55 minut

23. listopadu 2021

Obsah dílu

Headlines — Návrh povinného očkování — Povinné očkování v Česku — Opatření ve Zlínském kraji — Vývoj počtu nakažených — Situace v krajích — Nákaza na Slovensku — Kontroly dodržování opatření — Očkování dětí v Izraeli — Neúspěšná volba místopředsedy — Nehoda autobusu v Bulharsku — Policejní zásah v sídle firmy ČEZ — V4 o migrační krizi — Okna do pravěku — Průtahy v kauze Čapí hnízdo — Zdražení energií od Innogy — Riskantní manévr řidiče kamionu — Zákaz chovu drůbeže pod širým nebem — Situace v nemocnicích — Přetížené nemocnice — Volná kapacita lůžek s kyslíkem — Přetížení záchranáři — Výroční zpráva BIS za rok 2020 — Odškodnění pro Oldřicha Kaisera — Kritika premiéra Johnsona — Odstřel uschlých smrků — Přezbrojení české armády — Volba nového vedení Interpolu — Úložiště radioaktivního odpadu — Zemřela francouzská herečka Marie Versiniová — Ekonomická dohoda mezi Jordánskem a Izraelem — Strom pro Prahu

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Návrh povinného očkování
   Povinné očkování proti covidu u lidí nad 60 let – návrh podpořila vládní rada pro zdravotní rizika. Kromě seniorů by podle premiéra měli vakcínu mít také všichni pracovníci ve zdravotnictví a sociálních službách.
   01:27
   Povinné očkování v Česku
    Detaily Andrej Babiš zatím nesdělil – například od kdy by povinnost platila. Uvedl jen, že do února by měli senioři i vybrané profesní skupiny mít vakcinaci kompletní.
    04:49
    Opatření ve Zlínském kraji
     Živý vstup Luboše Dostála.
     06:55
     Vývoj počtu nakažených
      Včera v Česku přibylo skoro 15 tisíc pozitivně testovaných – o čtvrtinu víc než před týdnem. Zároveň je to dosud nejvyšší pondělní hodnota.
      07:27
      Situace v krajích
       Hostem Událostí je hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.
       10:20
       Nákaza na Slovensku
        Nejvíc nakažených na světě v přepočtu na sto tisíc obyvatel je na Slovensku. Kvůli dramatické situaci navrhuje prezidentka Čaputová celonárodní uzávěru.
        11:32
        Kontroly dodržování opatření
         V Česku na dodržování stávajících protiepidemických opatření dohlížejí hygienici i policisté. Denně teď provedou až šest tisíc kontrol.
         13:27
         Očkování dětí v Izraeli
          Izrael začal jako jedna z prvních zemí oficiálně podávat vakcínu dětem ve věku 5 až 11 let.
          14:21
          Neúspěšná volba místopředsedy
           Křeslo posledního šestého místopředsedy sněmovny zůstává i po dnešku neobsazené. V tajné volbě neuspěl nominant hnutí ANO – bývalý předseda dolní komory – Radek Vondráček.
           17:12
           Nehoda autobusu v Bulharsku
            Nejmíň 46 lidí zemřelo v noci při dopravní nehodě na západě Bulharska. Autobus s turisty ze severní Makedonie havaroval na dálnici a shořel.
            19:20
            Policejní zásah v sídle firmy ČEZ
             Policejní zásah v sídle firmy ČEZ. Informoval o něm idnes.cz. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu se podle serveru zajímali o šéfku firemní nadace Michaelu Zikovou.
             20:18
             V4 o migrační krizi
              Prezident Miloš Zeman nabídl Polsku vojáky k posílení bezpečnosti na hranici s Běloruskem. Premiér v demisi Andrej Babiš pak o migrační krizi na pomezí obou států jednal v Budapešti.
              22:42
              Okna do pravěku
               Národní muzeum otevřelo po rekonstrukci další stálou expozici – Okna do pravěku.
               25:16
               Průtahy v kauze Čapí hnízdo
                Nové průtahy hrozí v případu dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Mandátový a imunitní výbor přerušil jednání o návrhu vydat Andreje Babiše k trestnímu stíhání.
                27:35
                Zdražení energií od Innogy
                 Innogy od ledna zdraží plyn i elektřinu: o 15, respektive 19 procent. Firma to odůvodnila dramatickým růstem cen obou komodit na velkoobchodních trzích.
                 27:59
                 Riskantní manévr řidiče kamionu
                  Policie zveřejnila záběry ze silnice nedaleko Mikulova. 59letý cizinec tam několik set metrů předjížděl pomalejší nákladní auto.
                  28:22
                  Zákaz chovu drůbeže pod širým nebem
                   Ojedinělý krok veterinární správy: v celém Česku zakázala chov drůbeže pod širým nebem. Až na holuby nebo pštrosy musejí být všichni domácí ptáci zavření pod střechou.
                   30:52
                   Situace v nemocnicích
                    Vracíme se do nemocnic zatížených pacienty s koronavirem: stav na mnoha místech se rychle blíží limitům, plní se lůžka, chybí personál.
                    31:40
                    Přetížené nemocnice
                     Přetíženým moravským nemocnicím nabídl pomoc pražský primátor – převozem pacientů do nemocnic v hlavním městě.
                     34:03
                     Volná kapacita lůžek s kyslíkem
                      Většina nemocnic hlásí nárůst počtu pacientů. Aktuálně tři velké krajské nemocnice, které mají kapacitu víc než 100 lůžek s možností kyslíku, hlásí méně než 10 % volných míst.
                      35:21
                      Přetížení záchranáři
                       S rostoucím počtem nakažených přibývá také výjezdů záchranářů. Lidé si stále častěji volají na pomoc sanitku.
                       37:35
                       Výroční zpráva BIS za rok 2020
                        Koronavirus hraje úlohu i v dalším tématu: právě epidemie podle BIS utlumila bezpečnostní hrozby pro Česko, ale ztížila také činnost samotné tajné služby.
                        40:10
                        Odškodnění pro Oldřicha Kaisera
                         Herec Oldřich Kaiser má nárok na vyšší odškodnění od vydavatele deníku Blesk za nepravdivé tvrzení o jeho příbuzenském vztahu s komunistickým prezidentem Antonínem Zápotockým.
                         40:30
                         Kritika premiéra Johnsona
                          Výtky vůči britskému premiérovi – a přímo z vládních řad. Boris Johnson už od září v průzkumech neoblíbenosti spolehlivě poráží vůdce opozice.
                          43:01
                          Odstřel uschlých smrků
                           Policisté začali v Českém Švýcarsku výbušninou odstřelovat uschlé smrky. Je to experiment. Má urychlit rozpad stromů, které zabil kůrovec.
                           45:07
                           Přezbrojení české armády
                            Přezbrojení armády je potřeba urychlit. Na velitelském shromáždění to řekl náčelník generálního štábu Aleš Opata.
                            46:07
                            Volba nového vedení Interpolu
                             V Istanbulu začalo Valné shromáždění Interpolu, které zvolí nové vedení této policejní organizace. V jejím čele může poprvé stanout Češka, současná viceprezidentka Šárka Havránková.
                             48:26
                             Úložiště radioaktivního odpadu
                              Jak vybrat nejvhodnější místo pro úložiště radioaktivního odpadu – jak zajistit, aby fungovalo bezpečně – právě to zkoumají vědci ve speciální podzemní laboratoři Bukov na Vysočině.
                              50:07
                              Zemřela francouzská herečka Marie Versiniová
                               Zemřela francouzská herečka Marie Versiniová neboli indiánka Nšo-či, sestra náčelníka Apačů Vinnetoua ze stejnojmenného filmu podle románu Karla Maye.
                               50:27
                               Ekonomická dohoda mezi Jordánskem a Izraelem
                                Jordánsko a Izrael uzavřely pod záštitou USA a Spojených arabských emirátů významnou ekonomickou dohodu. V prvně jmenované zemi vyroste obří solární elektrárna, která bude zásobovat i židovský stát.
                                52:47
                                Strom pro Prahu
                                 Na Staroměstském náměstí už stojí vánoční smrk ztepilý. Souprava dlouhá skoro 30 metrů ho do centra Prahy přivezla v doprovodu policistů kolem jedné ráno.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 24. listopadu 2021

                                 Přehled dílů

                                 8329 dostupných
                                 Stopáž53 minut

                                 23. července

                                 Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                 23. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž53 minut

                                 23. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 23. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 22. července

                                 Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                 22. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 22. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 22. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 21. července

                                 Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                 21. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 21. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                 20. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž49 minut

                                 20. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                 19. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 19. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 7. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám