54 minut

22. listopadu 2021

Obsah dílu

Jednání o nouzovém stavu — Pravidla a opatření v krajích — Výjimky z opatření — Závěry jednání vlády — Testování ve školách — Vývoj počtu nakažených — Testování pracovníků a kompenzace pro firmy — Protesty proti opatřením — Lockdown v Rakousku — Belgický protest proti opatřením — Rozdělování postů ve vedení sněmovny — Ústavní soud i kauze zneužití vojenského zpravodajství — Dokument o zneužívaných ženách — V4 k migrační krizi — Masakr ve Wisconsinu — Nemovitosti zdražují — Hromadná nehoda na D1 — Nekalé praktiky v obchodu s energiemi — Stav v nemocnicích — Pomoc v nemocnicích — Očkování v Česku — Zkrácení lhůty pro 3. dávku vakcíny — Vakcíny pro děti v EU — Migrace španělskou cestou — Zákaz žen v afghánských televizích — Stávka komisařů autoškol — Likvidace chovu kvůli ptačí chřipce — Povinné očkování státních zaměstnanců USA — Evakuace kvůli požárnímu poplachu — Stěhování vzácné památky — Dražba vlaků — Střelba na lupiče jako nutná obrana — Německé město Görlitz láká nové obyvatele — Vánoční strom pro Ostravu

Části dílu

00:41
Jednání o nouzovém stavu
  Koronavirová epidemie rychle sílí a vláda právě teď jedná o vyhlášení nouzového stavu. Důvodem pro jeho schválení je podle ministerstva zdravotnictví čím dál vyšší nápor na nemocnice.
  01:55
  Pravidla a opatření v krajích
   Pokud ale vedení kraje rozhodne o stavu nebezpečí na svém území, je pak taky zodpovědné za všechny kroky. A právě to je důvod, proč někteří hejtmani tuto možnost odmítají.
   05:10
   Výjimky z opatření
    Možnost prokázat se před vstupem třeba do restaurací, divadel nebo kadeřnictví PCR testem zůstává i po dnešku vybraným skupinám neočkovaných. Výjimku mají děti mezi dvanáctým a osmnáctým rokem, lidi s nedokončenou vakcinací a taky ti, kteří se nechat očkovat nemohou. Všem těmto skupinám budou pojišťovny proplácet pět odběrů měsíčně.
    05:59
    Závěry jednání vlády
     Živý vstup Štěpánky Martanové.
     07:05
     Testování ve školách
      Plošné testování ve školách. Výjimkou měli očkovaní nebo ti, kteří v uplynulém půlroce prodělali covid.
      09:38
      Vývoj počtu nakažených
       Včera laboratoře odhalily 8 244 pozitivních testů, o polovinu víc než před týdnem. Jde taky o dosud vůbec nejvyšší nedělní hodnotu.
       12:02
       Testování pracovníků a kompenzace pro firmy
        Prokázat se očkováním nebo prodělanou nemocí covid-19 se ode dneška museli všichni zákazníci služeb nebo gastro provozů. Podniky tak přišly o část klientů, kterým už nestačí antigenní ani PCR test. Vláda by proto dnes měla projednat nové kompenzace.
        14:36
        Protesty proti opatřením
         V centru Prahy se v podvečer sešli lidé, aby protestovali proti koronavirovým zákazům. Z Hradčanského náměstí šli v průvodu kolem sídel sněmovny, vlády a pražského magistrátu na Staroměstském náměstí.
         15:01
         Lockdown v Rakousku
          Rakousko o půlnoci spustilo celostátní anti-covidovou uzávěru. Potrvá nejmíň deset dní, nejpozději má skončit za tři týdny. Všichni lidé, bez rozdílu očkování, mohou pouze do práce, k lékaři, na nákup potravin a léků nebo zdravotní procházku.
          17:16
          Belgický protest proti opatřením
           Vodními děly a slzným plynem zasáhla belgická police proti demonstrantům, kteří protestovali proti zpřísněným protiepidemickým opatřením včera večer v Bruselu. Do ulic tam vyšlo na 35 tisíc lidí. Někteří z nich házeli na policisty pyrotechniku.
           18:05
           Rozdělování postů ve vedení sněmovny
            O poslední volný post místopředsedy sněmovny budou zítra usilovat Radek Vondráček z hnutí ANO a Tomio Okamura za SPD.
            20:40
            Ústavní soud i kauze zneužití vojenského zpravodajství
             Kauzou zneužití Vojenského zpravodajství se bude zabývat Ústavní soud. Stížnost k nejvyšší instanci podala čtveřice odsouzených - tedy bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nečasová, stejně jako někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek.
             21:08
             Dokument o zneužívaných ženách
              Ožehavé téma české společnosti - znásilnění žen. Autoři dokumentu na konkrétních příbězích sledují proč je pro oběti sexuální násilí problematické nahlásit a jak se vypořádávají s jeho následky.
              23:44
              V4 k migrační krizi
               Polsko chce migrační krizi na unijních hranicích s Běloruskem řešit se státy Visegradské čtyřky. O setkání lídrů požádal polský premiér Mateusz Morawiecki.
               24:10
               Masakr ve Wisconsinu
                Tragédie v americkém státě Wisconsin. Řidič ve městě Waukesha najel do vánočního průvodu. Minimálně pět lidí zemřelo, na čtyři desítky jich je zraněných. Jsou mezi nimi i malé děti. Zda se jedná o terorismus, zatím není jasné.
                26:11
                Nemovitosti zdražují
                 Nemovitosti v Česku podle poskytovatelů hypoték dál rychle zdražují. Za poslední rok nejvíce rostly ceny pozemků - v průměru o 22 procent. Byty ve třetím čtvrtletí stály o 16 procent víc než vloni.
                 26:34
                 Hromadná nehoda na D1
                  Hromadná nehoda zablokovala před polednem provoz na D1 na Vysočině. Mezi sjezdy na Velký Beranov a Měřín se ve směru na Brno střetla tři nákladní, dvě osobní a odtahové vozidlo.
                  26:53
                  Nekalé praktiky v obchodu s energiemi
                   Česká obchodní inspekce i regulační úřad varují před nekalými praktikami zprostředkovatelů energií. Obracejí se hlavně na lidi, kterým po krachu dodavatele skokově zdražily elektřina a plyn.
                   29:13
                   Stav v nemocnicích
                    Počet lidí kteří se od vypuknutí epidemie nakazili covidem 19 překročil v Česku 2 miliony. V nemocnicích zůstává hospitalizovaných přes čtyři tisíce osm set lidí – v těžkém stavu jich ke včerejšku bylo 715.
                    29:59
                    Pomoc v nemocnicích
                     V řadě nemocnic a sociálních zařízeních napříč republikou pomáhají vojáci. Nasazených jich je teď kolem 170 – vyslaných jich může být až 900.
                     32:46
                     Očkování v Česku
                      Dokončené očkování má v Česku přes 6 milionů 200 tisíc lidí – tedy skoro 58 a půl procenta obyvatel. Posilující dávku dostalo přes 600 tis. lidí.
                      34:55
                      Zkrácení lhůty pro 3. dávku vakcíny
                       O zkrácení intervalu před třetí dávkou mluví i premiér Andrej Babiš. Změnu dnes projednal taky centrální řídící tým. Podle něj by na posilující injekci po pěti měsících mohli kromě chronických pacientů taky lidé starší šedesáti let.
                       37:38
                       Vakcíny pro děti v EU
                        Vakcíny proti covidu pro děti od pěti do jedenácti let dostanou země sedmadvacítky 20. prosince. Dostupná bude zatím očkovací látka od farmaceutických firem Pfizer a BioNTech.
                        38:05
                        Migrace španělskou cestou
                         Stovky migrantů se denně snaží překonat kanál La Manche a dostat se do Británie. Běženci přicházejí hlavně z Itálie, nedávno si vytvořili další koridor přes Španělsko. Francouzské úřady jim v pokusech nedokážou zabránit.
                         40:14
                         Zákaz žen v afghánských televizích
                          Islamistické hnutí Taliban zakázalo v Afghánistánu televizní seriály, ve kterých hrají ženy. Novinářky pak musejí na obrazovkách vystupovat pouze v šátku. Náboženskou směrnici vydalo ministerstvo pro podporu ctnosti a prevenci neřesti.
                          40:39
                          Stávka komisařů autoškol
                           Část zkušebních komisařů pro autoškoly vstoupila do dvoudenní stávky. Vadí jim přístup ministerstva dopravy - systém vzdělávání je podle nich zastaralý, úroveň přípravy komisařů klesá a úřad ignoruje potřebné změny.
                           41:32
                           Likvidace chovu kvůli ptačí chřipce
                            Veterináři utratili stovky chovných hus u Byňova na Novohradsku. Objevil se mezi nimi virus ptačí chřipky H5N1, který je potenciálně přenosný i na člověka. Nákaza se ale dnes potvrdila ještě u jiné části chovu - u nedalekého rybníka Velebil.
                            43:59
                            Povinné očkování státních zaměstnanců USA
                             Ve Spojených státech od dnešního dne musí být všichni federální zaměstnanci plně očkovaní proti covidu-19. Nařídil to prezident Joe Biden. Možných výjimek je jen velmi málo.
                             46:15
                             Evakuace kvůli požárnímu poplachu
                              Asi 500 lidí muselo dopoledne opustit obchodní centrum v Ostravě. kvůli požárnímu poplachu. Podle hasičů vzplanul tukový filtr u digestoře v zóně, kde jsou restaurace.
                              46:35
                              Stěhování vzácné památky
                               Mimořádná bezpečnostní opatření a desítky ozbrojených policistů - na zámku v Bečově nad Teplou dnes do nové expozice stěhovali relikviář svatého Maura - po korunovačních klenotech druhou nejcennější zlatnickou památku na českém území.
                               48:30
                               Dražba vlaků
                                Veřejná dražba autovraků, které nechali strážníci odstranit z ulic města - Ústí nad Labem ji dnes vyzkoušelo jako jedno z prvních v Česku. Nabídlo v ní 16 vozů bez technické kontroly. Peníze z dražby půjdou hlavně na uhrazení nákladů na odtah a pronájem parkoviště.
                                49:24
                                Střelba na lupiče jako nutná obrana
                                 Březnová smrtelná střelba na lupiče ve Vochově na Plzeňsku byla nutnou obranou. Dospěla k tomu policie a případ odložila. Majitele domu překvapil sedmatřicetiletý muž, když s partnerkou spali.
                                 49:46
                                 Německé město Görlitz láká nové obyvatele
                                  Několik měsíců bydlení zdarma. A k tomu zadarmo městská doprava nebo pivo.
                                  52:06
                                  Vánoční strom pro Ostravu
                                   Po šesti letech má Ostrava na centrálním Masarykově náměstí živý vánoční strom. Dopoledne ho tam přivezli pracovníci ostravské zeleně. Podle organizátorů má symbolizovat návrat života do centra města.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž55 minut
                                   Další díl
                                   23. listopadu 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž55 minut

                                   12. června

                                   Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                   12. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   12. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   12. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   11. června

                                   Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                                   11. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   11. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   11. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   10. června

                                   Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                                   10. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   10. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   10. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   9. června

                                   Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                                   9. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   9. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   9. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž50 minut

                                   8. června

                                   Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                                   8. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   8. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   8. 6. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám