itálie, nedávno si vytvořili další koridor přes Španělsko. Francouzské úřady jim v pokusech nedokážou zabránit.
                         40:14
                         Zákaz žen v afghánských televizích
                          Islamistické hnutí Taliban zakázalo v Afghánistánu televizní seriály, ve kterých hrají ženy. Novinářky pak musejí na obrazovkách vystupovat pouze v šátku. Náboženskou směrnici vydalo ministerstvo pro podporu ctnosti a prevenci neřesti.
                          40:39
                          Stávka komisařů autoškol
                           Část zkušebních komisařů pro autoškoly vstoupila do dvoudenní stávky. Vadí jim přístup ministerstva dopravy - systém vzdělávání je podle nich zastaralý, úroveň přípravy komisařů klesá a úřad ignoruje potřebné změny.
                           41:32
                           Likvidace chovu kvůli ptačí chřipce
                            Veterináři utratili stovky chovných hus u Byňova na Novohradsku. Objevil se mezi nimi virus ptačí chřipky H5N1, který je potenciálně přenosný i na člověka. Nákaza se ale dnes potvrdila ještě u jiné části chovu - u nedalekého rybníka Velebil.
                            43:59
                            Povinné očkování státních zaměstnanců USA
                             Ve Spojených státech od dnešního dne musí být všichni federální zaměstnanci plně očkovaní proti covidu-19. Nařídil to prezident Joe Biden. Možných výjimek je jen velmi málo.
                             46:15
                             Evakuace kvůli požárnímu poplachu
                              Asi 500 lidí muselo dopoledne opustit obchodní centrum v Ostravě. kvůli požárnímu poplachu. Podle hasičů vzplanul tukový filtr u digestoře v zóně, kde jsou restaurace.
                              46:35
                              Stěhování vzácné památky
                               Mimořádná bezpečnostní opatření a desítky ozbrojených policistů - na zámku v Bečově nad Teplou dnes do nové expozice stěhovali relikviář svatého Maura - po korunovačních klenotech druhou nejcennější zlatnickou památku na českém území.
                               48:30
                               Dražba vlaků
                                Veřejná dražba autovraků, které nechali strážníci odstranit z ulic města - Ústí nad Labem ji dnes vyzkoušelo jako jedno z prvních v Česku. Nabídlo v ní 16 vozů bez technické kontroly. Peníze z dražby půjdou hlavně na uhrazení nákladů na odtah a pronájem parkoviště.
                                49:24
                                Střelba na lupiče jako nutná obrana
                                 Březnová smrtelná střelba na lupiče ve Vochově na Plzeňsku byla nutnou obranou. Dospěla k tomu policie a případ odložila. Majitele domu překvapil sedmatřicetiletý muž, když s partnerkou spali.
                                 49:46
                                 Německé město Görlitz láká nové obyvatele
                                  Několik měsíců bydlení zdarma. A k tomu zadarmo městská doprava nebo pivo.
                                  52:06
                                  Vánoční strom pro Ostravu
                                   Po šesti letech má Ostrava na centrálním Masarykově náměstí živý vánoční strom. Dopoledne ho tam přivezli pracovníci ostravské zeleně. Podle organizátorů má symbolizovat návrat života do centra města.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž55 minut
                                   Další díl
                                   23. listopadu 2021

                                   Přehled dílů

                                   8329 dostupných
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                   23. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž53 minut

                                   23. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   23. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                   22. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   22. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   22. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                   21. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   21. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   21. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                   20. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                   19. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 7. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám